Polecane posty

pawel885    2279

A no chyba że tak to sorry :) Z Podlasia handlarz.... Rozmawiałem w zimę przypadkowo z kolesiem ze wsch lubelskiego to mówił że u nich każdy tnie bo nie ma kupca, nawet za darmo ciężko znaleźć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1292
ale Ci pierd**ił , ciężko sprzedać ale pierdzielenie... prędzej nie chciał sprzedać za darmo, bo w tych stronach dyktuje cene kania i kumple, czyli oszuści którzy kradną słome z pól i dlatego cena jest tak bezsensowna że dziwię się że znajdują naiwniaków którzy sprzedają po 130zł/t i samemu trzeba sprasować, zwieść i nie raz jeszcze zawieść. A najwięcej zarazbiają goście którzy za bezcen biorą od ludzi słomę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kupowałem słomę bardzo długo zawsze był to koszt w granicach4000 zl sam prasowałem itp i powiedziałem dość poprzerabialem tak ze mojej mi starcza i pier**le.  Niechsobie tną i sprzedają ja nikogo dorabiać już nie będę. Szkoda że jeszcze nie dają wam obornik i sami rozwiążą a orka już po znajomości śmieszne.  U nas sloma średnio 18 zl sam kręcisz jak dobra prasa to 25 zl . Albo od hektara 400 zl jak żytotylko problem bo wtedy były duże kawałki i taką cena tylko jak się brało całość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1292
a kogo Ty dorabiałeś ? o czym Ty mówisz? , Naiwniaki sprzedaja słomę po 130zł nie wnosząc na to miejsce nic i po 5 latach całe g zbierają i się dziwią czemu nie rośnie, więc kto kogo tu dorabia ?
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Ja miałem propozycje po 40 z pokosu prasa mchale, ale się wstrzymałem bo sąsiad mówił że ma być po 80, płn mazowsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1292
Dobre jaja, jeszcze trochę to większy zysk ze słomy będzie jak ze zboża, tak wszędzie jest ciulowo ze słomą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176
10 minut temu, daroo9876 napisał:

Ja miałem propozycje po 40 z pokosu prasa mchale, ale się wstrzymałem bo sąsiad mówił że ma być po 80, płn mazowsze. 

Mchale to ciezkie bele robi, ja sprzedawalem po 45 z pokosu 260 kg bela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

Słomy jest od groma, tylko ziarnko chude, gdzie takie ceny macie, ktoś napisał z olx że po 9 może wziąć z pokosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Słomy będzie mało, deszcz/słońce/deszcz/słońce i tak w kółko, skleszczeje że sieczka za kombajnem będzie szła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Słomy jest od groma, tylko ziarnko chude, gdzie takie ceny macie, ktoś napisał z olx że po 9 może wziąć z pokosu.

U nas maksymalnie 15zeta dają z pokosu za 120 pasową .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beQ    0

Słoma słomą, ale w tym roku mam sporo siana, więc jakby ktoś był zainteresowany to mam sianko na sprzedaż z tego i z ubiegłego roku. (powiat sochaczew)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255
13 minut temu, zetorki12 napisał:

U nas maksymalnie 15zeta dają z pokosu za 120 pasową .

Za tyle to się ledwo łubin  kupi na poplon zamiast słomy a gdzie jakiś zysk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No a ludzie zadowoleni , bo nie dość że sieczkarnie nie płacą , to jeszcze kasę dostają "za nic" .:D Sporo tak oddaje . Większej ceny znowu nikt nie da , bo dołożyć prasowanie i zwózkę , to i dołoży 10zł i gotowych kupi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Do mnie sami dzwonili ci u których brałem w ubiegłym roku po 40 -45 zł z pokosu czyli tyle co w ubiegłym roku. Podlaskie. Więc nie rozpedzajcie się albo sprzedawajcie jak najszybciej bo gdy zaczną kosić na dobre to ceny wyhamują. Ta historia powtarza się co roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
4 godziny temu, zkordalski napisał:

Kupowałem słomę bardzo długo zawsze był to koszt w granicach4000 zl sam prasowałem itp i powiedziałem dość poprzerabialem tak ze mojej mi starcza i pier**le.  Niechsobie tną i sprzedają ja nikogo dorabiać już nie będę. Szkoda że jeszcze nie dają wam obornik i sami rozwiążą a orka już po znajomości śmieszne.  U nas sloma średnio 18 zl sam kręcisz jak dobra prasa to 25 zl . Albo od hektara 400 zl jak żytotylko problem bo wtedy były duże kawałki i taką cena tylko jak się brało całość 

Krowiarze wszystkich dorabiają tylko nie siebie, nie?🤔

Co roku tylko płacze, propozycje, super oferty typu "ja ci szybko posprzątam z pola, nie będziesz miał problemu" a za ile? 10-15zł/bela😬 a jaki to problem?

Tnijcie panowie jak najwięcej, zobaczcie sobie wartość słomy w lipcowych numerach topagraru i farmera jest to ładnie opisane. Cięcie, wapno/azot na rozkład, odpowiedni płodozmian i zobaczycie efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
1 minutę temu, pawel885 napisał:

Bardziej się opłaca sprzedać i kupić obornik. 

Policz załadunek, roztrzęsienie, często transport patelnią, czas i zobaczysz jak to się opłaca. Chciałbym zobaczyć symulację cenową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

No jak ze wszystkim, jest masa czynników decydujących o opłacalności, ale jak ktoś ma kurniki niedaleko i we wsi głodnych słomy krowiarzy to opłaca sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

Słoma na Podlasiu jest i będzie droga krowy piętrami stawiają a zbóż nie sieja tylko trawy i qq. Mali starej daty rolnicy oddają ziemię a to oni nie znając się oddawali słomę po 10zl będąc zadowolonym że kasa dodatkowa, ale koniec kto ma  trochę pod deklem wie że sprzedając słomę sam siebie okrada więc jak już za dobre pieniądze. Cena na przedwczoraj 45 zł 125 kupujący sam prasuje przyjechał zaproponował sąsiadowi ten powiedział że mniej jak 50 to nie ma co się zastanawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1292
obornik to tylko się opłaca że lepszy nawóz po polu rozwieziesz ale czas i koszt roztrzęsienia, załadunku to pożre zysk ze słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Niech będzie mokrzejszy rok, głębsza orka i ze słomy nie zostanie nic.... wszystko zgnije 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
58 minut temu, pawel885 napisał:

Niech będzie mokrzejszy rok, głębsza orka i ze słomy nie zostanie nic.... wszystko zgnije 

Bo wiesz... O TO W TYM WSZYSTKIM CHODZI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, pawel885 napisał:

No jak ze wszystkim, jest masa czynników decydujących o opłacalności, ale jak ktoś ma kurniki niedaleko i we wsi głodnych słomy krowiarzy to opłaca sie

Jedni to by nawet gówno zjedli żeby mieć więcej od sąsiada co to się z ludzmi dziś porobiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Skoro od 6 rano pod bramą stoi 2 gości i jeden przebija drugiego z ceną to o kij ci chodzi? Kurnikarz często nie ma ziemi to musi się pozbyć pomiotu nie sądzisz? A G to będziesz Ty jadł jak nie zmądrzejesz a przypadkiem skończy się socjalizm opiekuńczy w Polsce 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, d4rek napisał:

Słoma na Podlasiu jest i będzie droga krowy piętrami stawiają a zbóż nie sieja tylko trawy i qq. Mali starej daty rolnicy oddają ziemię a to oni nie znając się oddawali słomę po 10zl będąc zadowolonym że kasa dodatkowa, ale koniec kto ma  trochę pod deklem wie że sprzedając słomę sam siebie okrada więc jak już za dobre pieniądze. Cena na przedwczoraj 45 zł 125 kupujący sam prasuje przyjechał zaproponował sąsiadowi ten powiedział że mniej jak 50 to nie ma co się zastanawiać

To z 250 zł za tonę wyjdzie. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj