Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

 

Żyto na 5-6 klasie

80l paliwa na obróbkę (jak ziemia lekka to nawet mniej trzeba) - 400zł

polifoska 6 200kg - 430zł

saletrzak 300kg - 360zł

ziarno siewne (najczęściej swoim się sieje) - 150zł

oprysk od grzyba (mało kto w życie stosuje) - 60zł

Razem: 1400zł kosztów

Przy plonie 3t z ha i obecnych cenach zboża zostaje nam ok 850zł + słoma + dopłata

Nie opłaci się?

 

Przy kosztach uprawy uwzględniasz tylko paliwo? Gdzie kost koszenia, zwóżki itp?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

A to paliwo to sam wypijasz gołymi rękami pracujesz czy jak bo amortyzacja, zużycie maszyn, części robocze nie uwzględnione?

Tak samo jak kolega wyzej napisał kosztu kombajnu bo to chyba nie jest w tych 80 litrach?, do tego nic na chwasty nie stosujecie?

No i przede wszystkim to co pisałem w pierwszym poście nie liczcie wysokich obecnych cen bo średnia cena żyta w ostatnich kilku latach jest około 500 zł tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

rozwiązanie jest proste jak ktoś uważa, że mu się nie opłaca to po co uprawia? Sprzedać ziemię w chol#e...


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

@pawelol111

Trochę te koszty nie kompletne i siej hybrydę a zobaczysz ile żyto może dać nawet na piachach a takie małe uwagi to:

musisz uwzględnić składniki jakie faktycznie te żyto potrzebuje , a to zalezy odgleby itp,

transport też kosztuje,

w słomie tez są składniki i cenna materia organiczna ,

zużycie się sprzętu musisz policzyć,

i jeszcze sporo rzeczy

 

i zobaczysz że tak na prawdę masz duży obrót gotówki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Amortyzacja sprzętu podstawowego: pług, kultywator, siewnik, brona, lej do nawozu, opryskiwacz, kombajn zbożowy. Szacujecie że ile będzie kosztów tej imprezy? Koszenie kombajnem 300-350zł ale założyłem że kosimy swoją maszyną więc w moim przypadku 10l paliwa + amortyzacja. Transport? c330 spali mi 1,5l i zboże mam w stodole. Mało kto wylicza składniki, sypie się N i czasem jak kto ma więcej grosza to PK. Celowo nie uwzględniłem nasion hybrydowych bo wielu boi się zmian, mało wie o nowych odmianach.

Myślicie że w 80 l się nie wyrobicie na 5-6 klasie? 12 l na orkę, brona/agregat 7l, siew 4l, siew nawozu 3lx2 czyli 6l, opryski 3l, koszenie bizonem 15l, jeśli słoma zostanie na ziemi to talerzówka 7l. Razem mamy ok 55l ale dorzućmy do tego z 15l na różnego rodzaju przejazdy. Wychodzi ok 70 paliwa + amortyzacja.

 

lukaczmarek: Ceny nawozów, środków ochrony roślin, elementów roboczych, paliwa też nie są co rok jednakowe. Mieliśmy już ON po 3zł, tak samo jak saletrę po 700zł. To też uwzględnij.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

+ jeszcze podatek rolny. Pszenica paszowa 1027 konsumpcyjna 1048 ceny brutto. Spadek na każdej o 20 zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

@pawello111 w życiu nie zetniesz 10l ropy 1ha żyta chyba że to jakieś krótkosłome i też nie starczy ;)


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

Jak tam widać kolejki na skupach czy te upusty są spowodowane tym że nadchodzi wiosna sprzedajecie czy czekacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Dziś sprzedałem kolibę owsa,wiadomosć dla białego 615brutto ,koliba 38 m,szesc,weszło 19.950t z czubem,kierowca do d--y sam ani na pusto,ani z ciezarem nie mógł ruszyć 2 ciągniki po 130 koni liny rwali i dalej niewiem jak oni to potraktują bo nie miałem 23 tont tak jak chcą bo podstawiona koliba była 3.5m wysoka 7 długa o po 38m sześciennych,a reszta owsa została.Kierowca porobił zdjęciakoliby naładowanej z czubem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ewidentnie wina spedytora ze wysłał auto 38m3 po owies na 38 to pszenicy wchodzi do 30. Jestes na vacie czy ryczałt? Jak z gestościa badałes ? WS trade wzięło ten owies ? Co do kierowcy to jak mameła przyjedzie to chiocby nie iwem co to bedzie problem. do mnie przyjezdzli róni ale jak narazie trafiam na dobrych :) czasmi trzeba pomóc jak pusty to normalka ale załądowany to juz rzadko trzeba pomagac

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Ja swoja naczepe naladowalem owsa z 30-40 cm od górnej krawedzi i mialem 27 ton .mam ja 2.4 szeroka 2.2 wysoka i 11 metrow dluga:) nna pelna z czubkiem wszedlo by z 35 ton owsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

bo masz 58m3 :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

sam nieiwem ile tych metrow mam wazne ze duzo wchodzi:):) pszenicy tez pod sam dach sypie ale to juz siedzi i tylko na asfalcie stawiam bo z pola nie rusze Tirem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jak załądujesz ja do pełna pszenica to masz ponad 40t ładunku wiec nie ma co sie dziwic ze nie ruszysz po polu :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

@Adrenalina ja w grykę się nie bawię, to ktoś szuka.

A potrzebne jest podobno ponad 20 ton.

Co do ekonomi uprawy żyta na 5-6 klasie to panowie słabo tniecie koszty, oj słabo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

stachu2005 myslalem ze Pare workow a 20 ton to niemam:) Mialem 25ton ale sprzedalem i tylko Pare workow zostalo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolNBR    0

Czy ktoś handlował z firmą FHU AGROFILAR Artur Małecki? Proszę o opinie czy jest to rzetelna firma i płaci w terminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

pszenica osadkowski wczoraj 1000 netto


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areknn    6

Koledzy co sadzicie o cenach pszenicy pójda w góre czy jeszcze bardziej padną bo patrzac na rynek to na wzrosty to chyba się nie zanosi tym bardziej ze duzo ludzi jeszcze trzyma pszenicę licząc na wzrosty

Edytowano przez areknn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Ja sie wczoraj pytalem to ma isc w dól powoli co 10-20 zl na tonie i niewiadomo czy do gory pojdzie .Ale to wasza decyzjia co zrobicie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Koledzy co sadzicie o cenach pszenicy pójda w góre czy jeszcze bardziej padną bo patrzac na rynek to na wzrosty to chyba się nie zanosi tym bardziej ze duzo ludzi jeszcze trzyma pszenicę licząc na wzrosty

 

Dzwoniłem do odbiorcy i powiedział że żadnych ruchów do końca marca ma nie być. Ja jeszcze mam sporo więc śledzę rynek na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Chyba nie do końca możemy stwierdzić czy cena pójdzie w jedną lub w drugą strone czas pokarze co będzie z tymi cenami zbóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj