Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2811 odpowiedzi na ten temat

#521 Share FarmerB

FarmerB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 20:19

FarmerB trzeba było przeczytać post przed edycją przez read. Gwarantuje Ci że przesiedział byś całą noc i nic byś z nigo nie zrozumiał. Teraz po edycji post jest logiczny i wychodzi że się czepiam ale wcześnij komuś z najwyższym IQ mózg by się zagotował i też by nic nie zrozumiał.

ok kolego zwracam honor Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Dzisiaj, 15:35
  •  

#522 Share stachu2005

stachu2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 00:37

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 No wykorzystują moment, żyto 650 netto.

#523 Share lukaszw

lukaszw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 15:13

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 650 netto za żyto .. to moim zdaniem za niska ta cena. Lepiej poczekam jeszcze ze sprzedażą skoro mówicie że ceny wzrosną :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#524 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 15:37

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Żyto już nie pójdzie w góre, kto zakontraktował ceny wcześniej na zbiory 2013 ten wygra, bo ceny będą słabiutkie z powodu większego areału zasianego tym zbożem.

#525 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 02 marzec 2013 - 19:53

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 650 netto za żyto .. to moim zdaniem za niska ta cena. Lepiej poczekam jeszcze ze sprzedażą skoro mówicie że ceny wzrosną :)

tego czy wzrosną nikt nie wie,mogą wzrosnąć ,ale nie muszą,ja sprzrzedałem żyto po 750brutto,jakies 2 tyg temu,myśle ze cena nie jest zła,za tą samą sprzedałem w zeszłym roku.

#526 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 10:54

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Wydaje mi sie że jedynie mogą wzrosnąć ceny pszenicy konsumpcyjnej po za tym raczej nie ma co się spodziewać większych cen. Ale może sie myle poczekamy zobaczymy nie ma co siać paniki.

#527 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 12:57

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Panie i panowie jakaś dziwna sytuacja nastąpiła otóż w mojej okolicy nikt na razie nie chce kupować zboża. Jedyną firmą która kupuje na obecną chwilę i stała sie monopolistą jest Agro efekt który znowu oniżył cenę i skupuje pszenicę paszową po 1019 brutto wobec 1028 ostatnio. I co się dzieje zaczyna się panika dziś przed kościołem jak posłuchałem co niektórzy wygadują to się płakać chce że spadnie do 900 brutto bo każdy ma tyle zboża. I tak jeden przez drugiego nakręcają sie a firmy skupowe osiągają swój cel. Chłopa przestraszyć i złupić go do kości i wychodzi na to że tak będzie. Dziwne że nagle tanieje zboże, bydło, ziemniaki a rolnik i tak im sprzeda bo jest przestraszony i wiadomo musi kupić nawozy, paliwo itd. Ciekawi mnie ile czasu jeszcze nie będą kupować a jak będą to po jakiej cenie. Myślę że najbliższe 2,3 tygodnie sciągną od rolników dużą ilość zboża po niskiej cenie a potem ceny mogą rosnąć tylko nie będzie już czego sprzedawać bo poprzestraszani pooddają za pól darmo. Ja liczę na wzrosty i obym się nie pomylił. W Rosji chyba rzeczywiście jest kiepsko http://www.farmer.pl/fakty/rynki-wschodnie/w-rosji-bilans-zboz-nadal-bedzie-napiety,42279.html a to może przełożć się na wzrost cen a i nie wiadomo jaka będzie pogoda jeszcze i jak wpłynie na zboża.

#528 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 13:17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 A co 900 zł za tonę to źle?
Nie pamiętacie jak 3 lata temu po 450 była.
Trza było sprzedawać jak w styczniu po 1100 była brutto.
Przecież teraz wiosna i to jest normalne że tanieje. Zawsze tak było.
Coś się dzieje bo u znajomego co zbożem handluję duża firma kupiła parę set ton i nie chce odebrać. Powiedziała mu żeby sobie ją sprzedał.

Edytowany przez tomek73, 03 marzec 2013 - 13:19.

#529 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 03 marzec 2013 - 13:26

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 eeee pitolisz coś tomek - pare set ton zboża topare set tysięcy pln straty. Ktoś cię wkręca ostro .

#530 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 13:29

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Chytry 2 razy traci...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 13:29

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 To jest właśnie takie podejście że 900 zł cieszy, ja tego nie mogę zrozumieć właśnie. Niektórzy chyba cieszą sie z tego tylko że sprzedają a nie że zarabiają. Dzięki takiemu myśleniu dzieje się tak jak się dzieje. Jak było po 450 to i środki do produkcji były tańsze.

#532 Share Wicherek

Wicherek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 14:25

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Do Tomka i Innych -Pamiętajcie że ci co kupują to zawsze kłamią ,żyją z tego że Cię oszukają.Kiedyś gdy cała informacja pochodziła z TV i nie było internetu twierdzili że ich cena jest najlepsza, nikt lepiej nie płaci,tych złodziei słuchałem 25 lat,dzisiaj wiem każdego dnia co się dzieje na giełdach i z jakiego powodu ,i tylko to trzeba śledzić.

#533 Share spokokoko

spokokoko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 14:29

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 ja to bym sprzedał w styczniu kiedy cena była wyższa ale pogoda mnie zniechecała teraz jak pogoda ładna to cena spadła ale i tak coś musze sprzedać nie czekam teraz troche i może kwiecien/maj reszte do ostatniego ziarenka

#534 Share Asia87

Asia87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 22:45

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Ludzie ale wy macie podejście. Każdy chce zarobić to normalne! Młyn, paszarnia chcą kupić najtaniej wiadomo. Handlowiec czy pośrednik też coś musi mieć bo nikt dobroczynnie nie pracuje. A rolnik chce sprzedać jak najdrożej sie da. Powiem tak trzeba jakąś nić porozumienia mieć. A teksty że pośrednicy młyny i inne takie to oszuści i złodzieje jest wręcz wyrwany z ław poselskich. Także gratuluje braku wyobraźni!!! Swoją drogą rolnicy też święci nie są - za takie wałki jak co niektóre cwaniaczki robią to powinno się ich o te puste łby skrócić!!!

I zgadzam się z niektórymi kolegami. W tej chwili pszenica ma cenę ok 1000 zł/t. Nadmienię że w większości to pszenica jara - o mniejszej jakości niż ozima. Więc czego jeszcze oczekiwać? Robię właśnie kalkulację dla pewnego gospodarstwa. Cena utrzymania i uprawy 1 ha pszenicy na IV klasie gleby wynosi mniej więcej 1950 zł; Średni plon to ok 6,5 tony z ha więc na chwilę obecną ok 6500zł. Po odjęciu amortyzacji zostaje ok 3500 zł. Mało?
Wypełniam kompleksowo dokumentację związaną z działalnością gospodarstwa. Wnioski o dopłaty bezpośrednie, wnioski za materiał siewny, prowadzę ewidencję ŚOR, i inne. pozdrawiam

#535 Share Dawid727

Dawid727

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 22:48

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 @stachu2005 orientujesz się może jaka cena pszenżyta w roli ? Bo mam dość świń. Wole zboże sprzedać. Nerwy sie skończyły.

#536 Share MFrolnik26

MFrolnik26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 08:16

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 W sobotę sprzedałem pszenżyto po 80 + VAT, podobno zborze ma tanieć :unsure:

Edytowany przez MFrolnik26, 04 marzec 2013 - 08:16.

#537 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 08:45

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Dokladnie Asiu87 sa zyski i to duze(takie jak piszesz) na produkcji zboza ale wiesz ludzi im wiecej maja chca miec jeszcze wiecej taki juz jest Polak .Nabrali kredytów i teraz placza ze ich odsetki zjadaja i musza na czyms zarobic aby nie zbankrutowac:) A najwiecej marudza Ci ktorzy maja najwiecej :) Pozdrawiam

#538 Share read

read

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 10:14

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 No cóż miło ze dyskusja się rozwija, co do cen jakby nie było one są zmienne,
jak niektórzy z nas byli 3 latkami cena pszenicy w latach 90 była 80zł w 1997r około 400zł, jęczmień kupowaliśmy 320zł/t
także papier wszystko przyjmie jakby każdy miał średnia 6 t na 4 klasie to byłoby super to poniżej 1000 było by super nawet przy drogim paliwie i nawozach (chyba ze inna 4 klasa u mnie 2 szpadle i podłoże żwir)

Z innej beczki:
właśnie przypadkiem wpadłem na ogłoszenie ziemi rolnej 4a i b duży kawałek jedyne 5zł/m2

kto jeszcze nie sprzedał to żałuje - inni natomiast o tym nie myślą zawsze sprzedają na wiosnę bez względu na okoliczności
ps. ja mam 7t żyta powiat czarnkowsko- trzcianecki PCT
kupię łubin gorzki lub słodki drobnonasienny - mogę dojechać do 150km 60 41 66 71 5

Edytowany przez read, 04 marzec 2013 - 10:33.

#539 Share spokokoko

spokokoko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 12:41

Ludzie ale wy macie podejście. Każdy chce zarobić to normalne! Młyn, paszarnia chcą kupić najtaniej wiadomo. Handlowiec czy pośrednik też coś musi mieć bo nikt dobroczynnie nie pracuje. A rolnik chce sprzedać jak najdrożej sie da. Powiem tak trzeba jakąś nić porozumienia mieć. A teksty że pośrednicy młyny i inne takie to oszuści i złodzieje jest wręcz wyrwany z ław poselskich. Także gratuluje braku wyobraźni!!! Swoją drogą rolnicy też święci nie są - za takie wałki jak co niektóre cwaniaczki robią to powinno się ich o te puste łby skrócić!!!

I zgadzam się z niektórymi kolegami. W tej chwili pszenica ma cenę ok 1000 zł/t. Nadmienię że w większości to pszenica jara - o mniejszej jakości niż ozima. Więc czego jeszcze oczekiwać? Robię właśnie kalkulację dla pewnego gospodarstwa. Cena utrzymania i uprawy 1 ha pszenicy na IV klasie gleby wynosi mniej więcej 1950 zł; Średni plon to ok 6,5 tony z ha więc na chwilę obecną ok 6500zł. Po odjęciu amortyzacji zostaje ok 3500 zł. Mało?

tylko porównaj młynarza i posrednika z rolnikiem i ciekawe który zawsze wychodzi lepiej na zbożu napewno nie rolnik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share arko2255

arko2255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 13:07

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 6,5 tony z hektara na 4 klasie ziemi ciekawe.
Co roku jest na 4 klasie 6,5tony?
Co roku zboże kosztuje 1000zł?
Co roku są idealne warunki na zboża?
Rolnictwo to robota pod chmurką i bardziej ryzykowne niż gra na giełdzie.
To, że teraz trochę zarabiają producenci zbóż nic nie znaczy bo trzeba brać średnią przynajmniej z 6 lat.