Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2811 odpowiedzi na ten temat

#41 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 15:03

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Teraz dogadałem się u Osadkoskiego po 1040 netto z moim transportem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Dzisiaj, 01:50
  •  

#42 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 15:09

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 koledzy mam pytanie-badałem dzisiaj zboże na wilgotność i ma 15,5. Trochę za dużo, czy wpływ na wilgotność ma pogoda, np opady, zachmurzenie? Czy jak będzie mróz to może się zmniejszyć wilgotność zboża w jakimś stopniu czy aura w ogóle nie ma wpływu?

#43 Share grzeskow7

grzeskow7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 15:15

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Cześć,

Czasem mam zdanie, że agrobiznes poza informowaniem nas rolniów co dzieje się na rynku stara się mieć wpływ na koninkture, sprzedaż płodów, produktów rolniczych. Co moim zdaniem troche sztucznie napędza rynek. Pszenicy za wiele raczej nie ma i prognozowanie (w ostatnich wydaniach nie pamietam które), że pszenicy w przyszłym roku będzie więcej o 10% jakoś za wiele nie zmienia na obecną chwile.

W dzisiejszym Agrobiznęsie totalna mieszanina w rolniczych głowach.Jeden materiał o cenach na naszym rynku ,że lecą w duł ,a za dwie minuty że w Rosji hodowcom trzody zabraknie mnóstwo zboża.Pewnie jak zwykle za trzy dni odkręcą kota ogonem ale panikę sieją ;[ .Do nowych zbiorów daleko a zima szarpana i nie wiadomo jak będzie z przezimowaniem.U mnie w ubiegłym roku wymarzło wszystko i oby się to nie powtórzyło.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 07 styczeń 2013 - 17:39

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Pszenica Konsumpcyjna - 1080 Brutto
Średnia Cena 1040 Brutto
Pszenica Paszowa - 1020 Brutto
Wszystko zalezy od parametrów, głównie białko i gęstość.

#45 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 17:40

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 pszenica konsumpcyjna 1050 brotto, paszowa 1000 brutto, jęczmień 850 brutto lubelskie

#46 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 18:11

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 ja wam mowie teraz kupia zboza zeby miec na zapas mlyny i paszalanie a w lutym i marcu i kwietniu bedzie ciezko sprzedac po dobrej cenie jak rok temu a wiadomo wiosna wiec trzeba miec za co wyjechac wg mnie to moze byc dobra cena dopiero przed zniwami czerwiec moze zbiory nie byly najwyzsze ale wszytko ma swoja cena i nikt nie kupi pszenicy po 1200 zl zeby zrobic z niej droga pasze ktorej nikt nie kupi.... do tego zawazylem ze jak tona pszenicy kosztuje polowe tego co tona rzepaku trzeba handowac nie ma sie na co ogladac;)

#47 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 18:35

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 masz racje w ubieglym sezonie trzymalem do czerwca i sprzedalem po 850.w zimie cena byla 960.

#48 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 19:16

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Ja np w żniwa sprzedawałem jęczmień po 780-790 netto a teraz jest po 800 netto, do tego jakiś rozkruszek, wilgotność 15,5, a już nie mówię o kosztach rozładunku i teraz ponownego załadunku. No ale kto to wiedział!

#49 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 19:20

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Agro efekt pszenica paszowa 1070 brutto konsumpcja 1090 brutto. Ruch zerowy, jedynie nawóz biorą. Okoliczny młyn pszenica konsumpcyjna 1040 netto.

#50 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 07 styczeń 2013 - 20:13

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 w skupach nic sie nie dzieje pytałem znajomego magazyniera w jednej z firm to od początku grudnia kupili śladowe ilości co by tira nie zapełnił

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 20:22

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 ja jeczmien po 840 zl netto sprzedalem rok temu tez mialo nie byc zboza a jak wiosna przyszla to ludzie nie wiem skad wyciagali i wozili w szoku bylem jak caly dzien trzeba bylo w kolejce do skupu przestac....podobnie z rzepakiem w tym roku nie ma bo wymarzlo niskie plony i co? na poczatku szlo ladnie jak sie zorientowali ze towaru jest cena w dol kto trzyma do teraz za wiele nie zyskal....ten rynek jest bardzo niepewny to sa spekulacje ale tez analizy prawda jest taka ze poglowie spada i nikt swin w takiej relacji trzymal nie bedzie podobnie z drobiem jest a takie ceny zboz moga doprowadzic tylko do bankructwa wiele paszalni i gdzie za rok sprzedawac??na maka wszystkiego nie przerobia.....

w skupach nic sie nie dzieje pytałem znajomego magazyniera w jednej z firm to od początku grudnia kupili śladowe ilości co by tira nie zapełnił

no ja bylem w piatek to ruch byl pogoda do bani a ludzie jechali bylem tam z godzine maly skup a telefony bezprzerwy po ile co chodzi....jak cena pszenicy na matifie idzie w dol to i w kraju pojdzie na pewno posrednikow jest kazdy chce zarobic stabilna cena to kontrakt.....miejmy nadzieje ze rynek bedzie stabilniejszy pozdr;)
Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez danielhaker, 08 styczeń 2013 - 11:26.
cytowanie poprzedniego posta

#52 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 20:27

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Firma Komex-agro z okolic Wrocławia dziś zmiana na cenniku z 1070 na 1100 konsumpcja, 1030 na 1050 pasza. Ceny brutto. Niby ma tanieć a drożeje to jak to jest.

#53 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 20:47

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Lubelskie pszenica 20zł taniej z 1020 na 1000 zł z vat.

#54 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 21:48

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Pajęczak (rozkruszek) odziwo zginął w jęczmieniu dzięki mrozom, obyło się bez zabiegu :-D

#55 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 21:58

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 to kolego jaki miałeś ten mróz, że rozkruszek zginął? Czytałem, że w niskich temperaturach sie nie rozmnaża i nie jest aktywny.

#56 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 22:10

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Był w pomieszczeniu blaszanym tzw. wiatą mrozy były z dwa tygodnie temu około - 18, - 20. Wcześniej wspominałem na forum przed mrozami o tym pajęczaku i dziś ku zdziwieniu podczas badania w tym samym miejscu a więc lechpol robak zginął. Właściciel brał kilka razy próbki dla pewności.

#57 Share andrew64003

andrew64003

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 23:15

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 agrobiznes chce mieć wpływ na cene płodów rolnych, oni potrafią sobie 3 razy w jednym odcinku zaprzeczyć :) w ogóle to śmiech na sali z tym zbożem u mnie na wiosce to tylko ja mam pszenice reszta wywiozla na sąsiedzniej tyko jeden gość ma jeszcze zboże. To ja sie pytam z kąd nabiora zboża w styczniu skoro wiedza że u ruskich susza była w argentynie słabe zbiory qq mało było. Poza tym przed chwilą sprawdziłem notowania na giełdzie z godziny 17 to pszenica drożeje o 0,5% a rzepak o 1% TELEWIZJA OGŁUPIA. Co do agrobiznesu to nie powiedzą coś mądrego np jak będzie wyglądały limity buraczane po 2013 roku (czy nadal będa je posiadać ludzie którzy nie sieja buraka cukrowego i zbijają kase na dopłatach) kto i w jakiej wysokości je dostanie (czy je bedzie musiał kupić)??. Pozdrawiam

#58 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 09:08

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 moze u ciebie nie ma ale u nas ludzie woza.wniosek ze maja zboze.nie zapominajmy ze tego zboza nie ma kto bardzo jesc.poglowie swin spadlo,ludzie wszystkiego nie przejedza.napewno eksport duzo pomogl ze cena jest jaka jest

#59 Share romet737

romet737

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 10:27

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Mnie zastanawia fakt że u mnie na wsi rolnicy trzymali zboże do wiosny a nawet i do żniw,a wtym roku praktycznie wszyscy już sprzedali . CO innego z rzepakiem który jeszcze trzymają w silosach. Sam osobiście troche jeszcze mam i teraz niewiem co robić , ale chyba trzeba poczekać.Cena pszenicy z dziś 1070 brutto , a była już po 1100 brutto ,paszowa 1000zł brutto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share andrew64003

andrew64003

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 10:45

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 a tak na marginesie to jakieś 100 km ode mnie w młynie w tarnogrodzie płacą za pszenice 1100 netto tak że wiecie zobaczymy co przyniesie luty