Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

elewar Lubycza królewska pow tomaszowski pszenica konsumpcyjna 780 zwyczajna 760 paszowa 750 ceny brutto. wzrost ok 20zł do cen z przed 2 tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

orientujesz sie jak u nas stoi żyto? Miesiąc temu podpisałem umowę na jedno auto z Maerką. Dziś dostałem fakturę - wyszło 630zł brutto.

ja sprzedałem teraz po 590 netto do osadków ładuje w tym tygodniu samochody a tak normalnie to chyba koło 560=570 płaca bo na porcie ponoć 610 ale trzeba dowieść


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

za 590 netto to bym i ja sprzedawał ale u nas narazie osadkoski nie chce bardzo zyta jedynie pszenice oferowali 780 bo do pobliskiego elewatora.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Biały nie wiesz czy biorą owies - miałem dzisiaj zadzwonić do nich ale zapomniałem w natłoku pracy.

za owies płacą:

agrocorn rudno 480 netto

trade puławy 480 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

650zł netto z podwórka odbierają pszenżyto j. warto?

 

Kto tyle daje, bo mam na 2 auta pszenżyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Tomek 90 dałem ogłoszenie na tablicy i handlarze dzwonią i sie wacham za pszenice 76 z podwórka daje odmówiłem

moge na pw numer podesłac

Edytowano przez BENNY82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Daj namiar na 76, bo jak narazie najwięcej dają 75 za konsumpcje, pzz bialystok.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

ja to bym na tych nadlarzy uwazal zeby nie wzieli zboza i tyle ich widziano takich nie brakuje Tomek zadzwon do osadkowskiego daja za pszenice po 720-730 netto przynajmniej zaplaci w terminie

 

kukurydza pod psem wiec pszenica moze taniec skoro za kuku 700 zl nikt nie chce dac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z powyższym wpisem u mnie w okolicy nie daleko z 15 km też taki pan cudował i szukał jak najdrożej wynalazł jakiegoś dzinksa co płacił 3 czy 4złwięcej niż inni przyjechał i wziął 30-35t jakoś tak pszenicy i mówił że przyśle fakturkę następnego dnia i co do dziś hu. bombki strzelił nie ma pszenicy ani kasy nawet w gazecie u nas było,) Radzę uważać Na super oferty nikt nie może dawać zbyt wiele bo wiadomo że coś jest nie tak albo na wadze robią albo całkiem) Każdy handlarz chce być jak najlepszy i daje jak najwięcej bo chce kupić jak najwięcej a ten co daje cene z kosmosu a wozi tam samo to wiadomo że nie zarobi czysto tylko na jakimś przekręcie,)

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

zgadzam się z powyższym wpisem u mnie w okolicy nie daleko z 15 km też taki pan cudował i szukał jak najdrożej wynalazł jakiegoś dzinksa co płacił 3 czy 4złwięcej niż inni przyjechał i wziął 30-35t jakoś tak pszenicy i mówił że przyśle fakturkę następnego dnia i co do dziś hu. bombki strzelił nie ma pszenicy ani kasy nawet w gazecie u nas było,) Radzę uważać Na super oferty nikt nie może dawać zbyt wiele bo wiadomo że coś jest nie tak albo na wadze robią albo całkie,) Każdy handlarz chce być jak najlepszy i daje jak najwięcej bo chce kupić jak najwięcej a ten co daje cene z kosmosu a wozi tam samo to widomo że nie zarobi czysto tylko na jakimś przekręcie,)

 

Ten Pan sam sobie winny, że zgodził się na taki termin płatności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mowie ze nie ale mało jest handlarzy co płaci gotówką.Chciał być mądrzejszy od innych a wyszedł najgłupszy i nazarabiał,) jak togoś się nie zna to jak można dać mu towar bez żadnego zabezpieczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

elewator Rogów , ceny netto , detal

pszenica 740

zyto 500

pszenzyto 690

jeczmien 760

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Powoli robi się zatwardzenie z żytem. O ile inne zboża chętnie chcą brać to żyto biorą tylko w sprzedaży wiązanej - sprzedajesz pszenice/pszenżyto, wezmą żyto. Dziś podpisałem żyto po tej samej cenie co trzy tygodnie temu - 138 euro w tym już transport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

sprzedałem dziś pszenżyto po 655 netto z odbiorem z podwórka. ceny niestety lecą na dół przynajmniej u mnie za żyto już tylko 550 i to jeszcze trzeba sie prosić chyba dobre czasy juz mineły.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@marek1977, podałbys dokładnie gdzie ten groch sprzedałes?

Edytowano przez Marcin91
post napisany pogrubioną czcionką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joachim    0

ja to bym na tych nadlarzy uwazal zeby nie wzieli zboza i tyle ich widziano takich nie brakuje Tomek zadzwon do osadkowskiego daja za pszenice po 720-730 netto przynajmniej zaplaci w terminie

 

kukurydza pod psem wiec pszenica moze taniec skoro za kuku 700 zl nikt nie chce dac....

 

Niewiem jak teraz ale Bioagra Goświnowice w listopadzie płaciła za kukurydze do 30,5 wilgotności 500zł netto nawet się suszyć nie opłacało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

Tydzień temu pszenica konsumpcyjna do młyna sprzedana za Lipskiem 750 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

joachim te 500 zl za mokra to na papierze raczej.kolega mial z nimi kontrakt na mokra tylko ze za ziarno uszkodzone liczyli jako odpad wiec taka cena to teoria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Panowie jak myślicie czekać do wiosny ze sprzedaża będą lepsze ceny ? Czy lepiej teraz sprzedać częśc zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

tego to nikt nie wie chyba wrozka tylko albo moze do wrozbity macieja trzeba zadzwonic ;)

tak na powaznie to teraz moze byc ruch bo swieta ida i przerwa bedzie jak w styczniu przyjdzie ostra zima to pewnie cena sie utrzyma tak jak bylo rok temu a im blizej wiosny to wiadomo jak co roku ktos musi na nas zarobic...

czytalem gdzies w komentarzach ze przez Hrubieszow plynie żółta rzeka kukurydy z ukrainy prawda to?

uwazam ze w nastepnym roku to trzeba bedzie wiekszosc pod kontrakt robic bo moze byc ciezko uzyskac dobra cene chyba ze jakis nieurodzaj nas nawiedzi...

z drugiej strony nie ma co liczyc ze kady rok bedze taki jak poprzedni jezeli rok temu pszenica poszla po 100 zl teraz jakby po 80 zl sprzedal sednia wychodzi 90 zl co nie jest zla cena podobnie z rzepakiem. Mogłyby srodki do produkcji potaniec....

 

u mnie ceny stoja w miejscu pszenica po 730/770 jeczmien po 780 kukurydza od 650-680 brutto

Edytowano przez maly00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joachim    0

joachim te 500 zl za mokra to na papierze raczej.kolega mial z nimi kontrakt na mokra tylko ze za ziarno uszkodzone liczyli jako odpad wiec taka cena to teoria.

 

Nie wiem co ten kolega miał za ziarno ale wożę tam bezpośrednio od kiedy istnieją i nigdy nie miałem żadnych potrąceń oprócz wilgotności, i szczerze powiem że jeszcze nie słyszałem o takich potraceniach a mieszkam od zakładu 10km i wszyscy z okolicy tam wożą bo zawsze mają najlepszą cenę i wilgotność wychodzi najmniejsza porównując do wszystkich okolicznych skupów. Jest tylko jedno nieudogodnienie że tam nie zawieziesz bez kontraktu.

Edytowano przez Joachim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj