Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

krzysiuzuzia    13

material siewny 200kg/ha= 400zl

polifoska 6 na 6ton/ha to min 250kg/he=560zl

saletra 300kg =450 zl

chwasty,grzyby,antywylegacze 4zabiegi +/- 100zl kazdy=400zl juz mamy 1800zl+ paliwo ,koszenie,odbior zboza gruberowanie orka siew,nawozy opryski z drugiej strony jak zboze tanie to moze jednak ciac koszty i miec te 4 badz 3,5 zostana doplaty :) a tak do tematu Słupca wielkopolskie zyto 560zl/t rzepak 1460zl/t cena z dnia 19.07.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Skąd masz te ceny nawozów? Saletra po 140zł, polifoska po 208zł. Materiał siewny również taniej bo albo co rok się go nie wymienia. Uciekło mi paliwo i amortyzacja ale to nie są koszty rzędu 3,5 tys/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13

ceny realne nawozow takie sa na skladach a co do materialu siejesz stary musisz zaprawic to zaoszczedzisz 100 zl plus spadek kilku procentowy plonu

 

no fakt 1800 a 3500 mala roznica

Edytowano przez krzysiuzuzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAPSCASE    1

Jak ktoś chce uzyskać 6t pszenicy przy nakładzie 1800zł to chyba jest niepoważny lub będzie miał więcej szczęścia niż rozumu. 1800zł to idzie na samo nawożenie o ochronę, oczywiście mówię o takim rzeczywistym nawożeniu w stosunku do zapotrzebowania roślin a i ochrona lepsza, z zastosowaniem drożnych fungicydów jak amistar, czy seguris który testowo wypróbowałem na kilku ha. Tyle ze dodam że 6t pszenicy to wynik bardzo średni, bo gdybym mnie zadowalał taki plon to siałbym pszenice jara a tej nie uprawiam.

A co do ceny to chyba trzeba zainwestować w silosy i wszystko trzymać na wyższe ceny, nie będę za bezcen oddawać pszenicy konsumpcyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

netto brutto?

utrzyma sie cena czy spadnie?

zapewne netto a nie utrzyma sie na sto procent spadnie rozmawiałem ostatnio z jednym z dyrektorów dużych firm obsługujących rolników cena rzepaku w szczcycie żniw ma wynośić 1230-1250 netto na wolnym rynku także kto pisał kontrakty po 1650 1700 moze byc bardzo zadowolony nawet jak mu braknie swojego rzepaku to odkupi od rolnika i jeszcze na tym zarobi

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Rosja obniżyła szcunki zbiorów więcrynek powinien zageagować... myśle że zbiory nie będą tak dobre jak wszyscy myślą i z cenami nie będzie tak źle jak by się mogło wydawać.

 

Acha i piszecie o cenie np owsa po 350 gdzie mam ofertę po 500 netto więc troche mijacie się z prawdą bo nie wierzę że aż takie zróżnicowanie w regionach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Koszta pszenicy w ponad 6 ton to przekraczają 3500 zł pod warunkiem własnych maszyn.

Z magazynowaniem to w tym roku będę bardzo ostrożny, bo od 2004 jak postawiłem zbiorniki to dwa razy straciłem na trzymaniu zboża.

Wiem jedno jak pszenica sypie ponad 7 ton to cena po żniwach spadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Lubelskie cena pszenicy ogólnoużytkowej około 700 zł/t ,choć i tak nie chce nikt podpisać kontraktu na 500 ton z odbiorem na koniec sierpnia,czyli prawdopodobnie spadnie poniżej...


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Kto tu z kogo robi idiotę? Cena rzepaku zjechała o 600 -700zł/t w stosunku do 2011 i 2012 roku .Nie mówię, gdyby to były obniżki rzędu 100 -150 zł/t ale 600-700zł ?!. Proszę niech firmy skupowe pokażą mi jakiś środek do produkcji rolnej, którego cena w ostatnim czasie zjechała o min 30%!!!! Chodzi oczywiście o produkt pełnowartościowy a nie przedatowany. Mam w związku z tym nadzieję, że cena nasion rzepaku do siewu oraz produkty z rzepaku-śruta, olej itp potanieją min o te 30%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Już za późno na płacz, trzeba było nie wozić tirami nawozów, teraz już tylko gradobicia w usa i zachodzie europy mogą nas jedynie uratować. Jak ceny spadną na 500zł, to ja nakupię i za rok nie sypię wcale nawozu bo to bez sensu oddać 4t zboża na tonę nawozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jas323    3

panowie ja trochę spieprzyłem i nie sprzedałem pszenicy jak była po ok 900zł

teraz leży w BIN-ie i czeka na lepszą cenę

ale mam pytanie czy mając w binie ok.60-70% suchego zboża zeszłorocznego można dosypać do pełna zbożem z tegorocznych żniw

czy nie bedzie miało to negatywnego wpływu na jakość zboża?

słyszałem opinie że mogą wkraść się szkodniki typu wołki ?

może ktoś już praktykował taki sposób?

może przed sypaniem zastosować profilaktyczny oprysk na szkodniki?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

2tys to jak najbardziej realne koszty produkcji 6ton pszenicy, no chyba że ktoś liczy sobie pracę własną i w inny sposób generuje koszty, no i oczywiście dobry przedplon i niezajechane pole

 

Zboże z zeszłego roku radziłbym ruszyć tzn przerzucić z bina do bina i z powrotem i profilaktycznie zastosować coś na szkodniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

wujek tak zrobił w zeszłym roku i aż się ruszało od robactwa ;[

mam do was takie pytanie co zrobić jeśli podpisałem kontrakt z pewną firmą na żyto po świetnej cenie(ok 50% wyższej niż rynkowa w tej chwili)i dzwoniąc do nich w ubiegłym tygodniu zaczęli kręcić,że prawdopodobnie nie odbiorą tego zboża....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

zależy jak skonstruowany jest kontrakt? jak dobrze to mogą płakać i płacić, a innym od innych kupować po 450zł netto/tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizmut    2

Jak masz to na piśmie to sprawę wygrasz tylko zważ na to że takich spraw w sądach na chwilę obecną są setki i albo się przeciągają w czasie albo z niewyjaśnionych powodów kontrahent staje się niewypłacalny.

Więc radzę ci jak chłop chłopu, a jednocześnie życzę żebyś sprzedał przynajmniej po aktualnej rynkowej cenie. :) Bo jaką to mamy obecnie cenę żyta?


BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

2tys to jak najbardziej realne koszty produkcji 6ton pszenicy, no chyba że ktoś liczy sobie pracę własną i w inny sposób generuje koszty, no i oczywiście dobry przedplon i niezajechane pole

 

Zboże z zeszłego roku radziłbym ruszyć tzn przerzucić z bina do bina i z powrotem i profilaktycznie zastosować coś na szkodniki

Chyba że masz 2 klasę ziemi to może i będzie 6 ton przy 2 tyś, i przy wszystkich swoich maszynach, licząc tylko paliwo., i jeszcze w systemie bez orkowym.

Jestem ciekaw czy policzyłeś materiał siewny swój, no bo jak ma się w domu to nie kosztuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

z piatku na poniedziałek ceny na rzepak spadły o 90 zł na tonie ... to nie jest rynae to jest zmowa cenowa .. a zaden sie tym nie zainteresuje


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj