Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2811 odpowiedzi na ten temat

#641 Share romet737

romet737

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 17:18

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Dzisiaj sprzedałem reszte pszenicy do młyna po 1030 zł brutto, dłużej czekać nie mogłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Dzisiaj, 00:10
  •  

#642 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 892 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 07 marzec 2013 - 22:58

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 cena zboza swoje apogeum juz miala jak obrodzi w ameryce w rosji i ukrainie to nie wroci do cen z tego okresu i wtedy moze i na swiniach sie odkujemy i nawozy beda musialy byc tansze

#643 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4159 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 23:50

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Nawozy tańsze? Będą musiały być? Kolega dobrze się czuje czy się jakiegoś nawozu nawąchał? Z 4 lata temu nie było pszenżyto po 350zł a saletra po 1200?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#644 Share brawo

brawo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 11:25

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 dołanczam się do przedmówcy, mnie po 300 nie chcieli dać więc 6ton spaliłem zimą w piecu

Edytowany przez milanreal1, 08 marzec 2013 - 21:49.

#645 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2112 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 12:26

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 ceny pszenicy netto z mieszalni:
Piast Ostrów Wlkp. 950
Dossche Kalisz 960
De Heuse Łęczyca 970
Wipasz Koło 950
Neorol Żerkow nie skupuje
Tasomix 950
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#646 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 13:58

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 pszenica paszowa 930 brutto konsumpcyjana 970 lubelskie

#647 Share spokokoko

spokokoko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 14:01

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 czy coraz bardziej dramatem wieje ale za to króliki w cenie

#648 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1125 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 08 marzec 2013 - 14:31

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 hehehehe:)
to było dobre z tymi królikami!:) Hit tego tematu:)
Wracając do tematu to u mnie w okolicy nie widać jakiegoś zwiększonego ruch przy sprzedaży zboża...
chyba wszyscy czekaja... tylko na co...?:/

#649 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1070 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 17:31

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Pszenica paszowa 995 zł brutto, konsumpcja 1019 brutto, leci na łeb na szyję. Ciekawe jak długo to potrwa bo coś tu jest nie tak. To po ile będzie w żniwa po 600? A nawóz cały czas do góry a nic nie słychać żeby gaz drożał czy inne czynniki do produkcji.

#650 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 687 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 19:48

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Zeby przypadkiem rolnik sie nie dorobil;-)typowe dzialanie na przedwiosniu;-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#651 Share MFrolnik26

MFrolnik26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 12:20

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 U mnie w okolicy widać duży ruch w skupach zbóż, cena leci w dół a sprzedających coraz więcej. Koło mnie dziennie przejeżdża kilkanaście ciągników z przyczepami pełnymi zboża. W jednym ze skupów dziennie ładują 4-6 tirów.

#652 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 13:41

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Sprzedałem jęczmień po 830zł i pszenicę paszową po 930zł. Z cen jestem zadowolony.

#653 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1403 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 18:55

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 tak tylko nie wiemy czy netto czy brutto?

#654 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4320 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 11:53

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 przez ten nasilony ruch paszarnie tną ceny, cedrob płaci za kukurydzę 800zł/t, przy sprzyjających warunkach można jeszcze dostać ponad 850zł/t na eksport, pozostaje mieć nadzieję, iż jest to chwilowe zawirowanie

#655 Share Asia87

Asia87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 17:19

Jaką ty kalkulacje robisz od siedmiu boleści liczysz nawozy opryski i rope a gdzie podatek ,amortyzacja ,nasiona ,usluga koszenia lub wlasna,ubespieczenia ciągnika przyczepy kombajnu 2 przyczepy przeglądy ,oplaty szkoleniowe oprysk, oplaty atesty opryskiwacza, wapno co 4 lata z transportem a nie jak liczą samo wapno za t.one i jeszcze czego nie wymienilem a doją nas na kazdym kroku.Kalkulacje robisz taką jak mieszczuch bez pojęcia ,kończe bo sie wk...m.

Niech Ci będzie. Zajmuje się dotacjami od ponad 5 lat i jeszcze nikt nie narzekał. Ale zawsze jakaś menda, taka jak Ty, co nie zna REALIÓW polskiego rolnictwa się znajdzie.

Zapytam inaczej. Skoro, według niektórych, cena zbóż powinna utrzymywać się powyżej poziomu 1000 zł/t, to jakie ceny pasz powinny być?? Skoro paszarnia musi przetworzyć ziarno i jeszcze na tym choć trochę zarobić, cena powinna wynosić mniej więcej dwa razy więcej, czyli ok 2000zł/t gotowej paszy. A chleb ok 10 zł za sztukę. Fajnie? Myślę, że nie. Prawdą jest to, że piekarnie przesadzają z tymi cenami, ale to już inna para kaloszy.

Obrażanie innych użytkowników +1 punkt ostrzeżeń

Edytowany przez razor275, 10 marzec 2013 - 19:49.

Wypełniam kompleksowo dokumentację związaną z działalnością gospodarstwa. Wnioski o dopłaty bezpośrednie, wnioski za materiał siewny, prowadzę ewidencję ŚOR, i inne. pozdrawiam

#656 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4159 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 17:34

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Koleżanka nie wie że udział mąki to jedynie 10% kosztów chleba?
Koleżanka wie co się stanie gdy zboże znów będzie tanie?

#657 Share Asia87

Asia87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 18:25

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Wiem drogi kolego, że w chlebie mąki jest za ok 52grosze:/ A co będzie jak zboże będzie tanie?? Wiem że za dużo się nie zmieni. Zawsze są górki cenowe a teraz właśnie ceny lecą w dół. Tak było jest i będzie.
Wypełniam kompleksowo dokumentację związaną z działalnością gospodarstwa. Wnioski o dopłaty bezpośrednie, wnioski za materiał siewny, prowadzę ewidencję ŚOR, i inne. pozdrawiam

#658 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 10 marzec 2013 - 18:40

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 taka uczona a nie wie koleżanka że od "mend" się nie ubliża

#659 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4159 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 18:45

Wiem drogi kolego, że w chlebie mąki jest za ok 52grosze:/ A co będzie jak zboże będzie tanie?? Wiem że za dużo się nie zmieni. Zawsze są górki cenowe a teraz właśnie ceny lecą w dół. Tak było jest i będzie.

Tutaj nie trzeba specjalisty, wystarczy ciut wiedzy o tym co było w latach ubiegłych.
Spadek cen zbóż = wzrost pogłowia świń/drobiu. Niestety opłacalność będzie wyższa tylko przez krótki okres czasu do momentu gdy powstanie "świńska i drobiarska górka". Czyli nikt nie zarobi. Ani ci co mają produkcję roślinną ani ci co mają produkcję zwierzęcą. Teraz przynajmniej masz wybór: sprzedajesz drogie zboże i masz czyste ręce i dobrą kasę albo ryzykujesz hodowlę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#660 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 892 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 10 marzec 2013 - 19:51

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 specjalisty nie trzeba bo zboze bez ich proroctw bedzie taniec chyba ze znow w ameryce rosji przyjdzie susza abo inne anomalia bo w koncu kto to zboze ma przetrawic swin malo do produkcji chleba tez coraz mniej potrzeba i w koncu moze my hodowcy godziwie zarobimy moze i nawozy potanieja