Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

romet737    5

dziś sprzedane żyto po 550 brutto , pszenica kons. 810 brutto łódzkie

Edytowano przez romet737

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

810 ?! Paszówka czy konsumpcja ?


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Np. u mnie dają ale nie przyjmują i w tym jest problem.A najlepsze jest to że inny gościu przyjmuje ale z ceną dużo mniejszą bo dowiedział się że sprzedać nie ma gdzie i cenę podał ale co chcesz to sprzedaj nie to trzymaj i tak to się kręci co zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

no 740 -750 netto to wychodzi coś koło 800zł

Gdzie w jakiej firmie, bo z tego co się orientuję to 740-750 to są ceny brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

Gdzie w jakiej firmie, bo z tego co się orientuję to 740-750 to są ceny brutto

Woseba 740 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

730-740 netto to w Swiebodzicach , Cierniach mi oferują, samochody z domu zabiorą.Agrolok podobnie, tylko że miesiąc czekasz na nich, ale może i 3 dni.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Tak tak Woseba zawsze dobrze płaci tylko jak już do nich zawieziesz to zawsze coś wynajdą i cenę zbiją a przedewszystkim jak robią analizę to nikt tego nie widzi bo nikogo nie wpuszczją. Jakby to cena paszówki to zmienia postać rzeczy, a do nich zawieść to lepiej w agroefekcie sprzedać nawet jak ma parametry jako paszową bo i tak lepiej zapłacą niż oni bez zbędnego nabijania kilometrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

skywalker89 do kogo sprzedajesz, ja tez jestem z pow tomaszowskiego (lubelskie). gdzie najlepiej płacą w naszej okolicy?

 

dokładnie Ci nie powiem, bo w dalszych skupach odemnie (20km) u Świcia czy Fabrowskiego to nie pytałem, bo jak jest róznica na + tych 10zł to to samo pójdzie na paliwo co niby zarobie więcej..

Z tego co zaobserwowałem w żniwa w ubiegłych latach to u nas wszyscy trzymają podobny pułap.. Ja sprzedawałem do PHU MIREX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem z pod tomaszowa sprzedaje przeważnie do elewaru w lubyczy, słabo płacą ale pewne że kasa za max 10 dni. obecnie u nich pszenica konsumpcyjna 748, zwyczajna 740, paszowa 720 ceny brutto. na wymiane woże do łaszczowa do nowosada obecnie 760zł wymiana, 740 przelew 30dni 720 przelew 14 dni. słabye mamy ceny na lubelszcyznie, chyba najsłabsze w polsce. a ty z jakiej gminy jesteś?

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3308

No to w tych Werbkowicach pobiliscie rekord najniższej ceny bo netto to będzie 670 zł więc podejrzewam że najmarniejszy handlarz wiecej daje za paszowke i to z krutszym terminem płatności . Czy w ogóle są naiwni którzy tam wioza ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Ktoś z was handlował z firmą AGRO- Kocięba ?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

No to w tych Werbkowicach pobiliscie rekord najniższej ceny bo netto to będzie 670 zł więc podejrzewam że najmarniejszy handlarz wiecej daje za paszowke i to z krutszym terminem płatności . Czy w ogóle są naiwni którzy tam wioza ?

Ja 10 dni temu do okolicznego młyna po tyle samo zawiozłem też 720 brutto teraz nie wiem po ile płacą. Sprzedawałem 10 ton tira nie opłacało mi się sprzedawać a jechać z dwiema przyczepami 140km w obie strony do Rzeszowa bo tam elewarr płacił 40zł więcej brutto za tone i spalić za 300zł ropy stracić cały dzień więc wybacz.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to w tych Werbkowicach pobiliscie rekord najniższej ceny bo netto to będzie 670 zł więc podejrzewam że najmarniejszy handlarz wiecej daje za paszowke i to z krutszym terminem płatności . Czy w ogóle są naiwni którzy tam wioza ?

 

NAIWNI??? Może i są jacys, ale myślę że każdy umie liczyć.również jestem z tych okolic i tu są takie ceny. jesli ktoś ma 10 ,20 ton do sprzedania a lepszą cenę np 50zł daje kupiec oddalony o 100km czy jest sens wieść? Jśli sam pszyjedzie to daje tyle samo co płacą inni na miejscu. wybór jakiś jest ale na jedno wychodzi..

Dziś byłem w lubyczy ceny kons 748, zwyczajna 739 paszowa 730 brutto. przy każdej dostawie po wykonaniu pruby min 10 zł mniej nawet przy super parametrach, dlaczego? niewiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Krajenka. Żyto 530 podskoczyło o 40 zł, bez różnicy czy parametry. Rzepak 1490. Pszenica 740 i pszenżyto 600. Wszystkie ceny netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

Panowie, to u was na serio cienkie te ceny.

Byłem dziś sprawdzić z ciekawosci ile dają Młyny Michalczyka, to się pozytywnie zdziwiłem, bo pszenica 740/770 (zależy od parametrów), za żyto 520/540, wszystko netto.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj