Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja tez mam oferte na pszenzyto 630 netto 35t, zyto około 550 konsumpcja. Zastanawiam sie czy sprzedawac pszenzyto czy jeszcze podskoczy ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

słuchajcie to zależy od regionu kraju. bliżej portów mają pszenicę po 770 netto a na południu nie dobiła jeszcze do 700.

Ja daje cenę jaka jest w mojej okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pszenicę po 770 to odbierają z podwórza i płacą gotówką na załadunku. I wcale nie w okolicach portu a jedynie z drugiej strony Warszawy niż Łowicz (wschód PL).

 

bialy2005 kurniki dookoła Siedlec jeszcze dwa tyg temu płaciły po 660 netto za pszenżyto. Podejrzewam że jeszcze nie spadła cena ale praktycznie są już obkupieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Kto skupuje pszenżyto po 630 netto ? Mam ok 25 ton suchego i czyszczonego za tą cenę sprzedam nawet dziś proszę o namiar do firmy.

Dolnośląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja po 630 brutto kupiłem z dwa tygodnie temu. Zapasów wielkich nie robie bo pewnie będzie taniej wiosną. A jak będzie drożej to też tragedi nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Wiosna napewno bezie taniej 8 na 10 moich dostawców jak teraz ich obdzwaniałem to czeka do wiosny na lepszą cenę, a jak na wiosne wszyscy ruszą to nie bedzie miał kto kupić.

Niech jeszcze cena świń pójdzie w dół a na to się zanosi to dopiero bedzie zabawa z cenami.

Edytowano przez lukaczmarek
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Kolego nie obraż sie ale siejesz taka propagande jak akżdy kto chce teraz kupić :) Typowe zagrywki handlarza :)

  • Like 1

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Dziwne że wiecie jaka będzie zima i wiosna, jeśli tak rzeczywiście będzie po co teraz skupujecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

@bialy2005 Chciałbym tylko zaznaczyć ze handlarzem nie jestem, nie potrzebuje na siłę teraz zboża kupować bo zapasy mam conajmniej do luty/marzec. A to co mówię to są tylko moje przypuszczenia, jak będzie to się okaże.

A wracając do cen u nas pszenica jest max 730 netto o najlepszych parametrach i tak jak na młynach to po kilka przyczep dziennie ludzie przywożą, więc wydaje mi się że proponuję rozsądne ceny. Wiadomo że jak ktoś ma 100 czy 200 ton to jest inna rozmowa i inna jak ktoś przywozi przyczepę czy pół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smertin    80

Jeśli przyznajesz, ze nic nie wiesz to po co siejesz ferment?

Nic nie wiesz, ale jednak na pewno będą obniżki na wiosnę? Prosta rada się nasuwa - zamiast siać panikę to poczekaj do wiosny. Przecież kupisz wtedy TAŃSZE zboże.

 

Albo po prostu zarejestruj się na jakimś forum dla Siejących Ferment Handlarzyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

@smertin pewnie nie zauważyłeś ale jesteśmy na forum a jak nie wiesz co to forum to poszukaj sobie w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

ale sie porobilo wiec wam powiem ze jest takie powiedzenie: gdybym byl prorokiem nie bylbym bidokiem:). wrzucie na luz z tym przewidywanie cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Co bedzie tego nie wie nikt. Ale w końcu to jest temat ceny zbóż. Co niektórzy powinni założyć temat wzrost cen zbóż, a wtedy mnie i kolege lukaczmarek będzie można banować za pisanie nie na temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian777    30

Pszenica po 790 neto w Ciechanowie w Ced drobiu , sprzedaję wszystko myślę że do końca roku nie będzie lepiej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

ale do cedrobu to pewnie umowe masz podpisana czy jak i jaką ilość po takie jcenie trzeba sprzedać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

golpasz golub dobrzyń 750 neto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian777    30

Umowę podpisałem dopiero teraz przy pierwszej dostawie , a co do ilości to chyba nie ma znaczenia bo chciałem negocjować przy 200 t to mi powiedzieli że odgórnie ustalona taka cena i już nic nie mogą zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

a do cedrobiu idzie na parametry?: jak z trasportem daja swoj czy trzeba doplacac? slyszalem ze robia potracenia nic |Ci nie potracili? ale cena dobra moze wiecie jak osadkowski placi? oraz jaka cena jeczmienia i suchej qq?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magtom36    5

witajcie jestem z okolic kruszwicy wiem , że pzz kruszwica miała cene 690netto. Chciałbym sprzedać moją pszenicy mam ok 45 do 50 ton ale chciałbym dostać ok 730 albo nawet 750 netto mam dobre parametry wiecie może gdzie mógłbym uzyskać taką cene?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj