Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

Radan    28

Ale Panowie, jest ryzyko jest zabawa.

Sprzeda się wszystko na jesieni a potem całą zimę nie ma co robić.

A tak to człowiek się zastanawia: stracę, zyskam ?

Tak to już jest. Sprzedam w grudniu za 1000zł/t zadowolony a tu w styczniu po 1050zł/t i już wkur...nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

W młynie w którym 2 tygodnie temu sprzedawałem po 1002 netto dziś cena spadła do 97 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Od lat tam sprzedaję najpierw próbka jest brana jeśli pasuję to wysyłane jest auto z tym że w jedną stronę wiezie otręby do skupu i specjalnie do mnie nie jedzie napisze Ci na priv nazwe firmy. Cena była już ustalona w styczniu tylko nie miał w tą strone kursu oczywiście cena dotyczy tylko ilości samochodowych (24 tony), ale ładują i więcej :ph34r:

Edytowano przez wlkpmder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

osadkowski świdnica dalej 1000 netto w sumie nikt nie wozi tylko ja. Ale warunki drogowe ciężkie były


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

u nas tez przestoje slysze bo pelno wszedzie niby. cena pszenica paszowa 980 brutto. mam 30 ton i nie wiem co robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

żyto paszowe 800 netto w parametrach wilgotnośc do 15 bez robaka. dziś pojechał przedostatni samochód. jedzie to na niemcy. z tymże kontrakt podpisałem 3 tyg temu z tego co wiem dzis płaca po 730 zł


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

ja sprzedałem teraz żyto paszowe po 740 brutto,myśle,że to dobra cena,potrzymał bym dłużej,może zdrożeje, ale kasa na nawozy potrzebna,a dopłat nadal niema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Patrząc po lokalnych gazetach ,ile jest zboża w ogłoszeniu to nic nie zdrożeje bedzie tylko tanieć,chyba że gdzieś wywiozą albo jakaś klęska przyjdzie ,u mnie w wiosce jeszcze nikt nie sprzedał nic a na co czekali to nie wiem, jedynie pszenica może być w cenie, ja już zaplanowałem 50% nawozu mniej sieję niż w tamtym -kto jest za?


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

No w łowiczaninie tez sporo :D


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w marcu drugiej polowie do góry pójdzie

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165

w marcu drugiej polowie do góry pujdzie

 

napewno "pujdzie" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie zdziwię się bo w mojej okolicy już ludzie zboża się pozbyli i jak im się przez zrobi mały zastój to cena drgnie do góry, bo po 880 paszowa to niech się w d,pe pocałują gorączka bo wszyscy się boją że stracą a oni na tym korzystają ku ,,wa co sie czepiasz klawiatura sie chyba koniczy i niechce tych ogonków pisać

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Też tak myślałem jak Ty ale nie wiem czy jest to dobre myślenie. Otóz jak teraz większośc się wyprzedała to oni narobili sobie zapasów i nie będą skłonni do podnoszenia ceny a mogą jescze opóścić bo im już nie będzie zależało. Teraz pytanie jak będzie czy opcja że wzrośnie a jeśli tak to kiedy czy też zostanie tak jak jest albo jeszcze spadnie. Sam jescze nic nie sprzedałem od żniw i nie wiem co robić a jak zrobi się odwolż to dalej zaczną wozić i bądż tu mądry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to mam cos zrypane bo mi nic sie nie podkreśla na czerwono na koniec zrobią skup interwencyjny co rok jest tak ze ludzie sie wyzbywają a potem cena wraca do poziomu przed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165

nie zdziwie sie bo w mojej oklicy juz ludzie zborza sie pozbyli i jak im sie przez zrobi mały zastuj to cena drgnie do gury bo po 880 paszowa to niech sie w d,pe pocałują gorączka bo wszyscy sie boją że stracą a oni na tym korzystają

 

No to trzymaj jak masz gdzie z rok może znowu trafisz na cene 1000zł/t

 

@magnum123 właśnie też tak myślę że mogą porobić zapasów i przetrzymać, a może być też tak jak mówisz że da odwilż i zaczną wozić. Jak to ktoś wyżej napisał jest ryzyko jest zabawa można stracić albo zyskać dla mnie cena ponad 1000zł/t netto za paszówka/konsumpcyjna było ok więc poszlo juz dawno. Teraz 970zł brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

cena 1000 zl za pszenice to malo?trzymalem w ubieglym roku do czerwca bo myślałem że zdrożeje.sprzedalem po 840 a wcześniej cena była 960.wiosna tuż,tuż zanosi się bez strat to i zaraz ogłoszą optymistyczne prognozy.sam osobiście nie wierze że podrożeje znacznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Cieszę się że moja paszowa poszła w styczniu po 1050 brutto.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

w marcu drugiej polowie do góry pójdzie

 

Tak z deszczu pod rynnę


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja nikogo nie namawiam ale według wcześniejszych lat to tak samo bylo taniała na a potem wracała do podobnej ceny symulacja rynku tak jak z rzepakiem na żniwa jest lub było i bedzie nikt niewie ile jest na magazynach u ludzi tak naprawde

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj