Polecane posty

kamik90    9

A jest tu na forum ktoś kto kupuje słomę z pokosu? Woj. Lubelskie.

Edytowano przez kamik90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

kupiec daje mi 20 zl za belę 120 i sam zbiera czy opłaca się sprzedać bo nawozy sztuczne drogo kosztują by uzupełnić zabrane ze słomą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

Ja bym za 20 zł nie sprzedała bo nawozow za te pieniądze nie odkupisz nie licząc próchnicy która ziemi jest potrzebna maja minimalna cena to 30 zł to i tak na granicy oczywiście słoma do zbioru na polu po kombajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

jestem tego samego zdania i jeszcz jedno nie zawsze nawozy styczne zadtapią nowoz organiczny jakim jest słoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Zamówiona po 120 zł/tona tegoroczna słoma pszeniczna. Czyściutka i bardzo gęsta do tego 1 km od domu. Własna prasa i transport. Płn. Wielkopolska

to kulka ile Cię wyniesie??

Chodzi mi czym prasujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zmiennokomorowa KUHN VB 2160. Ciężko powiedzieć ile dokladnie będą ważyć. Wiem tylko że wciśnie 2 bele z polskiej prasy w jedna. Nikt u nas na szt. nie sprzedaje chyba że po polskich prasach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jest opcja kupić taniej słomę lecz jej jakość jest zupełnie inna. I oczywiście ilość spalonego paliwa w transporcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Zmiennokomorowa KUHN VB 2160. Ciężko powiedzieć ile dokladnie będą ważyć. Wiem tylko że wciśnie 2 bele z polskiej prasy w jedna. Nikt u nas na szt. nie sprzedaje chyba że po polskich prasach.

O to mi chodziło ja mam zamówioną po 15 za belkę prasa JD 545 

Balik waży ok 260,-, ale jak prasowałem mtz'em teraz może być ciut cięższa

Słoma z jęczmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Szwagier dziś wiózł tirem do Łomży z Siemiatycz owsianke bele 120 po 30zł


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

No fajna, ale 150km w jedną stronę to już nie jest tak fajnie


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

czy się opłaci sprzedać słome do zbioru po 20 zł bela 120 czy lepiej pociąć i przzyorac bo mam kupca co tyle oferuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirleszczu    0

Witam,

poszukuję kupca na stosunkowo niewielką ilość słomy ze stodoły. Ilość kilkaset kostek, słoma 2-3 letnia. Powiat kłobucki. Zapraszam do kontaktu: 781-034-961

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

czy się opłaci sprzedać słome do zbioru po 20 zł bela 120 czy lepiej pociąć i przzyorac bo mam kupca co tyle oferuje 

Myślę że warto, zmieszanie jej z ziemią to dodatkowy koszt, potem ciężej się orze, na jej rozkład też potrzeba azotu- jak nie posypiesz to zabierze z gleby, sprzedaj i kup za to obornik krowi albo kurzak, dostarczysz więcej składników i mikroelementów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Tak więc sprzedaję a za te pieniądze kupuje wapno/krede nawozową/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2488

Ktoś chętny kupić gotowe bele słomy po zniwach z powiatu Makowskiego około 200bel. Bele po prasie Welger RP220 dobrze zbite. Cena do negocjacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Ode mnie 100 km, więc jeśli to pszenica i cena rozsądna, że opłaci się tira przysłać, to się dogadamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

Myślę że warto, zmieszanie jej z ziemią to dodatkowy koszt, potem ciężej się orze, na jej rozkład też potrzeba azotu- jak nie posypiesz to zabierze z gleby, sprzedaj i kup za to obornik krowi albo kurzak, dostarczysz więcej składników i mikroelementów 

 

Pozazdrościć logiki.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj