Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

Tomek90    2203

Jeszcze nie widać tego opóźnienia zbytnio. Jakby nie było cena spada albo stoi, w góre nie idzie narazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brawo    1

myślę że w kwietniu, w maju ceny się odbiją i będą jeszcze na niezłym poziomie,jak to na przednowku B). Ale to moje prywatne spostrzeżenia z doświadczenia :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym przestrzegał przed tym optymizmem odnośnie trzody;) ja zboże trzymam do maja a co życie pokaże zobaczymy;) póki co giełdy idą w dobrym kierunku:) a zboże najważniejsze że przestało tak drastycznie tanieć ciut wyhamowało więc juz jest lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

myślę że tak do 15-20 kwietnia wszystko się wyklaruje i zboże będzie drożało. Jak u nas jest tyle śniegu to co się dzieje w Rosji, zboże też pod sniegiem nie wytrzyma niewiadomo ile bo się poprostu wyparzy czy udusi, do tego nagłe roztopy mogą powodować wymoknięcia także wszystko możliwe czas pokaże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

u mnie wcale śniegu nie ma, przez dzień +5 noća -10 to też nie za dobre dla zbóż, więc cena jak najbardziej, kwiecień- maj powinna być na poziomie ze stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

Dlatego choć raz TV dobrze radzi, jest tanio wiec trzeba korzystać, a co do trzody ja jestem optymistą, wystarczy popatrzeć na cenę mięsa w kontraktach za 3 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

gucik131 u mnie śniegu też nie ma dziś siałe nawóz na rzepak pierwszą dawkę. Cena nie zależy odemnie ani od Ciebie czy nawet całej Polski tylko od tego co się dzieje w krajach będących głównymi producentami. W ameryce była susza w Rosji masa śniegu i wszysto to co napisałem jest możliwe a dodatkowo Rosja zapowiedziała że chce w żniwa odbudować zapasy kupujac zboże wUnii zakładając zbiory własne na poziomie ponad 90 mln ton to co będzie jeśli coś pójdzie nie tak. Chyba tłumaczyć dalej nie muszę. A gdzie jeszcze do żniw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

A u mnie śniegu coraz mniej i pojawiają się plantacje które zniszczyła w niemal 100% pleśń śniegowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

ja bym przestrzegał przed tym optymizmem odnośnie trzody;) ja zboże trzymam do maja a co życie pokaże zobaczymy;) póki co giełdy idą w dobrym kierunku:) a zboże najważniejsze że przestało tak drastycznie tanieć ciut wyhamowało więc juz jest lepiej:)

ktos to wasze wyprodukowane zboze musi z konsumowc swin malo i jeszcze tanie zboze drogie i to moze sie odwrocic zboze bedzie tanie i na zywcu wkoncu godziwie zarobimy o ile do tego dozyjemy i jak piszesz czas pokaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Myślę że to u sąsiadów którzy zapomnieli o zaprawianiu ?

 

Raczej nie, widziałem to u kolesia który stosuje kompleksowe nawożenie i ochronę. Może odmiana bardziej wrażliwa.... Sporo żyta skasowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

no właśnie a jaka cena jęczmienia jest? ktoś wie bo mam patele na sprzedaż i nie wiem czy czekac jeszcze troche czy teraz sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Na gieldzie idzie do góry a okoliczne skupy 20zl w dol pszenice 1000-960 paszowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola134    16

robi się ciekawie dziś przejechałem po polach to widać kto nie zaprawiał, śniegu gdzie nie gdzie a mróz zapowiadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    3937

Karola -możesz podać przybliżoną lokalizację ?

Te wzrosty ceny na giełdach to pewnie efekt póżnej wiosny,już wiedzą ze plony będą słabe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    3937

W moim terenie mrożny wiatr wysmalił pszenicę jeszcze przed opadami śniegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brawo    1

Czasami lepiej żeby się mniej urodziło, a było droższe, może wyjść na to samo a nawet mniej się człowiek orobi. I problemu ze zbytem niema :) . Najkorzystniej żeby ogólnie było przeciętnie a u mnie przyczepa za przyczepą z pola :P:D:P:D , Taki żarcik...

Edytowano przez milanreal1
orty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

@ Wicherek za wcześnie stwierdzać, że plony będą słabe. Zasiewy będą później ale niekoniecznie może mieć to przełożenie na plon - natura często lubi oddawać to co zabrała więc mogą być wyjątkowo sprzyjające warunki i wszystko się wyrówna. Oby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj