Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

thug    236

lokalny skup koło mnie pewny i sprawdzony 805zł brutto pszenica konsump


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola134    16

u mnie pobliska paszarnia po 800 pszenica i jęczmień brutto przy większych ilościach coś by dołożył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

pytałam kolege jak to jest czy ludzie dzonia do niego ze sprzedażą zboża- dziwne ale cisza a zawsze przebierał w ofertach, wydaje mi się żniwa nie wszędzie były takie super plony zreszta sam mogę przyznać że jak byłem w południowej wlkp to nie bardzo to wyglądało zboża zagrzybiałe (przynajmniej na trasie przejazdu) nawet na poletkach lipa była

zresztą to jeden z gorszych lat dla kukurydzy mało kto chwytał luksusy

w moim regionie zboże dało przyzwoicie mimo wszystko sąsiad już kursował do pobliskiej spółdzielni po zboże dla swinek, (mikro=makro)

A wracając do kolegi co jeździ troszkę po terenie pyta mnie o wyglad zbóż co się z nimi stało po tych śnieżycach - są wysmalone dostały po uszach, ale to drobiazg z tym co w USA zboża dostają napierw deszcz a następnie mróz. Idealna Pogoda. /

Dlatego z nie wiadomych ( a może i wiadomych spadków pszenicy w USA) Matiff trzyma się bardzo dobrze ani myśli spadać.

Pamiętacie kiedy wymarzły nam zboża - luty. A teraz to przysłowiami zapowiadają juz zimę w kwietniu, czas pokaże czy pogoda jest normalna.

 

Jakie macie doświadczenia w handlu z takimi firmami jak BZK GROUP, Polskie Młyny, czy Cargill?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

u mnie podobnie jeczmien pszenica 800zł/t brutto tylko nie wiem czy paszowe czy kons. bo sie pytałem w jakich cenach takie i takie to mi e-mailem wysłał odpowiedz 800zł czyli wychodziło by na to ze ogólnie cena sie zrównała za paszowe i konsumpcyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

u mnie pszenzyto w dól


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

ja sprzedalem przed swietami jeczmien tak jak sie umowilem po 820 brutto z odbiorem z gospod. za pszenice z odbiorem mam 780 zl brutto chcialem zeby bylo na rowno ale na razie nie ma szans tak uslyszalem od kupujacego wiec jeszcze troche poczekam poza tym cos sie zacznie dziac dopiero po nowym roku jak z kierowca gadalem to mowil ze wszytko zapchane mlyny maja zapasy kurniki tez i nikt sie o towar nie bije a jak sie komus taka cena podobna to przywozic nie to nie musimy kupowac....

poza tym mowil ze caly czas woza tansze zboze od naszych sasiadow zarowno kukurydza jak i pszenica wiec kto wie jak moze byc za miesac czy dwa tylko wrozka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciachbach    0

ja mam pszenrzyto do zbycia ale jest troszke w tym sporyszka jakiegoś i niechcom na skópie i niewiem co teras jedynie na pasze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Przecież pszenżyto to i tak głównie na paszę się nadaje. Na początku robiono z niego mąkę, ale już dawno o tym nie słyszałem, chyba to zaniechano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciachbach    0

ale na skupie niechcą wzionśc dałem ogłoszenie do gazety zobaczymy. a tak wogule to po ile teras jest pszenrzyto??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marc    17

ale na skupie niechcą wzionśc dałem ogłoszenie do gazety zobaczymy. a tak wogule to po ile teras jest pszenrzyto??

 

Przepraszam że pisze nie na temat, ale nie mogłem się powstrzymać. Jak można zrobić tyle błędów w jednej wypowiedzi? Jeszcze mogę zrozumieć "wzionść", "wogule" , ale żeby rolnik napisał "pszenrzyto" ? Proponuje kupić słownik za sprzedane zboże. Skorzystaj z funkcji sprawdzania pisowni w przeglądarce. Naprawdę pomaga.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Też mnie bardzo rażą błędy. Owszem, zdarzają się każdemu literówki i można na to przymknąć oko ale bez przesady.

U mnie leży 4 auta pszenicy i jak dotąd najwyższą cenę jaką mi oferowano to 780 brutto. Nie wiem czy wezmę więcej.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

nie ma dobrej ceny kukurydzy wszedzie to samo ja najwyzsza oferte jaka mam to 660 zl brutto i nic poza tym obawiam sie ze poki co 700 zl nikt sie nie odwazy dac chyba ze na worki ale ile mozna tak sprzedac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekAre    5

no ja mam okazje sprzedac po 700 moze 710 brutto i zastanawiam sie własnie czy sprzedawać czy jeszcze czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

Panowie aktualne ceny na warmii pszenica 780 pszeżyto 640 owies 500 żyto 550 wszystkie ceny netto. sprzedawać czy trzymać do końca stycznia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

no ja mam okazje sprzedac po 700 moze 710 brutto i zastanawiam sie własnie czy sprzedawać czy jeszcze czekac

ta cene co masz to dobra tylko zeby byla netto te 710 neto to mozna by bylo sprzedawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekAre    5

no własnie na to 710 netto czekam ale czy sie człowiek doczeka? to nie wiadomo na matifie narazie leci na dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Witam,

Jak mówicie zdrożeje pszenica w nowym roku ? czy lepiej teraz sprzedać ? Planuję sprzedać pszenice i kupić nawozy :) i chyba lepszym rozwiązaniem będzie teraz sprzedać i kupić nawozy bo później nawozy pójdą w górę a pszenica nie koniecznie....


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj