Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2811 odpowiedzi na ten temat

#2021 Share Wicherek

Wicherek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 24 sierpień 2013 - 06:09

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 A co radzisz dzisiaj ? co trzymać i jak długo ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Dzisiaj, 03:48
  •  

#2022 Share stasinek47

stasinek47

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 24 sierpień 2013 - 09:19

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Sprzedawać tyle co konieczne a ceny będą stabilne ja mogę swoje zbiory trzymać nawet dwa lata B)

#2023 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 24 sierpień 2013 - 09:58

A co radzisz dzisiaj ? co trzymać i jak długo ?

Na pewno jęczmień,cena idzie do góry.Dziś gdybym miał z 20t sprzedał bym od ręki po 70zł

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2024 Share gryli319

gryli319

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 24 sierpień 2013 - 13:58

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 a pszenżyto?
Kupię byczki w wadze 150-250kg , PISAĆ!!!

#2025 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 24 sierpień 2013 - 15:27

Na pewno jęczmień,cena idzie do góry.Dziś gdybym miał z 20t sprzedał bym od ręki po 70zł

jak zaraz wejdzie kukurydza to jęczmień zejdzie do realnego poziomu

#2026 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 24 sierpień 2013 - 16:41

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 To jaka jest ta realna cena, 55zł? :blink:
Można jeszcze grykę przetrzymać do wiosny,bo nie dosć że mało posiane to plon -50% w porównaniu z innymi latami.Na Litwie podobno 1,7tyś/T.

Żyto zdrożało cena 450zł/T +VAT

Edytowany przez asharot, 24 sierpień 2013 - 16:43.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#2027 Share stasinek47

stasinek47

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 24 sierpień 2013 - 20:06

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Jęczmień będzie trzymał cene kto może niech trzyma

#2028 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 24 sierpień 2013 - 20:46

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Co do kukurydzy - susza dała się we znaki i nie ma co liczyć na super plony. Na wiosnę zalewało a teraz wysuszyło - kolba mała i chude ziarno.

#2029 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 24 sierpień 2013 - 21:04

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 ceny pójdą do góry, bo gdzie nie słychać to kiepsko ze zbożem , a telefonów żeby sprzedać od liku, ;) , zobaczycie że te 90 za pszenice to będzie .

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#2030 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 24 sierpień 2013 - 21:21

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Na 900 nie ma szans. Jak wskoczy na 750-800 będzie super.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2031 Share pleban1330

pleban1330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciągniki i maszyny rolnicze,music,wojsko,

Napisany 24 sierpień 2013 - 22:31

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 u nas kontraktuja kukurydze mokra po 300 ,350 za tone jak u was wygladaja ceny na kontrakcie ?

#2032 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 25 sierpień 2013 - 12:19

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 To może inaczej ja już po 90 za tone sprzedałem po żniwach 2 tony pszenicy, a jeszcze jest 70t. u nas zboża w okolicy bardzo kiepskie. woda zrobiła swoje jak ktoś uważa że tanie będzie to niech teraz sprzedaje po 600-650zł/t, Ja jednak należę do rolników którzy starają się cenić swoja prace a nie wieżyc w to co spekulanciki sobie myślą tak żeby oni zarobili, nie wpierajcie ludziom ze zboże jest bo jak by tak było to nie dzwonili by co rusz do mnie żebym sprzedał zboże i dodatkowo cisną kit przez telefon że zboża w ciul, jak tak to niech jadą i kupują skoro go tyle jest i jeszcze takie tanie, Jeżdżę trochę i widziałem gdzie jakie zboża były i ładne to jakieś nie były a potwierdziły to plony, dodam że kuku też nie będzie bo przysycha i ziarno słabe także poczekajcie do zbioru kuku a zobaczycie jak pójdzie do góry wszystko zboże, a w szczególności jęczmień.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#2033 Share TEVEZ

TEVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 12:59

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Co do kukurydzy to pracuje w zakładzie przetwórczym gdzie skupują na dobę około 30ton.
W czoraj przywieziono na rozruch lini 1t z róznych pół i co się okazało że dużo jest jakiegoś grzyba.

#2034 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 819 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 14:02

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 W mojej okolicy 2/3 zboza wymokło i tylko rozbijak,gdzi niegdzie łatka to się nawet nie opłaca kosić ,tak jest tutaj w kilku gminach na wschodzie.

#2035 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2848 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 14:19

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 W centrum/wschód także tak było, wiele jarych poszło pod pług. Nie sprzedawać zboża tak tanio kto nie musi niech trzyma i nie słucha spekulantów. Niby ceny niskie ale jak ktoś chce kupić to jakoś nie może znaleźć tak tanio jak trąbią. W piątek miałem cenę na pszenżyto po 600 bez papierów. Mi się by w sumie faktury przydały ale kupujący nie chce.Natomiast w środę gościu chciał dawać 580 za owies, też okoliczny rolnik, ilości samochodowe oczywiście. Moja cena to 600 i niby się miał zastanowić ale coś czuję że wróci i te 600 da z pocałowaniem ręki, zwłaszcza że owies mam piękny, gruby żółciutki.

#2036 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 14:25

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Jak będziecie patrzeć na całość ograniczając się na swój mały rejon, bo u Was podgniło, wymiękło, wymarzło, grad zniszczył, czy cokolwiek, to dobrze nie zrobicie.
Mówię mały rejon, bo nawet jak patrzycie na Polskę, to zapominacie, że nasze ceny nie my sami do końca regulujemy. Jedynie u nas może być taniej od reszty, nie odwrotnie.
Jesteśmy bardzo zależni od rynku soi i kukurydzy na świecie, a rzepak i pszenica to daleko, daleko z tyłu. Co najwyżej na lokalnych rynkach możecie sami kształtować ceny, ale to ma się nijak do reszty kraju. Warto było w żniwa czekać, kilku posłuchało i zyskało. Czy warto czekać dłużej ze sprzedażą? póki co sam nie sprzedałbym ani tony mając pieniądze na przeżycie i obsianie pól na kolejny rok.
Teraz problemem jest kukurydza, a będzie jej na całym świecie bardzo dużo. Z tego względu ten co nie zakontraktował na wiosnę, bo mówił że tanio i mu się nie opłaca, to teraz chyba będzie sprzedawał poniżej kosztów produkcji.. a tak na poważnie to nie warto być zbyt zachłannym. Warto liczyć koszty wyprodukowania ton ziarna i sprzedawać z zadowalającym zyskiem, w każdym razie nie ma co wyczekiwać cen sprzed roku, bo one prędko nie wrócą. Obawą może być wspomniana QQ, gdyż jej kolejne rekordowe zbiory będą się zapewne odbijać na cenach zbóż i także rzepaku.
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#2037 Share starybudnik

starybudnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 15:11

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 W Rumuni i Węgrzech zapowiadaj się rekordowe plony QQ ogólnie w całej UE zapowiadają się rekordowe zbiory na poziomie 67 mln t, wobec 59 mln t w ubiegłym roku. Dlatego uważam, że QQ może być gwoździem do trumny dla cen zbóż.

#2038 Share rumcio40

rumcio40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 15:39

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Dzisiaj obszedłem moją kukurydzę i uważam że szału w plonie nie będzie,chociaż patrząc z boku,wygląda rewelacyjnie.Jednak wchodząc głębiej w pole to już tak dobrze nie jest.Porównując do ubiegłego roku,to kolba jest o 20%mniejsza,natomiast zaczątek drugiej się nie rozwinął i to akurat dobrze.Cena 300-350zł/t,może w moim przypadku nie pokryć kosztów,więc trzeba będzie suszyć i czekać na lepsze czasy

#2039 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 25 sierpień 2013 - 16:26

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 dobrze dobrze cena pszenicy już się dżwiga

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2040 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 18:37

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 800zł/t było w tygodniu w porcie za pszenicę 14