Polecane posty

bialy2005    580

No włąsnie to jest ta różnica że on sam prasuje i zwozi ja odbieram i tez mi ładuje obornik. Druga opcja jest ze ja prasuje, a on zwozi. Musze z nim pogadac bo kurnik w miare blisko jakies 8km i po dobrej drodze asfaltowej.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Ja bym się dogadał żeby samemy zbelować, zawieźć i odebrać tyle parkietu ile wyszło. To najuczciwsza opcja wg mnie ale jednocześnie trochę czasochłonna bo trzeba prasować no i dowozić co jakiś czas albo od razu wszystko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

No własnie z czasem problem, a normalnego pracownika na na prase i do zwożenia znalesc to tez nie tak prosto:(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Ja nawet nie mogę znaleźć żeby przyszedł pomóż na podwórku bo jak nie alkoholicy sami to znowu tacy to nic nie umieja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

u nas to niektórzy się chwalą że ku[pili po 5 zł za belę

Od prasy kostkującej zapewne albo taka słoma że cztery bele z jednego ha bo nie opłaci się jej zbierać z pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja nawet uwierzę w te 5zł . U nas jeszcze się trafiają tacy co za darmo oddają , bo szczęśliwi że za kombajn za sieczkarnię nie będą dopłacać . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Moja słoma 100% w tym roku idzie za obornik ale szukam slomy do presowania i stawiam w stog do wiosny, pytanie tylko ile uda mi się kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Łodzkie cena 10- 15 zł belka przy swoim prasowaniu. A jeszcze 2 lata temu po 5 zł można było dostać. Po zeszłym roku dużo chętnych na słomę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam po ile byście sprzedali słomę z 24 ha pszenicy plon na 9-10 t/ha a kupujący by sam prasowal i zabierał duża kostka na 300-400 kg pierwszy raz będę sprzedawał i wolę posłuchać jakieś dobre rady szczerze wolałbym pociąć ale jest duża zasobnośc pokarmowa w ziemi to w tym roku mogę sprzedać ogólnie chodzi mi jak najlepiej się rozliczyć czy za 1 bele kasować czy od tony slomy chociaż sam nie wiem ile może być tej slomy z ha napewno 3-4 t. 50 zł za kostkę to dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Jaki rejon Mazowsza?bo ja też Mazowsze i tu ceny dużo niższe bo chodzą od 10 do 20 zł. za sztukę i sam kupujący prasuje.

 

okolice Ciechanowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A u mnie dalej drogo,po sąsiedzku jak kupić ubiegłoroczna to po 50 belka 120x120,krowiarze którzy mają kombajn to za słomę koszą za darmo,kto ma tylko zboże to słoma juz w zimę zarezerwowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

okolice Ciechanowa

 40 - 50 i samemu zbierać?? :o  ja też okolice Ciechanowa, rok temu płaciliśmy max 25... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek33    4

Cześć Antek u nas na podlasiu są inne ceny.Słoma u nas jest towarem deficytowym w porównaniu z innymi częściami Pl.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek-360    47

U mnie słomę dają za darmo tylko trzeba sobie sprasować. Ostatnio nawet właściciele koszą łąki i dają skoszona trawę za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terry24    17

To u was trzeba jeszcze płacić za słomę i samemu prasowac?

 

Nie najlepiej gdyby sprasowali od kogos innego tobie zwiezli i ulozyli calkiem za darmo byloby OK? gdzie masz rozum.....?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

U mnie w powiecie radomszczanskim jeszcze idzie wyrwać za darmo ale to są takie działki po 1 ha max 2 ha no ale kilku znajomych i 15 ha się układało. A jak byłem u takich prawdziwych rolników co nie mają zwierząt to nie chciał dać wogole slomy ani zamiana bo on nie ma rozrzutnika i nie będzie problemu sobie robił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj