Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013


  • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2811 odpowiedzi na ten temat

#2641 Share pabloooo

pabloooo

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Lubuskie

Napisany 07 grudzień 2013 - 13:00

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 na wtorek umówiony jestem sprzedać jęczmień jary po 760 zł t netto

Reklama AgroFoto Ads

  • watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Dzisiaj, 15:32
  •  

#2642 Share pawelek98

pawelek98

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:sokółka
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 07 grudzień 2013 - 13:35

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Roxer w lubelskim zawsze tańsze zboże bo po pierwsze plony macie wyższe, po drugie import z ukrainy, z lubelszczyzny do podlaskich przetwórni zboze wożą lub porty, tyle że ty masz 8 ton /ha a u mnie 5-6 przy tych samych nakładach

#2643 Share Alio

Alio

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:LOP
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 07 grudzień 2013 - 14:00

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Lubelskie to rozległy region. NIe ma tak że same gleby 1 klasy. Te jedynki tylko gdzie niegdzie i to głównie na zamojszczyźnie. U mne w okolicy klasy od 3 do 6 nawet. żeby uzyskać 7T/ha trzeba naprawdę sporo włożyć w pole a o 8 Można pomarzyć.
Rok temu byłem jesienią w okolicach Kruszwicy. Tam to na polach czarno dopiero. Rozmawiałem z jednym z rolników o mówił że bez nawozu pszenica sypie nawet i 8 T a jak ktoś zadba do i 10-11. Ale jak mi podał na jakich warunkach dzierżawi pole to się za głowę złapałem:)
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

  • agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Dzisiaj, 15:32
  •  

#2644 Share Adrenalina

Adrenalina

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Pomorskie

Napisany 07 grudzień 2013 - 14:13

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Panowie a sprzedaje ktoś tu Rzepak i jakie ceny daja w waszych rejonach? Pozdrawiam

#2645 Share baranek

baranek

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Hodowla

Napisany 07 grudzień 2013 - 14:16

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Dziś sprzedane pszenżyto, słaba jakość 5 ton po 650 zł.
Świętokrzyskie.

#2646 Share BartekM

BartekM

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 16:31

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Ot jedno Zamojskie w lubelskim ma ziemie dobra a reszta to co? IV-VI klasa, miejscami III...

#2647 Share damianzbr

damianzbr

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 07 grudzień 2013 - 20:50

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Dokładnie tak. Dla przykładu pow. Łuków. Jakie tam pokaźne sosny rosną na tych piaszczystych ziemiach klasy IV-VI.

Kukurydzę w handlu detalicznym sprzedaję po 900 zł. Pierwszy rok ją zasiałem ale koleś który mi suszył zbiera jej około 600 t to mówił że sprzeda może ze 3 auta w hurcie, a resztę ludzie i handlarze rynkowi rozbiorą.

Trochę obok ktoś sprzedaje ją po 800 brutto. A tak to pozostali czyli z 5 gospodarzy w okolicy kilkunastu gmin (ponieważ kukurydza na ziarno dopiero teraz u nas wchodzi na pola) także po 900. Na rynku handlarze sprzedają ją po 1000 zł a mielona po 1300 zł

#2648 Share turbogrocho49

turbogrocho49

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:woj. Lubelskie

Napisany 08 grudzień 2013 - 12:17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 kukurydze w powiecie łukowskim kupi sie za 680-700 brutto, przy całym aucie, ja swoja wysuszyłem i skarmiam, kupywać jej jednak nie mam zamiaru bo ma zaledwie 7 % białka, pszenzyto w tej samej cenie i 10% białka, jedyny plus kukurydzy to duza energia, i mozna zastosować tańsze białko w zywieniu swin z duza iloscia włókna, ale finalnie cena paszy na kuku nie wychodzi kolorowo
maszeruj albo giń !!

#2649 Share BartekM

BartekM

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 12:55

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 QQ to chyba jedynie kurczakom opłaci sie dawać przy tej energii co ona ma a tak trzodzie to 20% do tony

#2650 Share damianzbr

damianzbr

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 08 grudzień 2013 - 19:51

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

kukurydze w powiecie łukowskim kupi sie za 680-700 brutto, przy całym aucie, ja swoja wysuszyłem i skarmiam, kupywać jej jednak nie mam zamiaru bo ma zaledwie 7 % białka, pszenzyto w tej samej cenie i 10% białka, jedyny plus kukurydzy to duza energia, i mozna zastosować tańsze białko w zywieniu swin z duza iloscia włókna, ale finalnie cena paszy na kuku nie wychodzi kolorowo


Właśnie ten gospodarz co sprzedaje po 800 brutto jest z pow. Łuków. A dalej na zachód zaczyna się cena 900 do ręki. Biorą do krów mlecznych, trzody i handlarze co po rynkach jeżdżą do kurek i gołębi sprzedawać.

A jak tam owies?

Reklama AgroFoto Ads

  • watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Dzisiaj, 15:32
  •  

#2651 Share andrzej123456k

andrzej123456k

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 09 grudzień 2013 - 09:59

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 z lub do gdańska 550km x2 1100x 5,5 paliwo =1815 + 2dni kierowca 400zł =2215 przy spalaniu 30l na 100 silniki starsze po wyżej 400k pala po 35

#2652 Share damianzbr

damianzbr

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 09 grudzień 2013 - 13:17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Twoje obliczenia być może są poprawne (nie sprawdzałem nie przeliczałem) ale nie rozumiem dlaczego kilometry są razy 2. Przecież zboże miało jechać z Lub do GD a nie Lub - Gd - Lub. Podaj proszę firmę spedycyjną która zapłaci mi w kółku mimo to że ich towar wiozę tylko w jedną stronę z pt A do B. Ja niestety takich nie znam.

#2653 Share BartekM

BartekM

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 15:52

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Zalezy jak dogadzasz sie z transportem bo faktycznie niektórzy liczą i powrót, najlepiej to jakby cos z tego portu jeszcze przywieźc i zarobić..

#2654 Share grzegorz210182

grzegorz210182

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:lubelskie LTM

Napisany 09 grudzień 2013 - 16:05

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 andrzej123456k dobrze pisze niemal wszystkie firmy chcą kasę za dwie strony chyba że mają jakiś ładunek z powrotem ale to już trzeba trafić.

lubelskie powiat tomaszowski pszenica konsumpcyjna 748 brutto przy 7% vat elewar lubycza, u handlarza 760 -770 ale przelew 30 dni

#2655 Share przemol87

przemol87

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:pow. PODDEBICE

Napisany 09 grudzień 2013 - 16:13

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Auto w jedna strone to mozna znalesc na gieldzie transportowej bo prawie kazdy przewoznik liczy koszt w obie strony. User andrzej123456k obliczył tylko koszty przewożnika

U mnie w okolicy transport (w jedna strone z towarem w druga na pusto) to ok 3zł/km,


Jak u was na północy kraju cena pszenzyta?

Edytowany przez przemol87, 09 grudzień 2013 - 16:14.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#2656 Share Adrenalina

Adrenalina

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Pomorskie

Napisany 09 grudzień 2013 - 18:06

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Panowie Jak ceny Rzepaku Sprzedaje ktoś????

#2657 Share lukasz27

lukasz27

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:zachodniopomorskie

Napisany 09 grudzień 2013 - 18:10

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 pszenżyto na dzis 660 zł netto z podwórka ponoć jakbym się zdecydował to mogą coś dorzucić. myśle wyczekać do środy, czwartku może ceny jeszcze podskoczą i wtedy sprzedać. pozdrawiam
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#2658 Share maly00

maly00

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:świetokrzyskie

Napisany 09 grudzień 2013 - 21:20

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 mam oferte na jeczmien po 770 zl netto odbior z podworka dobra cena? chyba sprzedam bo czy moze byc lepiej?

#2659 Share damianzbr

damianzbr

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 09 grudzień 2013 - 22:09

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

andrzej123456k dobrze pisze niemal wszystkie firmy chcą kasę za dwie strony chyba że mają jakiś ładunek z powrotem ale to już trzeba trafić.

lubelskie powiat tomaszowski pszenica konsumpcyjna 748 brutto przy 7% vat elewar lubycza, u handlarza 760 -770 ale przelew 30 dni

Niemal wszystkie, sprawdzałeś to? Mowa była o handlarzu który skupuje zboże w Lubelskim aby go wywieźć gdzieś dalej np. do portu. Jeśli posiada swoje auta na pewno nie wraca na pusto. Jeśli nakupi dużo zboża i nie wyrobi się zawieźć go swoimi autami wtedy najmuje przewoźnika i myślisz że płaci mu za kilometry w obie strony? Więc koszt transportu nie jest tak duży jak podajecie.

Reklama AgroFoto Ads

  • watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Dzisiaj, 15:32
  •  

#2660 Share XTRO

XTRO

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 1206 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Okolice Radzynia Podlaskiego

Napisany 10 grudzień 2013 - 16:22

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Dzisiaj sprzedawałem żyto
500 netto
Polubicze
Lubelskie

Podobne tematy ceny zboża owies pszenica jęczmień żyto

Tylko na agroFakt.pl: Prognoza produkcji produktów mlecznych zobacz »