Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Xerkses    108

U nas jeden balot za jedną tonę obornika. Baloty robi i zbiera ten co ich potrzebuje i obornik zabiera i rozwozi też co potrzebuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwanow810i   
Gość sylwanow810i

Słoma droga chyba po 30 zł z pokosu będe sprzedawał już 3 chętnych sie pytało.A mówiłem żeby na ruszta przerobić to nie, że gnojówka śmierdzi gadają i ogółem obrońcy przyrody jeżdza zwiedzac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

kolego bialy2005 mógłbyś dać namiar na jakiegoś handlarza który płaci chociaż te 140 zł/t? bo w tamtym roku sprzedawałem po 25 zł za belkę po prasie case rb 344 i biznesu zbytnio na tym nie zrobiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Wczoraj sprzedałem słomę z pokosu około 28 ha większość pszenżytnia, Prasa pasowa bele 120/120, na razie jeszcze nie skoszone :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

Północne mazowsze "Przasnysz, Ciechanów" ceny slomy na POKOSIE ze zboza zaczynaja sie od 200zl/tona, a koncza na 60zl balot 120 ;-) Ale nastawiali wszyscy obory na głęboką sciolke i teraz ze słomy lepszy zarobek jak ze zboza :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

@Egzo to powiedz jak to się opłaca? A gdzie paliwo, sprzęt i czas. U nas narazie cisza bo zboża nie ruszone, ale z okolic Gołymin - Pułtusk po 35 - 38 za bele z pokosu. Wydawało mi się, że drogo ale chyba jeszcze nie jest tak źle.

Edytowano przez ZosiaSamosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Zosia tanio jak barszcz ;) u nas narazie cisza, chociaż w sumie nie pytałem za bardzo po co sobie nerwy psuć. Dalej się gotową kupi przywiezie I jeszcze zarobi


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Pedro teraz to i ja myśle że 38 to nie drogo, w tamtym roku max 25 płaciliśmy. Ale 60 + belowanie to już za dużo. A u Was to juz kosmos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

no to ktos zarobił na Tobie :) u Nas teraz po 50zł  ze stodoły sprzedawałem z pocałowaniem w reke tez po case Rb344, a w zniwa z pola po 35 zabierali chdowcy. Nawiosne okoliczny handlarz płaił ponad 40zł za beke po sipmnie e sterty na podłoza  cos jak kania  tylko pewnie do łosic :)  Skad dokłądnie jestes ?

 W tym roku cena bedzie raczej nizsza bo słomy bedzie ale zapasy wiekszosc wyczysciła.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Pedro teraz to i ja myśle że 38 to nie drogo, w tamtym roku max 25 płaciliśmy. Ale 60 + belowanie to już za dużo. A u Was to juz kosmos ;)

Ja zastanawiam się gdzie jest granica do której ludzie będą płacić. Po 70 we wsi kupił tydzień temu 120stki słabo dobite i zadowolony bo na olx widział po 78 i po 80zł. Ja czekam za rok jak dobrze pójdzie będą maty na płytkiej i ruszta w starej

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Sebastian-    12

Taka cena musi być spowodowana brakiem zboża w okolicy. Jak dużo rolników uprawia tylko kukurydzę i trawy w celu utrzymania większej hodowli a zamiast zboża kupuje pasze pełnoporcjową. Ja teraz planuję zmniejszyć uprawę zbóż i dokupować słomę ale u nas z pokosu jest za darmo a bale 15-20 za sztukę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

Ja zapłaciłem za słomę z jęczmienia ozimego 12 zł z pokosu za bele 130 po Lely pasowej. Prasowanie 10 zł czyli bela wyszła na gotowo 22 zł. Rawicz Pd Wlkp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Sorki pominąłem cenę :P po 9 zł z pokosu. Niestety u nas takie ceny to nie Podlasie.

To taniej jak u nas bo w moich okolicach to w granicach 10-20 zeta za balota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Ceny macie ładne, lubelskie zawsze najtaniej. W tym roku sprzedawałem suchą słomę po 38-40zł ale zainteresowanie bardzo małe, raz trafił się jakiś gospodarz co wysłał ciężarówkę ponad 200km w jedną stronę. A tak to tylko handlarzyki dzwonią i proponują 25zł, tylko ma by sucha ze stodoły nie przykrywana. Więc trzeba zapinać sieczkarnię i nie psuć sobie nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Ja zastanawiam się gdzie jest granica do której ludzie będą płacić. Po 70 we wsi kupił tydzień temu 120stki słabo dobite i zadowolony bo na olx widział po 78 i po 80zł. Ja czekam za rok jak dobrze pójdzie będą maty na płytkiej i ruszta w starej

 Ale na matach to syf straszny. :unsure:  Słoma to jednak słoma. Ja to mam wrażenie, że słoma to już nie stanieje nigdy, bo jak nie brykieciarze, to handlarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Czemu uważacie że po pasownce to od razu musi być dużo drożej ile u was taki bal 125 po pasowce waży suchej slomy z pszenicy? Ja po nowej krone lancuchowej do oporu potrafię osiągnąć 250 kg ale fakt wydajność mniejsza bo wolniej jeżdżę. Q co do słomy to w łódzkim można kupić bardzo tanio tylko ten transport od nas juz dużo kosztuje. Zbieram od ludzi po 5 zł i sprzedaje dalej. Wychodzi za bala 35 zł nie ma tragedi. A ja stawiam obore na głęboką to już się skończy sprzedawanie no ale uważam że ten system jest dobry dla krow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

150 z jęczmienia po pasowej u mnie 390 kg wazyla.piewrsza lepsza wazylem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

Bela z tamtego roku i nie wiem z którego pola także nie odpowiem na to pytanie.wazona też oczywiście w tamtym roku, bo zaraz najmądrzejsi mnie podsumuja ze z pod chmury po całym roku leżenia wazylem. Będę miał około 200-300 sztuk na sprzedanie, jestem z okolic Pułtuska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Fakt syf trzeba często zaglądać do obory... ale swojej slomy mam raptem 50-60bel majątek się wydaje w gnój, a z roku na rok ceny rosną. Znajomy handluje na dużą skalę zbiera zamówienia po 70zł za 120 na ten rok


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

To taniej jak u nas bo w moich okolicach to w granicach 10-20 zeta za balota.

 

Cóż zrobić taki mamy klimat ;)  Tak serio to zależało mi na szybkim zebraniu słomy albo pocięciu, gościo powiedział że nie będzie dłużej na polu jak 2-3 dni po skoszeniu. Mam kupione bilety na 2 sierpnia na samolot więc dla tego poszła po tyle, normalnie wołał bym po 10 zł.

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Czemu uważacie że po pasownce to od razu musi być dużo drożej ile u was taki bal 125 po pasowce waży suchej slomy z pszenicy? Ja po nowej krone lancuchowej do oporu potrafię osiągnąć 250 kg ale fakt wydajność mniejsza bo wolniej jeżdżę. Q co do słomy to w łódzkim można kupić bardzo tanio tylko ten transport od nas juz dużo kosztuje. Zbieram od ludzi po 5 zł i sprzedaje dalej. Wychodzi za bala 35 zł nie ma tragedi. A ja stawiam obore na głęboką to już się skończy sprzedawanie no ale uważam że ten system jest dobry dla krow

 

Na ile szt stawiasz oborę.Tylko nie na głębokiej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Majątek masz rację, ale co zrobić... Gdzie mogą być, są maty, ale i tak jest słane bo jak się uwalą to nie ma jak wydoić. Jałowki i zasuszone na pastwisku biegają juz od kwietnia. A słomy i tak mało. Jeżeli chodzi o nasze rejony to mozna znaleźć niedrogo suchą słomę od rolnika, bo jak kupisz gnój od handlarza i wypier.... w kanał jeszcze przed posłaniem to dopiero głowa boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj