Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2811 odpowiedzi na ten temat

#1621 Share ksiaze

ksiaze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 12:46

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 pomyślcie że z roku na rok będzie normalnie czyli własnie pszenica 500-600...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Dzisiaj, 15:58
  •  

#1622 Share ziko1

ziko1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 12:55

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Ja się nie ciesze ale korzystam z okazji aby zapełnić magazyny po to aby przez kolejne 2 lata nie kupować zboża . Nikt nie zabrania inwestycji w magazyny do przechowywania zboża w gospodarstwie, rozejrzeć sie po okolicy jak firmy skupowe się rozwijają jak inwestują w magazyny a nie płakać na cenę kiedy zboże można przechować a nie sprzedawać gdy jest duża podaż tylko rozlożyć sprzedaż na cały rok. Tucznik jak urośnie nie wstawię go żywego do magazynu tylko muszę sprzedać, niezależnie czy cena mi odpowiada czy nie. Dlatego zainwestowałem w magazyny do przechowywania ziarna aby obniżyć koszty i wybawić co po niektórych aby plon który ziemia wydała zagospodarować.

#1623 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 12:55

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 @ksiaze. Przekaż tą informację "ekspertom" z monsonto i grupy nawozowej :) . Chociaż według nich to plon niski, ponieważ za mało środków stosowano..... . Normalnie będzie, jak tona saletry będzie kosztowała tyle co tona pszenicy, litr ropy - trzy litry mleka itp

Edytowany przez maniek33, 30 lipiec 2013 - 12:56.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jakie ceny sianokiszonki? zobacz »

•  

#1624 Share pasterz

pasterz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 16:06

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Pewnie że optymalnie jest mieć przygotowaną baze magazynową tak żeby wszystko przechować.Ale nie wszystko da sie zrobić w kilka lat. Ja przez 15 utrzymywałem 35 macior w systemie zamkniętym i po ostatnich 3 latach powiedziałem sobie dość. Także wiem doskonale co to znaczy kupować bardzo drogie zboże paszowe.
Ale jeśli policzysz dzisiaj wszystkie koszty związane z uprawą pszenicy na ha i odejmiesz od tego co dzisiaj jesteś w stanie za nią dostać, nawet jeśli przechować i zyskasz 100 zł na tonie to szału nie ma. Na życie zostaje ale ciężko myśleć o jakiś inwestycjach w budyniki lub maszyny.

#1625 Share ksiaze

ksiaze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 17:06

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 dokładnie magazyn postawić to potężne koszty czy nawet silosy a jaka pewność, że się zarobi? żadna to kulczyk tylko wykłada 1zł i wie że zarobi 100zł...

#1626 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3240 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 30 lipiec 2013 - 17:39

Pszenżyto 470zł netto, nie oddam choćbym z głodu umierał...

gdzie ty masz takie ceny żyta podaje najnowesz ceny z dolego śląska
żyto 350-360 netto
pszenica 530-600 netto
jęczmień paszowy 500 netto

Thug

#1627 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 4369 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 30 lipiec 2013 - 17:49

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Jakie żyto wyraźnie jest napisane,że pszenżyto!!!!!!!!!!!!!!I to cena całkiem aktualna

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#1628 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3240 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 30 lipiec 2013 - 17:58

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 ok,mój błąd .

Thug

#1629 Share jakubmaliszewski23

jakubmaliszewski23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 19:18

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 koledzy wiecie może co oznacza termin rzelazna pruba słyszałem że można się tego domagać jak jest podejżenie że skup zboża prubuje nas oszukać na parametrach licze nato że ktoś mnie to wytłumaczy

#1630 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 4369 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 30 lipiec 2013 - 19:36

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Po pierwsze ŻELAZNA PRÓBA-słowniczek się kłania

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1631 Share JohnyBravo777

JohnyBravo777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania::)

Napisany 30 lipiec 2013 - 19:42

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Ludzie na litość czy wy się z kanarkami na rozumy pozamienialiście sprzedając pszenicę po 600 zł. Ma wrażenie, że wiele osób jest pustych jak bęben i dlatego sprzedaje.
Jak wy gospodarujecie, że pieniędzy na zapas nie macie aby poczekać na lepszą cenę?
Nasieli propagandy w TV i teraz mamy tego efekty. Fakt zboże w tym roku sypie ale pamiętajcie, że poziomy zapasów w magazynach w UE są rekordowo małe !!!!!!!
Nic narazie konkretnego o Ukrainie oraz Rosji nie wiadomo.....
Toć to zgroza poniżej kosztów po tyle sprzedawać zwalcie wszyscy na skupy a niedługo po 300 będą skupywać jak za dawnych czasów żerując na rolniku.
Lepiej już po 6 worków na kur na jarmarku sprzedawać po 100zł bo po tyle sprzedają przez cały rok :PPPPPP

Post prowokujący do kłótni, poza tym pisz o cenach zbóż, nie wylewaj swoich żali

Edytowany przez KRISTOFORn, 31 lipiec 2013 - 14:35.

#1632 Share matoperator7

matoperator7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 19:48

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 sprzedaj ce 6 workow na targu dla kur normlanie dziecinada !!!!!!!!!!!!

#1633 Share JohnyBravo777

JohnyBravo777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 19:55

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 A i jeszcze jedno na jarmarku niecały miesiąc temu sprzedawałem owies po 650zł a wy pszenice sprzedajeta po 600zł???
Wszystkiego na jarmarku na raz nie sprzedam ale jak mam dobre ziarno to zawsze dostanę minimum 150-200zł więcej jak na skupie za zboże.
Mam teraz lux pszenicę na polu jeszcze, puszczę przez wialnie i może przez sito i pujdzie po 130-140 na wrzesień na pole a resztę sprzedam po 100zł po 300 kg na jarmarkach przez cały rok ludzie dla kur kupią po 100zł za meter. Koszty jeżdżenia po jarmarkach mam groszowe ponieważ jeżdżę po całym mazowieckim sprzedając inne produkty, które wytwarzam.

#1634 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2689 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 19:56

NIe rozumiem tych z was którzy mają produkcje zwierzęcą i cieszą sie z tego że Ci którzy są nastawieni na produkcje roślinną dostają ostro po kieszeni bo zboże z dnia na dzień jest coraz tańsze. Przypominam że jedziemy na jednym wózku. Jeśli za tuczniki będa dobrze płacić przez najbliższe dwa miesiące a zboże nie zdrożeje to zobaczycie jak rynek sie zacznie zapychać tucznikami i spadną poniżej 4 zł za kg. I też będziecie sie cieszyć że swinie po kosztach sprzedajecie.
Jestem z kuj-pom i powiem że nie ma żadnych rewelacyjnych plonów.Z kim bym nie rozmawaił to max pszenica zimowa dała 6,5 t z ha, pszenżyta z biedą 5 ton z ha a żyta na słabszych ziemiach z biedą dobijają do 3 ton z ha.To jest grubo ponad tone mniej w porównaniu do zeszłego roku.Dodam że są to plony ważone a nie na oko policzone według ilości przyczep czy zbiorników z kombajnu.
A co do tych ludzi którzy pobrali nowe sprzęty za kilkaset tyś na parenaście ha to ich sprawa. Ani ja ani nikt z was spłacać ich zadłużenia nie będzie.
U nas pszenica paszowa 580zł
pszenżyto 480 zł
żyto max 400 zł ( choć gorzelni już płacą 370zł)

Pewnie nie hodujesz trzody wiec cię uświadomię że bywało taż że w czasie gdy zboże było po 900 zł to świnki też były po 4 zł. A jak zboze będzie po 400 zł to mogą być i poniżej 4 zł a nie jest wcale powiedziane ze nie będą wtedy po 5 czy 6 zł. W każdym bądź razie mniejsze ryzyko strat.

Żyto 370
Pszenżyto 470
pszenica 600
Ceny netto

Edytowany przez lukaczmarek, 30 lipiec 2013 - 19:57.

#1635 Share ksiaze

ksiaze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 19:57

Ludzie na litość czy wy się z kanarkami na rozumy pozamienialiście sprzedając pszenicę po 600 zł. Ma wrażenie, że wiele osób jest pustych jak bęben i dlatego sprzedaje.
Jak wy gospodarujecie, że pieniędzy na zapas nie macie aby poczekać na lepszą cenę?
Nasieli propagandy w TV i teraz mamy tego efekty. Fakt zboże w tym roku sypie ale pamiętajcie, że poziomy zapasów w magazynach w UE są rekordowo małe !!!!!!!
Nic narazie konkretnego o Ukrainie oraz Rosji nie wiadomo.....
Toć to zgroza poniżej kosztów po tyle sprzedawać zwalcie wszyscy na skupy a niedługo po 300 będą skupywać jak za dawnych czasów żerując na rolniku.
Lepiej już po 6 worków na kur na jarmarku sprzedawać po 100zł bo po tyle sprzedają przez cały rok :PPPPPP

czy Ty jesteś normalny? wiedziałeś co zrobiło cenę na 1000zł przed dwoma laty brak zboża, a teraz musisz poczuć co robi nadwyżka zboża....to jest gospodarka wolnorynkowa oparta na popycie i podaży...zobaczysz jak kukurydza pociągnie w dół zboże drugie uderzenie na cenę będzie własnie w pażdzierniku....

#1636 Share JohnyBravo777

JohnyBravo777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 20:05

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 @Książe
O jakiej ty gospodarce wolnorynkowej piszesz? Tej z UE? Gdzie rolnik z za zachodniej granicy dostaje więcej dopłat od ciebie, posiada niższe ceny nawozów oraz innych składników produkcji i dzięki temu jest w stanie zapchać Polski rynek zboża i zbić nam rolnikom cenę ku uciesze polskich handlarzy.....

#1637 Share Rolnik_Kujawy

Rolnik_Kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 21:00

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 żal słuchać niektórych znawców i specjalistów....

Edytowany przez Rolnik_Kujawy, 30 lipiec 2013 - 21:19.

#1638 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 21:23

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 no to za pierdzielenie w bambus z tymi plonami :

pszenica z 2ha dała nie całe 2 przyczepki mniej więcej 3t z ha, a co do ceny na dzisiaj to 550-650zł/t
jęczmień tak 4t/h, 500zł/t
rzepak nie całe 3t/h 1100zł/t

więc ja się pytam gdzie te urodzaje?

#1639 Share skantos

skantos

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 22:08

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 cała zabawa z cenami sprowadza się do tego co mądrzejsi skorzystają https://www.ewgt.com...=122&Itemid=264

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1640 Share slodowy17

slodowy17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 22:18

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 jestem ciekawy kto wpisuje te ceny zboz i rzepakow? rzepak 1900zl? chcialbym!!! 1300-1400 taka jest cena (dolnyslask ok. legnicy) to sa jakies zarty, pszenica 600zl, chca wykonczyc to wszystko dziady!!!!