Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

konrad82    50

Ja miałem bardzo łądne pszenżyto i pszenice ale jak przyszło do koszenia to mizerota totalna..... Średni plon 3,5 tony każdego ze zbóż , w tamtym roku to przynajmniej jare sypneły łądnie....


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak nic przyponina sie rok 2010 strona 54-60 tego tematu można sobie przeanalizowac ciekawe czy w tym w grudniu zdrożeje jak ludzie zasieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Fajnie że wiemy co Ci sypnęło, gdzie Ci sypnęło i w jakich warunkach. Zależy też przy jakich nakładach.. Dla jednego to sukces a dla drugiego porażka

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

Heh racja, jeśli to rzepak, gratuluje, jeśli pszenica to nie ma się czym chwalić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

no rzeczywiście przecież tu są plony zaczynają się od 8t pszenicy a rzepaku 5t na ha także 5t pszenicy na ha to porażka ja miałem ponad 4 t zha ozimej i też jestem zadowolony jak na takie słabe ziemie 4 i 5 klasa co do ceny to pszenica 650 zł tona rzepak 1300 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

u mnie zimowa 6-7t póki co na równym kawałku, na górach myślę że będzie 5,5-6,5t i myślę że jak na ten rok i te ziemie (3-4-5 klasa) to dla mnie sukces, a nakłady niezbyt wygórowane 3x fungicyd za ok w sumie 350zł.ha, 250kg poli 8 po korzeń, 400-500kg/ha saletry amonowej, stanowiska-rzepak, buraki plus troszkę po zbożach.

 

cena 650 brutto, cześć się sprzeda część zostawi... zobaczymy jak to będzie, bo pszeniczka wszystkie parametry ma cacy ;)

pozdrawiam

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

W moim rejonie z tego co sie orientuje to rzepaki ładnie sypały ,natomiast pszenice ozime kiepściutko. Pszenice na wygląd powinny sypać ładnie a tu d*pa. U niektórych rolników u których kosilem dawno nie widziałem takich słabych plonów. U mnie pszenica na to co dostała powinna dać spokojnie 8t i tak wyglada na oko a w zbiornik nie chce leciec , chyba ze mam dziurawy zbiornik :mellow: . Jęczmień ozimy też bez rewelacji ok 5t . Jęczmień jary podobno ładnie sypie , niektórzy mówili i o 7t. Pszenice jare jeszcze nie ruszane ale rewelacji tez nie będzie.

Tak że u mnie w okolicy średnia wyjdzie słaba i chyba nawet gorsza niz w zeszłym roku. A tych panów w białych kołnierzykach tylko powiesic za jaja za sianie propagandy o rewelacyjnych zbiorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

To samo! Zapowiadała się taka piękna pszenica. Gęsta z grubymi kłosami jak nigdy. Chyba w życiu tak ładnie wyglądającej nie kosiłem. Dumny że padnie rekord (dostała trochę więcej azotu na dodatek) w mojej karierze zebrałem 4,6t/ha :| I też szukałem nieszczelności w kombajnie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Wczoraj kosiłem pszenicę ozimą u szwagra, to plon wyszedł zaledwie 3,5 tony/ha, a wyglądała super. I gdzie te świetne plony o których słyszymy w telewizji? Dodam jeszcze, że jęczmień ozimy chyba też nie przekroczył 4 ton ( jeszcze nie ważony ). A wracając do cen, owa pszenica sprzedana po 600 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

ja mam najgorsze zbiory pszenicy od nastu lat ok 4t/ ha, zazwyczaj 4.8- 5.5t/ha.cena 600 zł/ t. jęczmień ładnie sypał ok 5t/ha cena ok 500zl/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

nie rozumiecie że w tv jest mowa o nie waszych plonach tylko ukrainy! ale wy jesteście tępi...

 

Zrozum człowieku, że jeśli masz kogoś tu obrażać, lepiej odejdź po dobroci. Nadal głosisz te swoje herezje pośredniku...

Edytowano przez murtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Ozime ok 5 ton, zawiodły jare siane w czas jak na tą wiosnę ok 15-20 kwiecień na wygląd zapowiadało się dobrze a tu ziarna na przyczepach mało mieszanka niecałe 4 tony pszenica jara jeszcze mniej w zeszłym roku ok 6 ton sypało a czemu mniejsza cena przy mniejszym plonie ot nasza specyfika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

To słabiutko sypie pszenica .Umnie sasiad wczoraj kosił Pszenice Ozon ma taka sama jak ja i dawała mu miedzy 6-8 ton na 4a i b .Ja kosiłem rzepak i jak narazie srenia 4,5-5,5 tony(jak dlamnie zajebis.) zalezy od kawałka.Ceny w Pomorskim mamy podobne do calej Polski zależy od dnia.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

nie rozumiecie że w tv jest mowa o nie waszych plonach tylko ukrainy! ale wy jesteście tępi...

 

Kolego sądząc po nicku to masz mniemanie o Sobie na poziomie arystokraty ale z kulturą zostałeś na poziomie kostki brukowej ;[ Nie mogłeś swojej wypowiedzi zakończyć na wykrzykniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

nie rozumiecie że w tv jest mowa o nie waszych plonach tylko ukrainy! ale wy jesteście tępi...

 

 

A co mnie obchodzi Ukraina ... Ukrainiec będzie wydawał zarobione pieniądze w Polsce czy my tutejsi rolnicy ? Na zachodzie nie mają problemu z przymknięciem dla nas granic jak zaczyna źle się dziać dla ich rolników a u nas wprost odwrotnie...

Chyba lepiej jest dać zarobić swoim którzy też wesprą swoich niż nakupić ze wsząd byle nie od swojego a jak już to za darmo najlepiej a pożniej będzie płacz i lament bo gospodarka kraju upadnie na pysk całkowicie i się nie będzie miała siły podnieść

Edytowano przez renovoltage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Rolnictwo ma coraz mniejszy wpływ na gospodarke. Oprócz nawozów to praktycznie wszystko sprowadzamy. Rząd bardziej sobie marzy żeby żywność staniała bo na wrzesień związki zawodowe zapowiadają niezłą zawieruche. Ale wątpie żeby te niższe ceny w jakikolwiek sposób odbiły się na cenach produktów spożywczych. A warzywa dość drogie więc nawet można powiedzieć że konsument na żywność w tym roku wyda więcej. Jak zboże drożeje to martwią się że mąka droga, jak tanieje to że cena mąki to tylko niewielki procent ceny chleba i ma nie wielki wpływ. A z plonami, to w moich stronach kto posiał naprawde spore dawki nawozów i mu nie wyłożyło to sypie bardzo dobrze. Od tych deszczy bardzo duże wypłukanie składników odżywczych jednak było, bynajmniej ja mam takie spostrzeżenia. Z cenami u mnie to przymiarki są do 600 netto, a nawet 580 za pszenice. Dużo ludzi wozi na przechowanie. To dobre rozwiązanie bo bez wielkich nakładów na budowe można za pare złotych zostać spekulantem i czekać no wystrzał ceny. Można znajomym zaproponować zapłate za zboże i wstwić na przechowanie ich zboże. Możliwości są tylko tak nie do końca te wzrosty są pewne i nikt się nie kwapi żeby wyłożyć pieniądze i czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Kurcze skąd jesteś bo wziołbym z 200 ton w tej cenie taka okazja może szybko się nie trafić B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dammat    0

w ukrainie tez nie ma rewelacji pytałem sie kolegi był tam ten sam front atmosferyczny podczas kwitnięcia z reszta ceny tam mają wyższe to czemu by mieli tam kupowac zeby zdołowac polskich rolników?? ksiaze nie siej propagandy zdejmij ten biały kołnierzyk i zajmij sie uprawa ziemi a będziesz wiedział jakie tu są kokosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj