Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

ChiquitaB    750

Jeszcze by było fajnie jak by ktoś skupował pszenice. Powie ktoś gdzie mogę pchnąć część pszenicy? jestem z gminy lisewo pow. chełmiński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Kondziu1832 były i takie ceny przyznaję tylko w tamtych latach za 500 zł to można było kupić prawie dwie beczki ropy bo była po 1.30. i pieniądz miał inna wartość w tamtym czasie. u mnie cisza ze skupami a jest po 550 netto

Edytowano przez 90daniel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudnikAgro    2

Ten sezon to faktycznie maksymalny zjazd cenowy. U nas w regionie 690-720 netto za konsumpcję odbiór z gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

Może któryś z bardziej zaawansowanych kolegów przedstawi średni rachunek ekonomiczny uprawy pszenicy przy takiej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwanow810i   
Gość sylwanow810i

Morze na zero się wyszło w tym roku. I sie pytam jak zyć panie premierze? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Ja na pszenicę robie identyczne nakłady jak na żyto hybrydowe. przy obecnej cenie i plonie w granichach 6-7t coś zostanie te 500zł. Duży co ma 200ha pod pługiem jakoś to przełknie. Ja mam 27ha w tym 6 pszenicy. Owsa 9 żyta 9. na życie -300zl na owsie 0zł na pszenicy 500zł czyli zostanie mi z żniw 300zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rav104    0

Moim zdaniem ceny zbóż i rzepaku spadły po to aby zwiększyć pogłowie świń, Po to żeby wielkie korporacje za jakieś 8 miesięcy mogły nakupować żywca wieprzowego za grosze i go zmagazynować. A jak ludzie znowyu przestaną hodować to otworzą chłodnie i będzie jak znalaz

 

Rejon wielkopolska powiat Wągrowiec jęczmień jary 580+Vat. reszty nie wiem.


Mam 17 lat, interesuje się motoryzacją i rolnictwem. Jestem uczniem II klasy Technikum Rolniczego. Zapraszam do oglądania mojej galerii, spróbuję odpowiedzieć na wszystkie zadane pytania. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    68

Orientuje sie ktos po ile w tym roku mozna sprzedac lubin waskolistny, w zeszlym byl po 120zl.

Chyba 100zl bedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

@bazalt50

Rachunek ekonomiczny ? To zależy od regionu i rodzaju gleby.

Koszty pracy oraz zabiegów najłatwiej policzyć biorąc ceny usług w danym regionie minus jakieś 20 %, bo tyle mniej więcej wynosi "marża". Mamy wtedy policzoną amortyzację sprzętu i koszty pracy. Koszty nawozów, środków ochrony roślin - to już zależy od rodzaju gleby i spodziewanego plonu. Podatek, dzierżawa lub 1/30 wartości ha ziemi (dla tych co kupili). No i na koniec najważniejsze, czy rzeczywisty plon jest co najmniej taki sam jak zakładany? Jeżeli tak było i pogoda była łaskawa to wcale nie oznacza sukcesu, jak to widać po cenach w tym roku. Resztę samemu trzeba policzyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

Morze na zero się wyszło w tym roku. I sie pytam jak zyć panie premierze? ;)

Zdrowo i krótko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Bo cała nasza rolnicza brać straciła już dawno jaja trzeba zrobić jakąś burde to przynajmniej bedzie głośno Ja sie zgłaszam na ochotnika aby cisnąć jajem w jakiegos polityka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

a co ma polityk do gospodarki? na giełdzie spadki dodatkowo pośrednicy lokalni z ceną się nie wychylają i tyle

we wrześniu już powinno być lepiej ;)

w tamtym roku w żniwa po 55 sąsiedzi pszenżyto sprzedawali bo mało i jeszcze wynaleźli zanieczyszczenie żeby % urwac i tyle

Edytowano przez kryssr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

U nas cena za zboża

Zyto, owies -350/400zł tona

jęczmien , pszenzyto400-450zł tona

pszenica 600zł tona--------------------------->spadek w ciągu tygodnia MASAKRYCZNY !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

a co ma polityk do gospodarki? na giełdzie spadki dodatkowo pośrednicy lokalni z ceną się nie wychylają i tyle

we wrześniu już powinno być lepiej ;)

w tamtym roku w żniwa po 55 sąsiedzi pszenżyto sprzedawali bo mało i jeszcze wynaleźli zanieczyszczenie żeby % urwac i tyle

A czy Ja napisałem że coś owy poradzi na to Jajo w łeb należy sie 90% polityków, Bardziej chodzi mi o efekt medialny coby pokazać że rolnik nie zawsze zarabia kokosy tylko często tak sie składa że musi do biznesu dołożyć.

 

A czy Ja napisałem że coś owy poradzi na to, Jajo w łeb należy sie 90% polityków, Bardziej chodzi mi o efekt medialny coby pokazać że rolnik nie zawsze zarabia kokosy tylko często tak sie składa że musi do biznesu dołożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ceny z dziś brutto

firma elewar

pszenica konsumpcyjna 675zł

zwyczajna 609 zł

paszowa 550zł

jęczmień konsumpcyjny 620zł

rzepak 1285zł

żyto 375zł

ceny przy vat 7% przy 5% jeszcze niższe

jak na razie przy tych cenach zysku z pola niema może coś się poprawi za parę miesięcy ale w Polsce nic nie jest pewne może być zarazem jeszcze taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

lubelskie, gorzelnia w Leopoldowie skupuje każde zboże oprócz owsa po 450 zł brutto. Może być bardzo zanieczyszczone i mokre. Kasa za 45 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wozak    2

Ostatnio słuchałam wywiadu w radiu i co okazało się iż większościowy pakiet w zakładach tłuszczowych w Kruszwicy mają Libijczycy a na giełdzie Matif też więc jak ma być dobrze jeśli Polak nie ma nic do powiedzenia w swoim kraju,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

o to to właśnie, w polsce duże zaklady skupowe wolą najpier nakupić pszenicy z rumunii, ukrainy, slowacji i bóg wie skąd jeszcze, żeby potem ceny obniżyć jescze bardziej i polskiego rolnika jeszcze wydoić, ciekawe czy w niemcowni tak jest że najpierw ściągają zewszad a potem od swojego rolnika kupują - nie sądze!!!

u mnie pszenica po 640 brutto - dolnośląskie (legnica, jawor)


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wozak    2

W niemczech rolnicy mają barzdo dobrze,bo państwo dotuje a unas jeszcze gdyby mogli to kazali by nam korzonki jeść. cena pszenicy 640 + vat płatność 2 tyg. opolskie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudnikAgro    2

Tak, tak. Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma :) Rynek niemiecki trochę znam od strony dystrybucyjnej. Najczęściej środki do produkcji rolnej mają droższe. Zazwyczaj też w Niemczech są wyższe ceny płodów rolnych. Dlatego też na zachodniej ścianie Polski ceny zbóż są najlepsze. Cieszy mnie to niezmiernie, bo przynajmniej nasi klienci w tym lipnym okresie mogą mieć choć przynajmniej stówkę więcej na tonie. Czy niemieccy rolnicy są z tego powodu zadowoleni? Średnio mnie to interesuje :)

Natomiast inną sprawą jest to, że Niemcy jak to Niemcy - mają sporo tematów poukładanych. Tam większość rolników kontraktuje płody rolne. Raz na tym wychodzą lepiej, raz gorzej względem ceny rynkowej, ale przynajmniej mają stabilną sytuację. A u nas? Ciągłe wyczekiwanie na najlepszą możliwą cenę. Efekt jest taki, że cena jest beznadziejna i niestety wcale dużo lepsza po żniwach nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

WCzoraj sprzedane żyto za 410netto gorzelnia Rabczyn koło Wagrowca. Żyto populacyjne na 5 klasie dało mi 4,5t (ważone)

Pszenicy też trochę sprzedałem KomplexMłyn Wagrowiec za 650netto

Również dało rekordowo na 3 klasie ok 7,5-8 ton. Stanowisko po rzepaku. Dla mnie jest to rekord:-) szkoda tylko że ceny nie idą w parze z tymi rekordami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj