Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2811 odpowiedzi na ten temat

#2741 Share traktorzysta12

traktorzysta12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 13:02

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 no właśnie czekam za kasa i nie wiem co robić

Edytowany przez Marcin91, 21 grudzień 2013 - 16:11.
cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Dzisiaj, 11:27
  •  

#2742 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3215 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 21 grudzień 2013 - 15:15

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 a co możesz zrobić tak naprawdę bardzo niewiele ludzie pomyślcie komu sprzedajecie towar bo pózniej ani towaru ani kasy

Thug

#2743 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 21 grudzień 2013 - 16:48

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Jak to co mogą zrobić ? Jeśli masz fakturę, to masz i termin zapłaty. Termin mija, trzeba wysłać wezwanie do zapłaty a później do sądu i naliczać karne odsetki i muszą zapłacić. Na google można wszystko znaleźć co i jak.
Wiecie jakie są cny pszenżyta i żyta netto teraz ??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2744 Share Rolnik_Kujawy

Rolnik_Kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 17:38

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 kolego traktorzysta12 nie chce straszyć ale nie wróże nic dobrego.... w okolicach Sępólna ten pan kupił od rolnika 2 łódki zboża. nie płacił mu ale po jakimś czasie zapłacił i wziął 2 następne... a z tego co mi wiadomo to za te ostatnie transporty kasy do dziś dzień nie ma a zboże było kupione chyba na początku roku... a dużo zboża utopiłeś???

#2745 Share anto

anto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 13:00

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

a co możesz zrobić tak naprawdę bardzo niewiele ludzie pomyślcie komu sprzedajecie towar bo pózniej ani towaru ani kasy

dlatego lepiej sprzedać pare zł taniej ale do pewnego płatnika

#2746 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 13:57

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Dokładnie tak jak mówisz Kolego Anto Lepszy wróbel w garści niż Brak Kasy ,obiecanki i Najgorsze proszenie się o swoje pieniądze .Pozdrawiam
W zeszłym roku sąsiad sprzedał 2 tiry Rzepak i do dziś kasy nie ma :) chciał zarobić

#2747 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 22 grudzień 2013 - 14:16

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 8- 20- 30 to nie 8- 15- 30

#2748 Share ramona

ramona

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 17:50

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Też wtopiłę 30 t pszenicy w mieszalni pasz i kasa nie do odzysku .Ukochany kraj ,ale nie dla uczciwych ,takich bizmesmenow nam się namnożyło że trzeba uważać.Bo na nich nie ma bata

#2749 Share FarmerB

FarmerB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 22:45

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 jak w mieszalni pasz, to przecież mógłbyś towar(paszy) wybrać lepsze to jak tyle kasy w plecy

#2750 Share johnyrs

johnyrs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 24 grudzień 2013 - 07:02

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 To nie jest takie proste odebrać towar. Kiedyś mój wujek zajął ciągnik siodłowy za nie zapłacone zborze w młynie to sąd kazał oddać samochód i czekać aż młyn go spłaci.
Młyn ogłosił upadłość minęło już 6 lat a wujek nie odzyskał pieniędzy ok 35 000zł, mi też wiszą jeszcze 7500zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2751 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3215 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 26 grudzień 2013 - 18:45

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 lokalny skup koło mnie pewny i sprawdzony 805zł brutto pszenica konsump

Thug

#2752 Share karola134

karola134

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 19:53

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 u mnie pobliska paszarnia po 800 pszenica i jęczmień brutto przy większych ilościach coś by dołożył

#2753 Share read

read

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 22:08

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 pytałam kolege jak to jest czy ludzie dzonia do niego ze sprzedażą zboża- dziwne ale cisza a zawsze przebierał w ofertach, wydaje mi się żniwa nie wszędzie były takie super plony zreszta sam mogę przyznać że jak byłem w południowej wlkp to nie bardzo to wyglądało zboża zagrzybiałe (przynajmniej na trasie przejazdu) nawet na poletkach lipa była
zresztą to jeden z gorszych lat dla kukurydzy mało kto chwytał luksusy
w moim regionie zboże dało przyzwoicie mimo wszystko sąsiad już kursował do pobliskiej spółdzielni po zboże dla swinek, (mikro=makro)
A wracając do kolegi co jeździ troszkę po terenie pyta mnie o wyglad zbóż co się z nimi stało po tych śnieżycach - są wysmalone dostały po uszach, ale to drobiazg z tym co w USA zboża dostają napierw deszcz a następnie mróz. Idealna Pogoda. /
Dlatego z nie wiadomych ( a może i wiadomych spadków pszenicy w USA) Matiff trzyma się bardzo dobrze ani myśli spadać.
Pamiętacie kiedy wymarzły nam zboża - luty. A teraz to przysłowiami zapowiadają juz zimę w kwietniu, czas pokaże czy pogoda jest normalna.

Jakie macie doświadczenia w handlu z takimi firmami jak BZK GROUP, Polskie Młyny, czy Cargill?

#2754 Share agroutasz

agroutasz

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 11:28

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 u mnie podobnie jeczmien pszenica 800zł/t brutto tylko nie wiem czy paszowe czy kons. bo sie pytałem w jakich cenach takie i takie to mi e-mailem wysłał odpowiedz 800zł czyli wychodziło by na to ze ogólnie cena sie zrównała za paszowe i konsumpcyjne

#2755 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2064 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 13:00

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 u mnie pszenzyto w dól
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#2756 Share margoo78

margoo78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 18:19

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Gdyby u mnie ktoś chciał dac za pszenicę paszową 800 zł brutto to już sprzedaję.

#2757 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 20:16

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 ja sprzedalem przed swietami jeczmien tak jak sie umowilem po 820 brutto z odbiorem z gospod. za pszenice z odbiorem mam 780 zl brutto chcialem zeby bylo na rowno ale na razie nie ma szans tak uslyszalem od kupujacego wiec jeszcze troche poczekam poza tym cos sie zacznie dziac dopiero po nowym roku jak z kierowca gadalem to mowil ze wszytko zapchane mlyny maja zapasy kurniki tez i nikt sie o towar nie bije a jak sie komus taka cena podobna to przywozic nie to nie musimy kupowac....
poza tym mowil ze caly czas woza tansze zboze od naszych sasiadow zarowno kukurydza jak i pszenica wiec kto wie jak moze byc za miesac czy dwa tylko wrozka ;)

#2758 Share ciachbach

ciachbach

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 20:37

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 ja mam pszenrzyto do zbycia ale jest troszke w tym sporyszka jakiegoś i niechcom na skópie i niewiem co teras jedynie na pasze

#2759 Share margoo78

margoo78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 20:58

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Przecież pszenżyto to i tak głównie na paszę się nadaje. Na początku robiono z niego mąkę, ale już dawno o tym nie słyszałem, chyba to zaniechano.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2760 Share ciachbach

ciachbach

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 21:00

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 ale na skupie niechcą wzionśc dałem ogłoszenie do gazety zobaczymy. a tak wogule to po ile teras jest pszenrzyto??