Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

benio1967    153

Panowie ,ile metrów szesciennych ma ta koliba,wanna na zboże taka wysokości 3,30 lub jakie ma rozmiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

typowa zbożówka ma 42m3 wysokosc około 3,2-3,3m wtedy ładujac ja na maksa pszenica wchodzi 35t. W ubiegłym tygodniu ładowałem zyto na naczepe 58m3 :) ale to typowa pod bardzo lleki towar jak otreby i takie tam. 25t żyta to było troche na dnie :) wysokosc 3,8m :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

@bialy2005 jestem z Poorskiego wiec troche daleko jestes odemnie:)Ja mam tez łódke 56m3 i tak niecale pól i mialem 26 ton pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Dzięki biały,chcę w tygodniu ładować owies do Puław i liczę objętościowo ile mam w zasieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

daja z 550 netto ws trade ? te ich umowy to mi sie nei podobaja nie sprzedaje w taki sposób bo zawsze cos znajda i potraca :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

dają 580 netto,ja z nimi jeszcze też nie handlowałem, ale w mojej okolicy skupy płacą np.WOLA PASZA w Białej Podl. 520 brutto i chyba masz namiary gdzieza 2 miesiace-chyba masz jakies namiary gdzie sprzedac transport owsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

z owsem w naszych rejonach bedzie cos czuje du...pa bo z kim by nie gadac to owies ma i nie ma chetnego a wiec cena w dół :( Sa skupy ale daleko i transport zjada różnice


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Na moim terenie przy wschodniej granicy owsa jest do oporu,a myslę że jak puszczą sniegi i ludzie zaczna sprzedawać to pójdzie do dołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

mi juz tylko owies został chce dostac jakies 620 netto ale ciezko z tym. badałes swój ? jesli masz gestosc powyzej 50 i zanieczyszczenia w normie to dam ci kupca 680netto 200km jest z łukowa na północ:)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2111    1

sprzedawałem w tym roku owies do WS TRADE (poczatkiem grudnia ) 620 brutto nie było z nimi zadnego problemu tylko o ta dopłate trzba było sie upomniec a na owies wanna musi miec jakies 50 m3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Tak bo owies ma około 45-50 gestosci . Mój ma 47 ale znowu suchy 12% bardzo ładny tylko brakuje do 50 i na płatki nie chca :( w ubiegłym roku zboża były tansze a sprzedałęm owies po 620 netto w tym roku liczyłem na 650 a jak widze to za 600 ciezko bedzie :(

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

badałem domowym sposobem czyli litr ważyłem to wyszło 52 jest ładny i czysty,więc jak mozesz to podaj namiary -tylko jak u nich z płatnoscią,Mam możliwosć podjechać do kijowca i zrobiliby dokładne badania.przy takiej cenie to by było warto.Tomek za ile ton oni ci zapłacili przed załadunkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

płaca chyba 80% przynajmnij tak robi zwoleń i chyba podobnie puławy i konskowola. zrób badania bo ja tez domowym sposobem mierzyłęm i wychodziło 52 a na badaniu 47 :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Gdzie można wykonać takie badanie? Pomyślałem, że w młynie chyba będą mieli takie urządzenie, do badania gestości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Tamtego roku ja tez dobrze sprzedałem,a teraz nikt nawet z ogłoszeń nie dzwoni,a badania zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

tak kazdy młyn ci zrobi. zrób badania bo jesli bedzie miał ponizej 50 to moga ci potracic pózniej lepiej wiedziec co sie ma :) Ja tez ogłaszam od połowy stycznia i zero odzewu :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak będę miał powyżej 50 to się zgłoszę o kontakt. Mieliśmy propozycję po 550zł/t brutto, ale za tyle to niech sobie jeszcze leżakuje. :)

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Dawajcie owies na Polnoc polski daja 700 brutto i na nic nie Patrza tylko wilgotnosc do 15 i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

dzwoniłem płaca 650 netto do tego transport u mnie około 66-70zł do tony :( Wiec nie ma kalkulacji


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

To gdzie wy tam mieszkacie na koncu Polski:) Ja mam swojego Tira i sam wywozilem a tez mam tam 100km i tylko mnie paliwo kosztowalo .A jak bys popytal w spedycji?? moze jada ze wschodu nad morze i by ci zabrali??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

mam 550km :( Tez mam swój transport anie nie wywrotki :) Nikt ci za darmo nie zawiezie :( Zeby to był kierunek z okolic suwałk na południe to tam takie numery przechodze ze jadza za paliwo :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Jak będę miał powyżej 50 to się zgłoszę o kontakt. Mieliśmy propozycję po 550zł/t brutto, ale za tyle to niech sobie jeszcze leżakuje. :)

 

A mnie wydaje się że znów będą uruchamiac po żniwach piece na zboże ^^ ;)


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Ja pale owsem od 4 lat bajka takie piece sypiesz raz na tydzien popiól tylko z rana wywalisz raz na jakis czas go wyczyscisz i darmowy opal:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Darmowy po 700 :P w cenie węgla prawie, to chyba węglem troche taniej wychodzi, większa kaloryczność. A transport nad morze to jak po soje jadą do portów to może taniej by wzieli, tylko teraz pewnie węgiel wożą z południa a z powrotem soje. Ale tak jak piszecie że takie kilometry to za pare złotych nie da się przewieść, każdy liczy i kasuje.

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj