Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2811 odpowiedzi na ten temat

#561 Share szynszyl

szynszyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 20:09

Ludzie ale wy macie podejście. Każdy chce zarobić to normalne! Młyn, paszarnia chcą kupić najtaniej wiadomo. Handlowiec czy pośrednik też coś musi mieć bo nikt dobroczynnie nie pracuje. A rolnik chce sprzedać jak najdrożej sie da. Powiem tak trzeba jakąś nić porozumienia mieć. A teksty że pośrednicy młyny i inne takie to oszuści i złodzieje jest wręcz wyrwany z ław poselskich. Także gratuluje braku wyobraźni!!! Swoją drogą rolnicy też święci nie są - za takie wałki jak co niektóre cwaniaczki robią to powinno się ich o te puste łby skrócić!!!

I zgadzam się z niektórymi kolegami. W tej chwili pszenica ma cenę ok 1000 zł/t. Nadmienię że w większości to pszenica jara - o mniejszej jakości niż ozima. Więc czego jeszcze oczekiwać? Robię właśnie kalkulację dla pewnego gospodarstwa. Cena utrzymania i uprawy 1 ha pszenicy na IV klasie gleby wynosi mniej więcej 1950 zł; Średni plon to ok 6,5 tony z ha więc na chwilę obecną ok 6500zł. Po odjęciu amortyzacji zostaje ok 3500 zł. Mało?

Jaką ty kalkulacje robisz od siedmiu boleści liczysz nawozy opryski i rope a gdzie podatek ,amortyzacja ,nasiona ,usluga koszenia lub wlasna,ubespieczenia ciągnika przyczepy kombajnu 2 przyczepy przeglądy ,oplaty szkoleniowe oprysk, oplaty atesty opryskiwacza, wapno co 4 lata z transportem a nie jak liczą samo wapno za t.one i jeszcze czego nie wymienilem a doją nas na kazdym kroku.Kalkulacje robisz taką jak mieszczuch bez pojęcia ,kończe bo sie wk...m.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Dzisiaj, 01:19
  •  

#562 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 marzec 2013 - 20:13

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 .

Edytowany przez e1leex, 19 luty 2014 - 23:52.

#563 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 20:17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 @szynszyl a nie uważasz że powinna być jakąś równowaga. Bo hodowca potrzebuje producenta zboża paszowego. A producent zboża potrzebuje hodowcy. Teraz mamy sytuację w której hodowców nie stać na zboże. Mimo że ceny żywca i mleka są wysokie biorąc średnia z kilku lat to cały zysk pochłonęły wzrosty kosztu paszy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#564 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 20:21

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 @e1leex ja też uprawiam zboża więc znam koszty. W ubiegłym roku wymarzło mi 100% zbóż i rzepaku. Dostałem odszkodowanie które pokryło koszty i zasiałem jare więc cały czas koszty mam do 2000zł/ha

#565 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 20:26

Chciałbym ale nie ja ustalam te ceny więc chciałbym aby ceny zbóż były dostosowane do cen moich produktów.

Na dzień dzisiejszy koszt wyprodukowania zboża z 1 ha klasy 3-4 zmieści się w kwocie 2000 zł a plony w granicach 5-6 ton więc myślę że cena 650 zł/tona była by zadowalająca zarówno dla producentów zbóż jak i dla hodowców.

Zostaje ~1500zł przy twoim nakładzie a gdzie amortyzacja sprzętu o której wyzej wspomniano? Od ilu ha masz gotówkę na inwestycje?? Jeszcze jak ludzie robią, odając dopłatę albo dopłacając czynsz dzierżawny to juz wogóle kaplica.

#566 Share Binladen

Binladen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:na wsi podstawa jest znaleźć wybrankę płci pieknej,którą interesuje rolnictwo i bedzie kochała męża a nie jego pieniądze, bo w innym przypadku potem są tylko opłakane skutki takiego materializmu i bezczelności

Napisany 04 marzec 2013 - 20:27

no miejmy nadzieję że zboża paszowe potanieją w końcu do rozsądnych poziomów

Ceny zbóż powinny być na poziomie 90-100zł cały rok i kolejne lata a świń nie musisz trzymać jak Ci sie nie opłaca -sprzedaj zboże i nie narzekaj jak taka dobra cena, każdy chce z czegoś życ ale nie musi to oznaczać że hodowca ma żerować na kimś kto sprzedaje zboże, lub odwrotnie jak komuś się wydaje że za tanie zboże to niech hoduje :blink: świnie
Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

#567 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 marzec 2013 - 20:30

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 .

Edytowany przez e1leex, 19 luty 2014 - 23:52.

#568 Share szynszyl

szynszyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 20:31

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Uważam że pszenica poniżej 800 to dać sobie spokój z rolnictwem,mięso i mleko jest dla ciebie za tanie to nie ty zarabiasz tylko firmy z 100% mięsa 170% wędliny a cena najgorszego gówna i tak jest wieksza o tego jaką dostajesz za kg żywca ,mleko ser ,smietana ,melamina a pomyje z 0,5% tluszczu dzieciom w szkole za cenę 2 zl za litr .Ceny nawozów na calym swiecie tanialy a unas drożały to jest własnie Polska równowaga.

0000, o 04 marzec 2013 - 20:17, powiedział:

@szynszyl a nie uważasz że powinna być jakąś równowaga. Bo hodowca potrzebuje producenta zboża paszowego. A producent zboża potrzebuje hodowcy. Teraz mamy sytuację w której hodowców nie stać na zboże. Mimo że ceny żywca i mleka są wysokie biorąc średnia z kilku lat to cały zysk pochłonęły wzrosty kosztu paszy.Przecież cena zboża nie zależy od nas a po drugie czy ktokolwiek z nas niechciałby żeby cena trzody była na poziomie 7-8 zł i więcej. lukaczmarek to zwiększ nakłady będziesz miał większą wydajność nie będziesz musiał dokupować zboża, narzekać i przy okazji denerwować innych

Edytowany przez szynszyl, 04 marzec 2013 - 20:35.

#569 Share asso2

asso2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 20:31

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Ja jestem zainteresowany usyskaniem 6 t z ha przy kosztach (wszystkich) 2 tys na 4 klasie. Mógłbyś wymienić co zawarte jest w tych 2 tys?
Pozdrawiam

#570 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 20:34

@szynszyl a nie uważasz że powinna być jakąś równowaga. Bo hodowca potrzebuje producenta zboża paszowego. A producent zboża potrzebuje hodowcy. Teraz mamy sytuację w której hodowców nie stać na zboże. Mimo że ceny żywca i mleka są wysokie biorąc średnia z kilku lat to cały zysk pochłonęły wzrosty kosztu paszy.

Przecież cena zboża nie zależy od nas a po drugie czy ktokolwiek z nas niechciałby żeby cena trzody była na poziomie 7-8 zł i więcej. lukaczmarek to zwiększ nakłady będziesz miał większą wydajność nie będziesz musiał dokupować zboża, narzekać i przy okazji denerwować innych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share spokokoko

spokokoko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 20:37

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 a może tym co za drogie zboze paszeowe to niech sami sobie obsieja pola zmniejszą obsade bydła no bo po co przepłacac

#572 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 20:39

Ceny zbóż powinny być na poziomie 90-100zł cały rok i kolejne lata a świń nie musisz trzymać jak Ci sie nie opłaca -sprzedaj zboże i nie narzekaj jak taka dobra cena, każdy chce z czegoś życ ale nie musi to oznaczać że hodowca ma żerować na kimś kto sprzedaje zboże, lub odwrotnie jak komuś się wydaje że za tanie zboże to niech hoduje :blink: świnie

Hehe ciekawe komu i za ile bym sprzedał zboże jakby nikt nic nie hodował :D Włącz myślenie.

@e1leex Jeszcze nigdy z klasy ziemi 3b czyli takiej jak u siebie mam nie miałem mniej niż 5t/ha. Ubiegły rok 5,4t/h

@szynszyl to powiedz mi jak mam zwiększyc nakłady żeby mieć 30 ton/ha? bo tyle musiał bym mieć żeby wykarmić swoim zbożem.

Edytowany przez lukaczmarek, 04 marzec 2013 - 20:45.

#573 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 20:40

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 @Biladen Oczywiście, lepiej kupić Duńskie lub Niemieckie mięso. Wyhodowane na Polskim zbożu wyeksportowanym.

@szynszyl Dzięki takim cenom zboża mamy takie ceny pola.

3 lata temu pszenica była po 450 i nikt nie mówił po co się gospodarzy?

Mi ta cena podoba się bo mam tylko produkcję roślinną, trzodę zlikwidowałem 5 lat temu.I dalej mogę świnie kupić za 5 zł jak 5 lat temu sprzedawałem.

#574 Share mawit06

mawit06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 20:41

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Na zachodzie zboze drozsze niz u nas a wieprzowine spekulanci ciągną do polski, to co oni powietrzem tuczą?. Wszystkiemu winne są te pozal się boze rządy tłumoków i nieudaczników którzy od 20 lat się kręcą przy korycie.

#575 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 20:44

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Zyski sa Przeciez z Produkcji roslinnej i to nie male wiec niema co sie tu Kłucic Panowie Wyluzujcie:) Umnie kasa zawsze sie zgadza i nie brakuje na nic :)

#576 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 04 marzec 2013 - 20:46

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 A ropa była po 3,5zł i saletra po 700zł. więc coś musi byc droższe.

#577 Share Binladen

Binladen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:na wsi podstawa jest znaleźć wybrankę płci pieknej,którą interesuje rolnictwo i bedzie kochała męża a nie jego pieniądze, bo w innym przypadku potem są tylko opłakane skutki takiego materializmu i bezczelności

Napisany 04 marzec 2013 - 20:48

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 @lukaczmarek- kazdy hodowca swiń na tym forum jest bardzo madry jak świnie drożeją a zboże tanieje, ale z tego co zauważyłem jak się zesr.............ło grudzień-styczeń to nawet cen trzody nie podawałeś na forum bo coś ci nie do śmiechu było widocznie :D
Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

#578 Share mawit06

mawit06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 20:49

według mnie rozsądna cena na zboże paszowe biorąc pod uwagę ceny świń i mleka na dzisiaj to 600zł/t.

A pózniej napisał:
Napisany Dzisiaj, 18:40
przy plonie 6t/ha koszt wyprodukowania tony to około 500zł.

Czyli 600 zł zysku z ha na rok? Niezle to wyliczyłeś.

Edytowany przez mawit06, 04 marzec 2013 - 20:50.

#579 Share elku87

elku87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 20:50

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 czytam ten wątek i czytam i stwierdzam że część z was powinna sprzedać ziemię bo nic na tym nie mają, zboża tanie, paliwo trzeba kupić, podatek, nawozy, amortyzacja, cena nie pewna, dookoła sami złodzieje. Tylko tego po co się męczyć ?!
Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 20:51

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 musi być i jest droższe ale według niektórych koszt wyprodukowania tony pszenicy to 900zł i właściwie jak ją sprzeda to nic mu nie zostaje. @mawit zapomniałeś o dopłacie 900zł razem 1500zł.

Edytowany przez damian40000, 04 marzec 2013 - 20:57.