Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

pawelol111    1337

Głupoty gadasz kolego... Zboże tanie jest raptem 2 tyg. I to nawet nie zboże a jedynie rzepak. 750zł za konsumpcyjną to wcale nie jest mało przy urodzajnym roku. Przez 3 lata ceny były wysokie to płacili po 60tys za ziemię tylko nikt nie uwzględniał spadku cen płodów rolnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PETECNC355    3

Agroplon Stajkowo - podobno żyto spadło poniżej 400zł/t. Słyszałem, że hodowcy koni dają po 400-450 zł/t za owies ale to nie potwierdzone źródło. Chcieliśmy sprzedawać bo zboża z zeszłego roku styka i jeżeli plony będą dobre to możemy nie pomieścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

wykosiłem 4 ha żyta ,nasypałem ok.5ton,a w owsie tylko trawica i niema nic-u sąsiadów to samo wszystko wymokło na polach rośnie tylko mech a mam tego ponad 40ha i co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dammat    0

no właśnie gdzie ten urodzaj u nas nie dość ze wymokło to tam gdzie nie wymokło to miotłą zarosło od tego deszczu jak ktos ma 4t z ha to rekord jeżdżę po zarobkach to wiem nieraz zboże wyglądało ładnie a słabo sypało jedynie rzepak dobrze sypał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Panowie a co myślicie isc w Jęczmień zamiast rzepak? U nas Ozimy dał 7 ton w tym roku.

Zrób sobie kalkulacje i już będziesz wiedział co bardziej będzie się opłacać. Po rzepaku jest jednak lepsze stanowisko jeżeli siejesz głównie zboża. Ja jęczmień ozimy to chyba jednak lepiej siać hybrydowy jak zoom czy hobbit, drożej na ziarnie ale może się zwrócić. Na forum odmiany hybrydowe nie sypały zadowalająco, ale wg COBORU przy dobrym nawożeniu i ochronie średni plon był powyżej 8t. A akurat w wielu gospodarstwach był w tym roku problem i z odpowiednim terminem nawożenia jak i zabiegów fungicydowych.

 

Jeżeli ja bym miał sprzedawać zboże to chyba jednak bym trzymał, na rynkach światowych ceny są jednak wyższe, a spadki cen w czasie żniw są praktycznie standardem

@ksiaze Polska nie jest potęgą w produkcji roślinnej ale taki potencjał mamy. Oby wszystkim sypało tak jak na af i tą potęgą będziemy ale to już nie raczej za mojego życia :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Jak by tak wszystkim od 6ton w górę sypneło to jeszcze taniej o wiele by było.

A co tam w nowym tygodniu z cenami nowego?

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

zimowy wysoko plonuje i to od zawsze ale zboża nie bedzie tak duzo co zapowiadali gorzko sie o tym spekulanci przekonają


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

gorzko?

wręcz przeciwnie

Im to przecież pasuje.

Teraz tanio kupią, a jak przyjdzie cena to puszczą z powrotem na rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgenT1224    10

Ile u was dają za tonę żyta?

 

Cena rzepaku w lokalnym skupie

-23.07 1360,-netto

-24.07 1320,-netto

-26.07 1260,- netto        

Żyto 420,-netto

Pszenica paszówka 680,-netto(mieszalnia pasz),konsumpcja 720,-(ten sam skup co żyto i rzepak) w rzeczywistości wychodzi słabiej niż paszówka

 

Gdzie takie ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

sąsiad kosił populacyjne w piątek i sypało 2,8t/ha. Cena 420 netto z gospodarstwa. Hybryda jutro może pójdzie pod kose, ale na zachodzie od wczoraj pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Koledzy znów nie zmieszczę zboża a nie chce sprzedawać.

Może wiecie jak jest z przechowaniem (depozyt)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Przecież na zachodzie nie poda przynajmniej u mnie i w dalszej okolicy a żyto faktycznie po 370 dzisiaj się dowiedziałem a jeszcze tydz temu po 530 było,złodzieje i tyle trzeba poczekać na lepszą cenę,myślicie że będzie lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Żyto po 370 zł ?? Do rowu wysypię a po tyle nie sprzedam. Jak sprzedam po 480 zł to dopiero będę miał na koszty a gdzie zysk i opłacalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Dzisiaj poszło pszenżyto po 620zł/t netto z wielką łaską bo miałem zaklepany transport już na rano,a przyjechałem w połódnie i cena w przeciągu paru godzin z 620zł poleciała na 520zł.Stał za mna gościu z pszenicą to poszła w tej samej cenie,żyto jeśli wogóle jest gdzie sprzedać to cena nigdzie w mojej okolicy nie przekracza 400zł/t.


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

A ja nic nie sprzedammm poczekam na lepsze czasy:)Narazie mam za co żyć:)Koledzy trzymajcie a ceny pojda w góre to pewne jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

kukurydza mokra kontrakty po 350-400 więc pszenica będzie w okolicach 600...obym się mylił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzie tyle dają za kontrakt jakie ilości minimalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Prezes91wielkop żyto 430zł za gorzelnia Skrzatusz, 470 PZZ wałcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

Gdzie tyle dają za kontrakt jakie ilości minimalne?

 

 

 

cedrób rozsyła sms'y...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj