Polecane posty

mlodyhef    214

Dyskusja o cenach słomy w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72479-ceny-slomy-2013/

Ceny słomy we wcześniejszych latach do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5866-ceny-slomy/

 

 

Pany po ile u was teraz chodzi słoma w belach 120/120? Ile za sztukę lub za tonę?

Edytowano przez agrofoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sojka    0

koledzy mam do sprzedania słomę w rolkach 120*160 ok. 150 sztuk z ostatnich żniw. powiat Wieluń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Pany po ile u was teraz chodzi słoma w belach 120/120? Ile za sztukę lub za tonę?

Płn Mazowsze ceny zaczynają się już od 17zł ze stogu pod chmurką, "ze stodoły" jakieś 25zł bele 120x120, wiadomo są i tacy co 50zł sobie krzyczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Ode mnie brała firma z Karszewa 2 lata temu po 260 pln tona,rok temu po 110 pln tona,a w tym roku możliwe że nie przyjadą wcale.Obłed jakiś.Jak ktoś chętny na ok 600 balotów

spod chmurki to zapraszam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fider    0

Witam!

 

Wie ktoś może czy ta brykieciarnia "Bio Future" w Lubieniu Kujawskim jeszcze istnieje? W zeszłym roku na wiosnę zabrali słomę i nie zapłacili. Kilka razy do nich dzwoniłem i za każym razem usłyszałem odpowiedż, że "mają chwilowe problemy finansowe i oczywiście, żeby się nie martwić, gdyż zapłacą w późniejszym terminie". Dzisiaj nikt nie odbiera.

Jest jakaś możliwość odzyskania pieniędzy? Pytanie tylko czy nawet jak pójdę do sądu i uzyskam sądowy nakaz zapłaty to czy oni są wypłacalni i czy wogóle jeszcze istnieją?

Najprościej byłoby tam podjechać i "nakłonić" ich do zapłaty, ale to już ostateczność... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepo    0

Jak u was ze sprzedażą słomy? Są chętni i jaka cena? U mnie niby płacą 180zł/t tylko cały czas odkładają datę dostawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

@lepo, spod chmurki czy dachu? U mnie spod chmurki 110zł za tonę poszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Witam!

 

Wie ktoś może czy ta brykieciarnia "Bio Future" w Lubieniu Kujawskim jeszcze istnieje? W zeszłym roku na wiosnę zabrali słomę i nie zapłacili. Kilka razy do nich dzwoniłem i za każym razem usłyszałem odpowiedż, że "mają chwilowe problemy finansowe i oczywiście, żeby się nie martwić, gdyż zapłacą w późniejszym terminie". Dzisiaj nikt nie odbiera.

Jest jakaś możliwość odzyskania pieniędzy? Pytanie tylko czy nawet jak pójdę do sądu i uzyskam sądowy nakaz zapłaty to czy oni są wypłacalni i czy wogóle jeszcze istnieją?

Najprościej byłoby tam podjechać i "nakłonić" ich do zapłaty, ale to już ostateczność... :/

 

Witam kolego,

Oni istnieją i nawet się rozwijają bo nawet u mnie ostatnio byli się zapytać czy bym im słomy nie sprzedał. Wiem ze z kilkoma rolnikami się dogadali i zobaczymy co będzie z płatnościami, ja tam wolałem nie ryzykować pomimo trochę lepszej stawki. Rozumiem kolego że miałeś z nimi umowę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fider    0

 

Witam kolego,

Oni istnieją i nawet się rozwijają bo nawet u mnie ostatnio byli się zapytać czy bym im słomy nie sprzedał. Wiem ze z kilkoma rolnikami się dogadali i zobaczymy co będzie z płatnościami, ja tam wolałem nie ryzykować pomimo trochę lepszej stawki. Rozumiem kolego że miałeś z nimi umowę ?

 

Dzięki @Bartek72511 za odpowiedż na moje pytanie. :)

 

Tak, miałem z nimi umowę na odbiór słomy, faktury za słomę również dostałem, tylko kasy nie mam. W sumie nie tak dużo, bo 2 tys. z haczykiem, ale nie podaruję, bo nie jestem fundacją charytatywną. Ostatni kontakt z nimi miałem w listopadzie, gdy dzwoniła jakaś babka i mówiła, że wkrótce będą wypłacać zaległe pieniądze w ratach, niestety od tamtej pory nie mam z nimi kontaktu. Ja rozumiem, że można mieć problemy z płynnością finansową, ale towar odemnie zabrali rok temu i nie zapłacili, a skoro działają dalej i mają się dobrze to wypadałoby podjąć jakieś bardziej zdecydowane kroki w celu wyegzekwowania należności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

no o swoje trzeba walczyć. Chyba nawet na stronie mają , że budują linie wartą 33 miliony złotych . Dziwne podejście do klienta mają, chyba zapominają o tym że istnieje internet i opinii o firmie można się dowiedzieć, może przez to dają trochę lepszą cenę niż konkurencja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

jakiś naiwny się znajdzie i odstawi słomę, przy tych cenach nie warto słomy zbierać z pola. 2 zł za kostkę długą na ok 1 m cięzko dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2626    0

Witam mam pytanie brakujemi zawsze siana i dogadalem sie z takim rolnikiem ze bedzie siano mi dawac a ja mu słome i mam zamiar kupywac od rolników na pokosie czyli ja presuje sam to ile tak srednio bede musiał zaplacic rolnikówi za belke 120 n a120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

w tamtym roku kupowałem słomę od 8zł do 11zł.

owszem sami taką cenę wystawili.

w tym roku jeszcze nie wiadomo jakie będą ceny.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowi, ja nigdy słomą nie handlowałem, wziąłem w dzierzawę 12ha tylko do września tego roku... na połowie trawa,z 6ha chcę sprasowac słome i czy to jest opłacalne wynajmowac kogos do sprasowania? bo chyba tu w grę wchodza te duze bele okrągłe

 

i czy w przypadku trawy na sianokiszonkę też da radę kupca znaleść?? prosze o odpowiedz i z góry za nie dziekuje

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

a może ktos z okolic Chełmna - Lisewa chce kupic słome w balotach spod dachu albo spod chmurki jęczmiennej? Za dużo narobiliśmy w zeszłym roku i będzie problem później tylko z nią. cena 20zł balot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolex31    0

Kupuje ktoś słomę/siano w okolicach Mielca? słoma w balach 120x120

Wie ktoś coś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj