Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

kissmy...    67

Kukurydza mokra 450 netto Elewator Koronowo ale przy 25% wilgotności za każdy procent powyżej -15 zł znając życie niżej 35% nikt nie będzie miał ;)

 

cargill się wycwanił, ja im w zeszłym sezonie odwoziłem i łapała się bez problemu w 30%, a jeden z moich odbiorców zrobił mi na niej 37% po reklamacji z 39%, także wszędzie można źle trafić, przy tych parametrach 30% wychodzi po 375zł/t, lepsze ceny tylko w cedrob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

A tak mam pytanie co do wilgotnośći można by npw dniu skupu nasłać na nich urząd ten co sie zajmuje tymi paramertami i je sprawdza ?

jeśli ktoś ma taki sam wilgotnoisciomierz i u niego pokazuje 28% a w skupie ten sam 38% .. dało by rade to zrobić ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz w swoim jakaś legalizacje czy coś w tym stylu to można drążyć temat.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roart    2

Kukurydza Wipasz Międzyrzec Podlaski 435 netto za 30% wilgotności, sucha 640

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Jak sprzedajecie to poproście o urzędowe pobranie próby dla was. Wtedy uprawniony (taki z uprawnieniami Z WIJHARS czy jakoś tak)biorca, da wam opieczętowaną

torebkę i opisaną torebkę dla was. Jedziecie z taką do wspomnianego WIJHARSU aby wam zbadali (coś zię za to płaci ale nie wiem ile) no ale jak wyjdzie na waszą korzyśc

to macie podstawy do dopłaty do ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9877

A wiecie może ile Sufflet Gołańcz płaci za żyto bo nie moge sie dodzwonic a dostałem propozycje po 500 brutto i odbiór z gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Kukurydza Wipasz Międzyrzec Podlaski 435 netto za 30% wilgotności, sucha 640

Ile potrącają za wilgotność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Juz też nie wiedzą jak uj***ć tym ludziom, nie dośc że qq nie za droga to jeszcze tyle na wilgotności uwalają, bo raczej żadko zdarza się by qq miałą 25% i dopłacili te 13zł/t/%

Edytowano przez BartekM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Firmy skupujące kukurydze zeby sie nie przeliczyły bo czasami moze jej zabraknąć ,,,


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

Kukurydza nawet tam gdzie nie zasiąkła ma małą kolbę. Nie ma rewelacji tak samo jak z żytem. Dawaj cenę w dół bo urodzaj a młócili po 1-1,5t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Kukurydza jak odda 8 ton w tym roku to będzie super,w tamtym roku kukurydza oddawała po 13 ton i cena mokrej była wysoka ,to może i w tym roku dojdzie do tych cen.


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeus11    23

Wczoraj wykosiłem 5 ha kukurydzy Nerisa, tak wcześnie bo żyto jeszcze tam będę siał, plon z 1 ha to 12,4 tony o wilgotności 34%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

Dokładnie dużo kukurydzy ubyło z pól na kiszonkę a plon nie zapowiada się rewelacyjnie ja dziś zmierzyłem wilgotność dwóch odmian jedna ma 20% a druga 30% w poniedziałem mam zamiar ją wymłucić cena u mnie 428zł mokra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

mleko cały czas drożeje, to i nie dziwota że kukurydza idzie na kiszonkę. Zachodnia Polska mokra 435 netto z pola. Sucha 640 netto z gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

Chińczyk jest cwany, najpierw zniszczył zachodni przemysł, uzbroił się a teraz chce być niezależny pod względem żywności. No i kto im podskoczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

mleko cały czas drożeje, to i nie dziwota że kukurydza idzie na kiszonkę. Zachodnia Polska mokra 435 netto z pola. Sucha 640 netto z gospodarstwa.

zachodnia czyli gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie dużo kukurydzy ubyło z pól na kiszonkę a plon nie zapowiada się rewelacyjnie ja dziś zmierzyłem wilgotność dwóch odmian jedna ma 20% a druga 30% w poniedziałem mam zamiar ją wymłucić cena u mnie 428zł mokra

tak tak jedna miała 20% a druga 30% to chyba masz ja pod dachem albo w jakimś tunelu % normalnie teraz to skali brakuje,a ty będziesz wypisywał że 20%ma xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj