Polecane posty

pedro2    7136

U nas za jedną bele z pokosa do zbelowania masz tonę obornika z pryzmy :D


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Ja mam bardzo podobnie uzgodnione- wszyscy zadowoleni
Jeśli ktoś w wlkp ma problem ze słoma i nie chce jej sprzątać zapraszam na priv!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

W kujawsko pomorskim na tą chwile za belke 165/120 280kg przy własnym prasowaniu cena kształtuje sie w granicach 15-25 zł. Można spotkać słome za darmo i można spotkać słome za młucenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powiat Garwolin, woj. mazowieckie / lubelskie

20 ha słomy z pszenicy w jednej działce, szerokie pokosy. Pole przy drodze powiatowej b. dobry dojazd.

 

Do rozliczenia cena za tonę, nie na szt!!, ważenie po stronie sprzedającego.

 

Zapraszam z ofertami na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

U mnie 40 do 50 zł za balot zrobiony, jesteś chętny?

...bądźmy poważni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

U mnie w powiecie radomszczanskim jeszcze idzie wyrwać za darmo ale to są takie działki po 1 ha max 2 ha no ale kilku znajomych i 15 ha się układało. A jak byłem u takich prawdziwych rolników co nie mają zwierząt to nie chciał dać wogole slomy ani zamiana bo on nie ma rozrzutnika i nie będzie problemu sobie robił

 

Który kierunek niedaleko Radomska jesteś ?

U nas sami presują.... Do pieczarkarni gdzieś sprzedają..

Za bele płacili 9zl wcześniej ale jak sie drugi kupiec znalazł.... To w ubiegłym roku płacili 12zl ..

Tak ubijają te bale ze aż im te prasy trzeszczą ... Kiedyś im sie jedna zapaliła... Przy okazji spalili spółdzielni 20h pszenicy ... I to kwalifikatu na siew !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9751

Ja zrobilem w zeszlym roku na jednym kawalku tak bo bylo zarośnięte perzem okolo 50/50 w balocie bylo slomy i perzu i to owinalem folia to nawet cos z tego wyszlo byki chętnie jadly ale samej slomy to raczej bym nie owijal bo nic z tego nie wyjdzie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

Jak skosisz zielony to może i można. A jaki sens jak za słomę kupisz gotową kiszonke słabszej jakości, ale na pewno lepszej niż nawet teraz jakbyś go skosil... I nas odwrotnie robią, sianokiszonke traktują jako słomę i scielą


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Ode mnie kolega zawsze po zniwach kupuje kilka ton owsa ale na poplon i potem to zakisza, twierdzi że najlepiej się nadaje ze wszystkich poplonow ale żeby próbować z plonu głównego to jeszcze nie słyszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jemu pewnie chodzi o mocznikowanie słomy na pryzmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak ci żarcia brakuje to poplon zasiej i w belki czy tam pryzmę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9751

Tak jak pedro pisze za slome trzeba dać po 65-70 za balota fakt ze 160 po pasówce a po 40 kupiłem sianokiszonkę 160x120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

koledzy czy sprzedawał ktoś słomę do firmy z Parczewia o nazwie Kania? proponują 120 zł netto za tonę i chętnie chcą podpisać kontrakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

120-140 netto tona to kazdy handlarzyk zapłąci który zawiezie do Kani lub innej tego typu firmy i dostanie po 250 :)  Rolnikowi nie zapłaca a posrednikowi nie ma problemu.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

No u mnie handlarz po 140 netto na dzień dzisiejszy. A w łódzkim nie ma nic w pobliżu co by robili ze słomy wiec w miarę jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Zrobiłem wymianę przyczepa 3.5 t obornika na 10 balotow słomy pszennej 1 km od mojego domu jak myślicie dobra wymiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

Wy jesteście dziwni tak pisząc, przecież widać jaki rozrzut cen słomy i obornika jest w kraju i po co takie pytania? U nas by ten obornik za te 10bel Ci rozwiezli i jeszcze zaorali


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj