Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

lukasz27    10

oferta z dziś z agroloku z podwórka

pszenica kons 750

pszenica paszowa 730

jeczmień 730

żyto 540

pszenzyto 640

ceny netto


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Panowie, to u was na serio cienkie te ceny.

Byłem dziś sprawdzić z ciekawosci ile dają Młyny Michalczyka, to się pozytywnie zdziwiłem, bo pszenica 740/770 (zależy od parametrów), za żyto 520/540, wszystko netto.

 

Niestety na Podkarpaciu coś kiepsko. Jak ja sprzedawałem to elewarr Rzeszów 760 brutto ale jak zaczną badać parametry to myślę, że 10 zł jeszcze urwie. Okoliczny młyn co mam 2km do niego płacił 720 brutto sprzedawałem tylko 10 ton wiadomo na rachunki itd. Więc jaki sens stopić 140km wywieść do Rzeszowa i wyjdzie na to samo. Ale powtarzam sprzedawałem 10 dni temu to może coś podskoczyli. Zostało mi jeszcze ze dwa tiry wiec jak dalej będą tak kaleczyć z ceną na Podkarpaciu to reszta pojedzie w świat.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek30m2    5

NAIWNI??? Może i są jacys, ale myślę że każdy umie liczyć.również jestem z tych okolic i tu są takie ceny. jesli ktoś ma 10 ,20 ton do sprzedania a lepszą cenę np 50zł daje kupiec oddalony o 100km czy jest sens wieść? Jśli sam pszyjedzie to daje tyle samo co płacą inni na miejscu. wybór jakiś jest ale na jedno wychodzi..

Dziś byłem w lubyczy ceny kons 748, zwyczajna 739 paszowa 730 brutto. przy każdej dostawie po wykonaniu pruby min 10 zł mniej nawet przy super parametrach, dlaczego? niewiem.

Pszenica paszowa okolice Werbkowic Lubelskie może to śmieszne ale 670 zł brutto.Płatność 3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

670 brutto? i to jest niestety szara żeczywistość wschodniej części lubelszczyzny

 

670 brutto? i to jest niestety szara żeczywistość wschodniej części lubelszczyzny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Odbierz kupon do Mac donalda http://darmowykupon24.pl/ad8

2x cheeseburger, 1x big mac , 1x frytki A wszystko razem za JEDYNE 5 ZŁ

promocja do wyczerpania zapasów i życzę smacznego!

Tego się nie spodziewałem dobry żart. Post z reklamą śmieciowego jedzenia proszę szybko usunąć bo nie mogę na to patrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

No to w tych Werbkowicach pobiliscie rekord najniższej ceny bo netto to będzie 670 zł więc podejrzewam że najmarniejszy handlarz wiecej daje za paszowke i to z krutszym terminem płatności . Czy w ogóle są naiwni którzy tam wioza ?

 

w moich okolichach to jeszcze taniej bo tydzien temu było 650 brutto za pszenice hehe, lubelskie okolice biłgoraja.

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

czyli jednak widzę, że tak wcale tanio to nie sprzedałem :)


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

mam do sprzedania 15 ton jęczmienia, ktoś coś wie jak to się płaci w podlaskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

czyli cena pszenicy idzie stopniowo do gory ciekawe jak dlugo moim zdaniem to jak zima troche dokuczy postraszy sniegiem ludzie nie dowioza to moze 800 zl netto bedzie za kons. u mnie cena w skupie 730 brutto za pszenice paszowa i 760 zl za jeczmien tez brutto swietokrzyskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Dziś pytałem o pszenicę w Agroloku. Proponowali mi 710 netto za paszówkę z odbiorem z podwórka (lubelskie). Troszkę za mało a na razie nie spieszy mi się nigdzie...


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smola    0

mam możliwość sprzedaży żyta po 540 netto odbiór z gospodarstwa. około 60 ton. zastanawiam się czy cena nie podskoczy.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smola    0

młyn w ostrów mazowiecka

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja dzis dostałem oferte na zyto 580 netto z podwórka, pszenica 740netto. Z żytem to nie wiem czy nie uciekac bo cena w miare


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

z żytem masz dobrą cene, bo u mnie 540 to max (i to przy bardzo dobrych parametrach)

 

NAtomiast z pszenicą jeszcze możesz spróbować sie potargować. Dzis do mnie dzwonił przedstawiciel z Agro Sieci i chciał dać 770 netto przy odbiorze z podwórka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ta cena zyta to byłem az zdziwiony bo inne młyny, skupy i handlarze 450-520 daja a z pszenica cena tak bo daleko do portu :( U nas ceny nie ma


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ferma drobiu Bidaczów koło Biłgoraja - 650 zł brutto pszenica paszowa

skup zboza w Łukowej koło Biłgoraja - 680 zł brutto pszenica paszowa, 600 zł brutto kukurzydza sucha

 

 

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

golpasz golub dobrzyń

pszenica 760 netto

jęczmień 750 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj