Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kryssr    52

od rzepaku jest inny temat. ogólnie to raczej szału z cenami nie ma, nikt się nie wychyla. Zobaczymy jak po zimie bedą wyglądały zasiewy to w tedy coś się zmieni może. Na razie uprawy wyglądają ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

joachim- moze inny oddzial bioagra. pierwszy raz mial z nimi kontrakt i powiedzial ze sie nie oplacilo. ziarno chyba wszedzie takie samo uszkodzenia jak uszkodzenia po kazdym kombajnie sa a jego akurat kilkuletni. obsiewa blisko 200ha kuku wiec liczyc umie. poza tym przypuszczam ze troche bioagra poplynela jak podpisywali po 500zl a srednia cena wolnorynkowa za mokra 400zl/t wiec zmuszeni byli szukac oszczednosci. nie wiem ile bylo takich przypadkow ale wczoraj jeszcze raz pytalem i potwierdzil te potracenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwrobel    0

Witam dostalem jakieś dziwne zadanie na studiach i potrzebuje ceny następujących rzeczy:

siano z trawy trzcinowej [m3]

 

siano kiszonka z kukurydzy [m3]

 

siano kiszonka z koniczyny [m3]

 

sloma rzepakowa prasowana[big ball]

 

sloma pryzma[bigball]

 

zna ktoś może cennik tych rzeczy? Będę mega wdzięczny

Edytowano przez karolwrobel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joachim    0

joachim- moze inny oddzial bioagra. pierwszy raz mial z nimi kontrakt i powiedzial ze sie nie oplacilo. ziarno chyba wszedzie takie samo uszkodzenia jak uszkodzenia po kazdym kombajnie sa a jego akurat kilkuletni. obsiewa blisko 200ha kuku wiec liczyc umie. poza tym przypuszczam ze troche bioagra poplynela jak podpisywali po 500zl a srednia cena wolnorynkowa za mokra 400zl/t wiec zmuszeni byli szukac oszczednosci. nie wiem ile bylo takich przypadkow ale wczoraj jeszcze raz pytalem i potwierdzil te potracenia.

 

Ja zaworze zawsze do Goświnowic, a te 500zł było w listopadzie,a jak ktoś kontraktował lipiec- sierpień jak wszystko leciało na łeb na szyję to można było dostać nawet 400 netto, a cena rynkowa jest tak bo u nas wszyscy pośrednicy skopują dla nich a przecież muszą zarobić. Ten zakład przerabia 30% krajowej produkcji kukurydzy, więc żeby zrobić zapas muszą mieć dobrą cene, a jak stałem w kolejce to samochody z całej polski przywożą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

Joachim skoro w Polsce jest 4 mln ton kukurydzy, a firma przerabia 350 tysięcy, tak podają, to to nawet nie jest 10%.

 

Jaka jest cena suchej kukurydzy obecnie w porcie, orientuje się ktoś??

Edytowano przez QuQurydza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

Jęczmień cena na sobote 800netto

 

to gdzie jeczmien tak placa drozszy od pszenicy jakie wymagania na taki jeczmien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

to mi daje 770 za jeczmien netto i mi sie wydaje ze dobra cena a tu po 800 to juz naprawde super jaki region polski? jak z transportem i z platnoscia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Handlarze w okolicach Bychawy dają za pszenicę 740-780zł brutto, za jęczmień 740-750zł brutto a na kasze 770zł. Pobliski młyn za pszenicę płaci 780zł brutto i praktycznie brak wymagań.

W Zakrzewie pszenica 780zł brutto a jęczmień 760zł brutto

jak zwykle najtaniej na Lubelszczyźnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

okolice chełmna w kuj-pom taka cena i do tego brak żadnych wymagań ;) Ale już facet ma umowy podpisane na tą ilość co chciał więc ta cena była tylko chwilę. transport trzeba własny ale u nas to nie daleko było więc bez problemu. Płatność gotówka. I czego chciec więcej, hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszos1    1

kolego a masz jakieś namiary na tego handlarza z okolić chełmna w kuj-pom?? a jak z płatnością gotówka czy trzeba czekać za przelewem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Jakie ceny wróżycie po nowym roku? W tv dość głośna nagonka że lepiej nie będzie za to możliwe że będzie gorzej. Nie wiem co o tym sądzić. Znajomy który z gospodarstwa 70ha do tej pory sprzedał może 1/4 zapasów twierdzi że czeka do wiosny bo ceny na pewno podskoczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

No tak jak zawsze gadka w agrobiznesie że drogo już było...a kto wie jak naprawdę będzie.?

Tam gdzie dzwoniłem to przelew normalnie w ciągu 30dni. Czego chcieć więcej? pszenica po 780 to marna cena. Żeby było tak z 900 :rolleyes:

A po żniwach jakie były ceny? Też drożej miało nie być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

agrobiznesu to nie ma co brac pod uwage to po pierwsze a co do kolegi co ma 70 ha to na pewno po swietach bedzie nowy rok a ceny na wiosne to moga byc rozne ....

 

w tamtym roku tez miala byc pszenica po 120 i wielu czekalo na taka magiczna cene do wiosny a pozniej trzeba bylo za 90 albo mniej sprzedac moim zdaniem to nie bedzie wysokich cen to loteria ale patrzac po mojej okolicy to z 5 duzych gospodarzy wszyscy maja zboze w magazanych i kady czeka na lepsze czasy i na pszenice po 90 zl

do tego wielu tez dostalo juz doplaty w mojej okolicy nie wiem jak u was co tez troche wplynie na sprzedaz zboza bo jak maja kase to poczekaja jeszcze troche ze sprzedazą sam bym tak zrobil a nie mam doplat wiec w styczniu sprzedaje to co mam dzis troche qq po 750 brutto i jestem z tej ceny zadowolny patrzac na ceny w skupach (660-670) ...... lepszy wrobel w garsci niz galab na dachu ;)

Edytowano przez maly00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

każdy sobie może wyobrazić co będzie gdy na wiosnę wszyscy ruszą ze zbożem do skupów. obecna cena za pszenicę ok 780-800złnetto to uczciwa cena zarówno dla sprzedających i kupujących. szkoda tylko że nie w całym kraju na lubelszczyźnie max 780 brutto. nie może być co roku po 1000 bo to rozreguluje rynek.

dziś woziłem na wymianę do handlarza cena 780zł, pszelew 760zł jęczmień tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek30m2    5

Dlaczego pszenica nie może być po 100?

Drogie zboże destabilizuje rynek,ale jak nawozy podrożały to już dobrze bo to przeciez gospodarka wolnorynkowa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

a ktos mowi ze nie moze??kolega wyzej napisal ze nie moze byc kazdego roku co to by sie dzialo na wsi? dla przykladu po 2 latach dobrych cen wielu ludzi odebralo dzierzawy i sami zaczeli robic w polu po pszenica po 100 zl wiec sie oplaca a tu teraz po 75 i co zdziwka pewnie bo kokosow nie bedzie u mnie nie jeden sie przejedzie na tym....rolnictwo jest dla cierpliwych ludzi trzeba robic swoje a sukces kiedys przyjdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Dlaczego pszenica nie może być po 100?

Drogie zboże destabilizuje rynek,ale jak nawozy podrożały to już dobrze bo to przeciez gospodarka wolnorynkowa!

 

Chociażby dlatego że jak zboże jest drogie to hodowla upada i po kilku latach tego zboża możesz nie mieć sprzedać gdzie nawet po 400 zł i dlatego destabilizuje to rynek. A obecna cena jak kolega wyżej napisał jest rozsądna dla obu stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj