Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2811 odpowiedzi na ten temat

#2041 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 25 sierpień 2013 - 20:05

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Dziś na spacerze z rodziną rozbroiłem 4kolby i były w połowie puste. To kukurydza prawdopodobnie na kiszonkę ale czy w tej na ziarno jest lepiej? Sam QQ nie sieję więc trudno mi powiedzieć. Na pewno gdzieś na świecie będą rekordowe plony...przynajmniej na papierze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Dzisiaj, 09:02
  •  

#2042 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 21:11

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Plon plonem - nikt nie wspomina o spożyciu i bioetanolu. W ciul idzie kukurydzy na spirytusik do paliwa. Amerykańce mieli problem skąd brać kuku.

#2043 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 22:27

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Przez ostatnie lata były niby rekordowo niskie zbiory a jakos nikomu nie zabrakło a z tego co wiem to sporo rolników zostało z zeszłorocznym zbożem. Dlaczego zawsze są zbiory albo niskie albo wysokie jakos nie ma tych normalnych standardowych nic po srodku.
A no dla tego ze spekulanci zarabiaja na wahaniach cen i im nie zależy na stabilizacji bo zysku z tego nie będa mieli żadnego .
Są firmy rejtingowe( nie wiem jak to sie pisze) które wycenieja kadycje całych państw a co dopiero taki rynek żywności gdzie głupiego chłopa robia jak chcą .
A szczytem bezczelnosci jest jak słysze w telewizji że to rolnicy ustalaja cenę swoich płodów .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2044 Share andrzej123456k

andrzej123456k

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 11:06

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Witam mam takie zapytanko będe bardzo wdzięczny za odp w którym porcie po 800 zł i ile trzeba mieć żeby móc tam sprzedać.trzeba jakieś kontrakty robić i mieć dużą ilość czy jedzie się tak jak na skup?

#2045 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 11:50

Przez ostatnie lata były niby rekordowo niskie zbiory a jakos nikomu nie zabrakło a z tego co wiem to sporo rolników zostało z zeszłorocznym zbożem. Dlaczego zawsze są zbiory albo niskie albo wysokie jakos nie ma tych normalnych standardowych nic po srodku.
A no dla tego ze spekulanci zarabiaja na wahaniach cen i im nie zależy na stabilizacji bo zysku z tego nie będa mieli żadnego .
Są firmy rejtingowe( nie wiem jak to sie pisze) które wycenieja kadycje całych państw a co dopiero taki rynek żywności gdzie głupiego chłopa robia jak chcą .
A szczytem bezczelnosci jest jak słysze w telewizji że to rolnicy ustalaja cenę swoich płodów .

Dobra uwaga, nauczyli się zarabiać na wahaniach cen, niby to normalne w gospodarce wolnorynkowej ale to co się wyprawia to chyba normalne nie jest aby w cięgu tak krótkiego okresu wahania były tak duże w sumie to defakto spadki, handlują zbożem które często nie jest jeszcze nawet zebrane. Rzekomo zapasy magazynowe były najmniejsze od lat, a raptem parę kombajnów wyjechało i ceny spadły o kilkadziesiat procent. Czasem ponoszą straty, które prędzej czy później odbijają sobie z nawiązką i tak się bawią naszym kosztem. Jak napisałeś im nie zalezy na stabilizacji cenowej

#2046 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 12:18

W Rumuni i Węgrzech zapowiadaj się rekordowe plony QQ ogólnie w całej UE zapowiadają się rekordowe zbiory na poziomie 67 mln t, wobec 59 mln t w ubiegłym roku. Dlatego uważam, że QQ może być gwoździem do trumny dla cen zbóż.

akutat niedawno bylem na wczasach nad balatonem na wegrzech i sie przygladalem kukurydzy po drodze to nie bylo zadnej ladnej wszystko male liche i wymokniete place mieli tam solidniejsze ulewy w maju niz u nas przeciez w wiadomosciach mowili ze malo budapesztu nie zalalo wiec niewiem skad jakies rekordowe zbiory na wegrzech sie wezma

#2047 Share andrzej1957

andrzej1957

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 18:44

Witam mam takie zapytanko będe bardzo wdzięczny za odp w którym porcie po 800 zł i ile trzeba mieć żeby móc tam sprzedać.trzeba jakieś kontrakty robić i mieć dużą ilość czy jedzie się tak jak na skup?

Raczej nie jedziesz jak na skup.Do portu wożą firmy które mają kontrakty.Dziś byłem u znajomego i właśnie ładował pszenicę na tira do portu chyba w Gdyni,kontrakt zawarł w lipcu z chemirolem za 700 zł netto,mieli zabrać we wrześniu a już teraz im potrzeba,widać jest duże zapotrzebowanie.Kierowca tira mówił że 2 dni trzeba stać w kolejce na rozładunek.Ja mam kontrakt na żyto hybrydowe z tą samą firmą też do portu z terminem odbioru do końca sierpnia i cisza.

#2048 Share skantos

skantos

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 22:41

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 ten kto w ostanich dniach jechał na południe europy to wie że dobrej kukurydzy trzeba ze świeca szukać czechy kukurydza bielutka na wysokości do 1,5 m austria podobnie w górach troche lepiej węgry redukują prognozy niemcy to samo także obszarowo kukurydzy dużo ale z plonem to raczej kiepsko będzie na giełdach duże podwyżki spore dzisiaj czyli coś się święci

#2049 Share Dzik90

Dzik90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 09:44

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 w młynach w zeszłym tygodniu za pszenicę konsumpcyjną dawali 740zł netto. Dodam,że niespełna miesiąc temu była po 650zł netto.Moim zdaniem na początku 2014 w styczniu/lutym pszenica ta będzie kosztować około 800-900zł netto.

#2050 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 27 sierpień 2013 - 12:44

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Gorzelnia Nieżychowo 417 brutto zyto pszenzyto pszenica :D
Babka co odbiera telefonu powiedziała zeby nie liczyć na podwyżki bo maja kontrakty na mokrą qq także spirytus bedzie :D Tylko wydaje mi się ze mowi tak bo właśnie nie mają i żeby im przywieść
"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2051 Share stasinek47

stasinek47

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 16:25

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Jeszcze nie słyszałem aby ten co kupuje mówił że będzie drożało ;)

#2052 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:prawo

Napisany 27 sierpień 2013 - 20:08

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 na matif ceny pszenicy, rzepaku, kukurydzy idą do góry więc pozostaje czekać na lepsze ceny w Polsce.

#2053 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 sierpień 2013 - 23:27

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Zna ktoś aktualną cenę pszenżyta?

#2054 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 08:01

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 550 pszenżyto

#2055 Share pasterz

pasterz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 11:31

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Komplex młyn Wągrowiec płaci 650 zł za pszenice konsumpcje. Soufflet Gołańcz poniżej 600zł to ja nie gdzie wy macie po 700.

#2056 Share Atsar

Atsar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 12:35

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Żyto konsupcyjne centrum Polski 400zł + VAT

#2057 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 14:09

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Jabłowo 440zł/t żyto, 720zł/t pszenica, w zeszłym tygodniu było z 40zł niżej czyli spokojnie można dostać od pośredników 760-800zł/t

#2058 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 16:48

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 zachodnia Polska, jęczmień 550zł + vat, jak u Was z jęczmieniami?

KS Falubaz

#2059 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 16:53

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Po 640 i wzwyż jeczmień

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2060 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 16:58

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Cena maksymalna na wymianę jęczmienia to 640zl/t.