Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2811 odpowiedzi na ten temat

#2101 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 30 sierpień 2013 - 20:32

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 ceny pszenicy konsupcyjne a klasa 700zltona b klasa 680złtona okolice susza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Dzisiaj, 19:33
  •  

#2102 Share oledo

oledo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 20:45

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 pracus74 możesz napisać gdzie dokładnie taka cena pszenicy w okolicach Włocławka

#2103 Share pracus74

pracus74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 06:06

pracus74 możesz napisać gdzie dokładnie taka cena pszenicy w okolicach Włocławka

Dawne PZZ Wloclawek a obecnie AL-SAMER tel.542333755

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2104 Share stasinek47

stasinek47

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 06:50

z mojej wiedzy praktycznej jęczmień może być jedynym zbożem w żywieniu trzody chlewnej , z pszenicą bym tak nie ryzykował :) jeżeli już zastąpisz to jakiś procent.

Moim skromnym zdaniem jeżeli chodzi o cenę ma na nią wpływ tegoroczna wiosna i kilkuletnia "moda" na kukurydzę , tendencja szybkiego wzrostu cen tylko potwierdza , że jęczmienia nie brakuję tylko w Polsce - co mnie osobiście niezmiernie cieszy gdyż 80% swojego areału postawiłem na jęczmień jary (iron) który w tym roku obficie plonował ;-)

A czemu pszenica nie nadaje się dla trzody ja daję nawet 80% i nic złego sie nie dzieje

#2105 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 07:59

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Nie nadaje się jako jedyne zboże w żywieniu trzody. Nie możesz pszenicy dawać 100% a jęczmień tak

#2106 Share PatrykBiznes

PatrykBiznes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 09:31

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Dokładnie tak jak uprzedził mnie w odpowiedzi Łukasz w 100% się nie nadaje .
Proporcja 80% pszenicy według mnie nie jest dobra nawet przy większych sztukach , nie wspominając już o odchowie prosiąt .

#2107 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 09:42

nie pisz bzdur bo stajesz się śmieszny,nie ma żadnego importu zbóż do Polski z Ukrainy,Ukraina sprzedaje zboże przez porty czarnomorskie ,

Może i śmieszny ale chociaż rzeczowy. Nie słuchaj tego co pisze prasa tylko rozeznaj się w sytuacji. Tak samo mówiłem kilka dni temu, że teraz najlepszy moment na sprzedaż surowców wyprodukowanych w gospodarstwie, a następny prawdopodobnie dopiero za kilka miesięcy i zaczyna się to potwierdzać, dwa dni wzrostów nie czynią wiosny, od tamtego momentu same spadki. Ważne wstrzelić się dobrze w cenę, bo nawet trzymanie długi okres (czego nie neguję i sam tak robię skoro pieniądze teraz nie potrzebne) rzepaku, zbóż czy kukurydzy może nie zapewnić zadowalającej ceny, niestety..
Wracając do importu, cały czas on ma miejsce, całe wahadła na okrągło rozładowują się na granicy, a z południa napływa systematycznie tańszy surowiec. Przetwórcom starczy, gorzej tak jak kilka osób tutaj pisze, z dużymi hodowcami, którzy rzeczywiście mogą mieć teraz problem z zaopatrzeniem się w odpowiednie ilości surowców, ale to nie dźwignie cen w skali ogólnokrajowej.
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#2108 Share solec1014360

solec1014360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 16:07

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Ja w tym roku miałem rzepaku 10t z 3,55 h a wywiozłem za 1500zł wywiozłem do Nowogrodu. Rok temu cena była fajna 2100zł . Zboża nakosiłem 28t to wywiozłem za 700 zł za 1t i owsa 5t to dla siebie na skarmianie na śrut gdyby była pszenica po 850 max bym wywiózł 18t ale d*pa nic na to nie poradzisz .

Edytowany przez solec1014360, 31 sierpień 2013 - 20:28.
chaos

#2109 Share stasinek47

stasinek47

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 16:25

Nie nadaje się jako jedyne zboże w żywieniu trzody. Nie możesz pszenicy dawać 100% a jęczmień tak

Bywało już że robiłem starter na samej pszenicy i jakoś żadnych ubocznych skutków nie zauważyłem więc nie masz racji już prędzej jęczmienia bym nie dał samego choć zaszkodzić też pewnie by nie zaszkodził

Edytowany przez Matey, 31 sierpień 2013 - 16:28.
ostrzezenie za post nie na temat

#2110 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 01 wrzesień 2013 - 07:21

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Słuchajcie nie ma co ględzić na temat cen zbóż bo jakie są takie są i czy pójdą w górę czy w dół tego nikt nie wie, chociaż osobiście uważam, że będą drożały do momentu w którym większość rolników zacznie sprzedawać a wtedy ceny będą spadać trzeba uchwycić moment.

Ceny jakie ostatnio miałem od przedstawicieli na gospodarstwie
żyto paszowe - 460 netto
pszenżyto - 540 netto
owies - 360 - 460 netto w zależności od gęstości
łubin - 960 netto

Swoją drogą wszyscy piszą o imporcie zbóż z ukrainy i rosji z południa i skąd tam jeszcze do nas nie ciągną bardzo taniego zboża. Z drugiej strony w portach stoją statki i narzekają na brak sprzedających zboża które de facto powinny być dużo droższe niż tam skąd importujemy ? Więc dlaczego nie kupują tańszego zboża u nich tylko droższe u nas ??
Przecież wiadomo, że to wszystko są spekulacje na cenach i nic więcej a czy gdzieś w europie jest 100 zł drożej czy taniej to i tak nikogo nie obchodzi bo oni i tak na tym zarobią

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2111 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 07:29

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Swoją drogą to czemu te statki na stoją w Rosyjskim porcie i tam kupują zboże skoro jest tam takie tanie?

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#2112 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 08:29

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Animex Grodków pszenica paszowa 700z/t brutto

#2113 Share starybudnik

starybudnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 10:00

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 W piątek na MATIF ceny zbóż z odbiorem w listopadzie spadły po wcześniejszym wzroście z początku tygodnia. Spadki powodowane są podniesieniem poraz kolejny o 3 mln ton światowej produkcji pszenicy .

#2114 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2117 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 01 wrzesień 2013 - 10:30

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 U nas poniżej 800zł pszenicy na targu nie kupi.
Jak ładna gruba to 900.Ogólnie w małopolsce takie ceny.
U nas kupują a wywożą w góry bo tam zboże bardzo drogie.

#2115 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 11:08

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Z jęczmieniem rzeczywiście jest ciekawa sytuacja, ale myślę, że wszystko może powrócić do normalności w czasie żniw kukurydzianych. Nikt normalny nie kupi jęczmienia za 700 gdy mokra QQ będzie po 350.
Sam obecnie nie dysponuję kukurydzą więc nie mogę się obyć bez jęczmienia by zrobić paszę z odpowiednimi parametrami w rozsądnej cenie. Mam nadzieję, że mi go wystarczy...
QQ ma jeszcze inne zalety, świetnie do niej pasują owies żyto śr. rzepakowa i rodzime strączkowe, a zakiszona jest na prawdę tania, jedyny problem to tryptofan

#2116 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 wrzesień 2013 - 11:36

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Ziarno QQ ma najwyższą wartość energetyczną ze wszystkich zbóż oraz strawność-85%. Białko - zeina ma gorszą jakość. Mało Lys i Trp. Przy złym zbilansowaniu QQ z białkiem może dojść do pogorszenia jakości tuszy (nadmiar tłuszczu, słonina jest miękka i żółta, mniej trwała). W mieszalniach pasz nie da się zgranulować mieszanki jeżeli kukurydza jest jedynym komponentem zbożowym

#2117 Share slavik80

slavik80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport polityka ekonomia

Napisany 01 wrzesień 2013 - 11:42

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 kolego kulawa koza
a ile tak jednorazowo moza sprzedac pszenicy na targu u Ciebie?

#2118 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 15:37

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Umiejętność dobrego zbilansowania paszy pod względem energii białka i aminokwasów egzogennych to jest podstawa, nie jest to żadna wiedza tajemna. Żółta słonina to też jakieś brednie.
Jęczmień ma mało energii i dużo włókna, z jednej strony sypiesz jęczmień, a z drugiej lejesz olej, tanio nie jest .
Aminokwasy można łatwo uzupełnić syntetycznymi, lizyna jest tania, tryptofan raczej nie, ale i tak warto, tym bardziej, gdy stosujemy ziarno kiszone.
U młodszych zwierząt podniesienie wartości energii i obniżenie zawartości włókna nie jest problemem, dąży się do tego by pasza była skondensowana. U starszych łatwo wykorzystać to miejsce na wprowadzenie tańszych komponentów jak śr rzepakowa owies żyto czy rodzime strączkowe, a trp już nie jest tak ważne. I robi się się tanio u mnie ok 100- 150 zł/t a wyniki nawet lepsze.

#2119 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 wrzesień 2013 - 16:46

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Czy tańsze zawsze znaczy lepsze? Nie liczy się koszt 1 kg strączkowych, śruty rzep. czy sojowej ale koszt 1 kg białka zawartego w tych śrutach. Tu na pierwszym miejscu jest śr. sojowa. Jeśli chodzi o kolor słoniny radzę czytać ze zrozumieniem!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2120 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1787 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 01 wrzesień 2013 - 19:21

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Wiem że to nie w temacie ale nie mogę się powstrzymać...
Zawsze myślałem że jęczmień daje się świniom bo jest tańszy od pszenicy. Dlaczego pszenica nie może być jedynym zbożem w żywieniu świń a jęczmień może?