Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

bartas616    9

agro Bakałarzewo pszenica kons. 700 netto, paszowa 680 netto

Edytowano przez bartas616

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

Komplexmłyn pszenica kons 690 zł netto

 

A jak wyglądają u was ceny kukurydzy bo już zbliża się czas na jej zbiór

Chemirol w zależności od ilości ton cena od 370 do 390 zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yellowe    0

Z tymi cenami faktycznie jest niekolorowo, co jest bardzo przykre..Niby nie ma co się dziwić, ale trzeba to jakoś przetrzymać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119

Koledzy jaka cena na groch??

kolego a jakim grochu mowisz?

piekny jas po 4 zl a drobna po 5zl plus vat jak chcesz na konto

byle zamojskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

groch siewny 900t prosto z kombajnu kasa na już, 1000t z zapłatą gdzieś w listopadzie. No ale to cena "hurtowa" są oferty sprzedaży grochu po 1200-1500t.

powiat hrubieszowski

http://panoramafirm.pl/lubelskie,hrubieszowski,jaros%C5%82awiec,180/fagromatex_prywatne_przedsiebiorstwo_handlowo_uslugowe-arnceo_suk.html#o-nas

gdzieś miałem komórkę, ale nie mogę znaleźć. Jakby była Ci potrzebna to napisz na priv to poszukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaL    5

a ja mam pytanie trochę z innej strony - liczyliście sobie koszty bezpośrednie wyprodukowania 1t ziarna? (nie wliczając dopłat)

 

zastanawiam się jaka marża jest uczciwa, opłacalna 20% 40% ?? to co się komu opłaci to na pewno jest bardzo specyficzne dla danego gospodarstwa, zależne od bieżących inwestycji itd, ale czy można pokusić się o określenie ile mniej-więcej należy wziąć za swoją pracę?

 

przykładowo wg moich wyliczeń koszt wyprodukowania 1t jęczmienia u mnie to 488zł (po str. kosztów środki ochrony, nawozy, mat. siewny, paliwo, czynsz dzierżawny) gleby IV i V klasy

koszt dla owsa 435zł / t ( przy proponowanej cenie skupu 400zł .... hmmm.... )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

agro Bakałarzewo pszenica kons. 700 netto, paszowa 680 netto

 

Orientujesz się czy odbierają z gospodarstwa??

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartas616    9

to jest cena z gospodarstwa, min. 24tony

 

@AniaL ja robilem cos takiego. w excelu prosta aplikacja zliczająca poszczególne koszty i wychodzi ile zł/ha, zł/t, L/ha itd itp. polecam tym którzy tego nie robia aby kiedys sie pokusili i sporzadzili sobie taki bilans

Edytowano przez bartas616

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaL    5

ja te wszystkie bilansy robię od dawna i bardzo się dziwię jeśli ktoś tego nie robi (chyba że woli nie wiedzieć ile traci i się nie denerwować ;) )

 

natomiast zastanawiam się jaką marżą powinna się charakteryzować np. produkcja zbóż, czym się kierować np. podpisując kontrakty - czy da się to w ogóle określić, bo branża jest dość specyficzna i pole do spekulacji też ogromne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Koledzy tak sobie liczycie koszt wyprodukowania tony zboża też bym musiał sobie na spokojnie policzyć sieje mało żyta albo wcale ale przy cenie jaka była u nas WLKP 380 -400 zł chyba na zysk nie ma co liczyć jednak z drugiej strony ludzie u nas dają od ręki 40 tyś za ha ziemi to znaczy produkcja jest opłacalna bo dopłacać nikt nie lubi nie piszę o spółkach tylko o prywatnych gospodarzach co płacą w innych rejonach Polski też taki głód ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Dają po 40-tyś za ha ale nie dla zysków z uprawy tylko tj. tzw inwestycja bo nie ma co z kasą robić a stopy procentowe w bankach coraz mniejsze a i bank może upaść.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Panowie Trzymajmy zboża ceny ida w góre i będą szły:) Ja przez to ze nie sprzedałem rzepaku po żniwach zarobiłem już 150 tys. a cena rośnie .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj