Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

PawelWlkp    726

Jak narazie to u niemców chyba taniej niż u nas bo mam oferte na jęczmień paszowy z przywozem po 840 brutto. Pszenica koło 185, 190 euro więc jak u nas jest cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

U mnie w skupach troszkę podrożało zboże nie wiem czy to przez kończący się rok limity muszą nabić czy co?Miesiąc temu taniej było zdecydowanie.Ale cena jak narazie szału nie ma w porównaniu z uprzednim sezonem ale chyba na więcej nie ma co liczyć:żyto 535zł,pszenżyto 675zł,pszenica 730zł za t.Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

to normalne ceny ja mam propozycje pszenicy po 730 netto chcialem zagadac zeby 750 dal ale nie chce sie ruszyc ;) poczekam jeszcze zadzwonie po nowym roku moze dolozy ze 2 zl i sprzedam

a kukurydze sprzedawalem handlarzowi i jeszcze trzeba workowac ma jeszcze brac po nowym roku tez w tej cenie jak sprzedam z 5 ton po takiej cenie to wszytko reszta na skup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

A ja sprzedałem owies na paszę (500zł/t) kolega pszenicę także na paszę (700zł/t)... Podkarpacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

A ja sprzedałem owies na paszę (500zł/t) kolega pszenicę także na paszę (700zł/t)... Podkarpacie.

 

witam cena 700 to netto czy brutto i gdzie sprzedawałeś biąrą jakis próbki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy znacie możne taka firmę f.h.u Jarosław Adamczak- jarząb z Więcborku kolo Sepolno krajeńskie

radzę omijać ją duuuuużym łukiem :)

Edytowano przez Rolnik_Kujawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a co możesz zrobić tak naprawdę bardzo niewiele ludzie pomyślcie komu sprzedajecie towar bo pózniej ani towaru ani kasy


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Jak to co mogą zrobić ? Jeśli masz fakturę, to masz i termin zapłaty. Termin mija, trzeba wysłać wezwanie do zapłaty a później do sądu i naliczać karne odsetki i muszą zapłacić. Na google można wszystko znaleźć co i jak.

Wiecie jakie są cny pszenżyta i żyta netto teraz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego traktorzysta12 nie chce straszyć ale nie wróże nic dobrego.... w okolicach Sępólna ten pan kupił od rolnika 2 łódki zboża. nie płacił mu ale po jakimś czasie zapłacił i wziął 2 następne... a z tego co mi wiadomo to za te ostatnie transporty kasy do dziś dzień nie ma a zboże było kupione chyba na początku roku... a dużo zboża utopiłeś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

a co możesz zrobić tak naprawdę bardzo niewiele ludzie pomyślcie komu sprzedajecie towar bo pózniej ani towaru ani kasy

dlatego lepiej sprzedać pare zł taniej ale do pewnego płatnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Dokładnie tak jak mówisz Kolego Anto Lepszy wróbel w garści niż Brak Kasy ,obiecanki i Najgorsze proszenie się o swoje pieniądze .Pozdrawiam

W zeszłym roku sąsiad sprzedał 2 tiry Rzepak i do dziś kasy nie ma :) chciał zarobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramona    2

Też wtopiłę 30 t pszenicy w mieszalni pasz i kasa nie do odzysku .Ukochany kraj ,ale nie dla uczciwych ,takich bizmesmenow nam się namnożyło że trzeba uważać.Bo na nich nie ma bata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

jak w mieszalni pasz, to przecież mógłbyś towar(paszy) wybrać lepsze to jak tyle kasy w plecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

To nie jest takie proste odebrać towar. Kiedyś mój wujek zajął ciągnik siodłowy za nie zapłacone zborze w młynie to sąd kazał oddać samochód i czekać aż młyn go spłaci.

Młyn ogłosił upadłość minęło już 6 lat a wujek nie odzyskał pieniędzy ok 35 000zł, mi też wiszą jeszcze 7500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj