Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny słomy

792 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 819 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 19:45

Ceny słomy Dyskusja o cenach słomy w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....eny-slomy-2013/
Ceny słomy we wcześniejszych latach do przeczytania tu: http://www.agrofoto....866-ceny-slomy/

Pany po ile u was teraz chodzi słoma w belach 120/120? Ile za sztukę lub za tonę?

Edytowany przez agrofoto, 27 czerwiec 2014 - 10:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny słomy Dzisiaj, 06:12
  •  

#2 Share sojka

sojka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 13:21

Ceny słomy koledzy mam do sprzedania słomę w rolkach 120*160 ok. 150 sztuk z ostatnich żniw. powiat Wieluń

#3 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2861 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 15:52

Ceny słomy

Pany po ile u was teraz chodzi słoma w belach 120/120? Ile za sztukę lub za tonę?

Płn Mazowsze ceny zaczynają się już od 17zł ze stogu pod chmurką, "ze stodoły" jakieś 25zł bele 120x120, wiadomo są i tacy co 50zł sobie krzyczą

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Mleko droższe aż o 7,6%! zobacz »

•  

#4 Share Darkos795

Darkos795

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 16:18

Ceny słomy Ode mnie brała firma z Karszewa 2 lata temu po 260 pln tona,rok temu po 110 pln tona,a w tym roku możliwe że nie przyjadą wcale.Obłed jakiś.Jak ktoś chętny na ok 600 balotów
spod chmurki to zapraszam ;)

#5 Share Fider

Fider

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 14:27

Ceny słomy Witam!

Wie ktoś może czy ta brykieciarnia "Bio Future" w Lubieniu Kujawskim jeszcze istnieje? W zeszłym roku na wiosnę zabrali słomę i nie zapłacili. Kilka razy do nich dzwoniłem i za każym razem usłyszałem odpowiedż, że "mają chwilowe problemy finansowe i oczywiście, żeby się nie martwić, gdyż zapłacą w późniejszym terminie". Dzisiaj nikt nie odbiera.
Jest jakaś możliwość odzyskania pieniędzy? Pytanie tylko czy nawet jak pójdę do sądu i uzyskam sądowy nakaz zapłaty to czy oni są wypłacalni i czy wogóle jeszcze istnieją?
Najprościej byłoby tam podjechać i "nakłonić" ich do zapłaty, ale to już ostateczność... :/

#6 Share lepo

lepo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 06 luty 2014 - 21:23

Ceny słomy Jak u was ze sprzedażą słomy? Są chętni i jaka cena? U mnie niby płacą 180zł/t tylko cały czas odkładają datę dostawy

#7 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 819 postów

Napisany 10 luty 2014 - 13:35

Ceny słomy @lepo, spod chmurki czy dachu? U mnie spod chmurki 110zł za tonę poszły.

#8 Share lepo

lepo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 10 luty 2014 - 22:39

Ceny słomy spod chmurki

#9 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1576 postów

Napisany 22 luty 2014 - 07:30

Ceny słomy

Witam!

Wie ktoś może czy ta brykieciarnia "Bio Future" w Lubieniu Kujawskim jeszcze istnieje? W zeszłym roku na wiosnę zabrali słomę i nie zapłacili. Kilka razy do nich dzwoniłem i za każym razem usłyszałem odpowiedż, że "mają chwilowe problemy finansowe i oczywiście, żeby się nie martwić, gdyż zapłacą w późniejszym terminie". Dzisiaj nikt nie odbiera.
Jest jakaś możliwość odzyskania pieniędzy? Pytanie tylko czy nawet jak pójdę do sądu i uzyskam sądowy nakaz zapłaty to czy oni są wypłacalni i czy wogóle jeszcze istnieją?
Najprościej byłoby tam podjechać i "nakłonić" ich do zapłaty, ale to już ostateczność... :/

Witam kolego,
Oni istnieją i nawet się rozwijają bo nawet u mnie ostatnio byli się zapytać czy bym im słomy nie sprzedał. Wiem ze z kilkoma rolnikami się dogadali i zobaczymy co będzie z płatnościami, ja tam wolałem nie ryzykować pomimo trochę lepszej stawki. Rozumiem kolego że miałeś z nimi umowę ?

#10 Share Fider

Fider

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 23 luty 2014 - 00:43

Ceny słomy

Witam kolego,
Oni istnieją i nawet się rozwijają bo nawet u mnie ostatnio byli się zapytać czy bym im słomy nie sprzedał. Wiem ze z kilkoma rolnikami się dogadali i zobaczymy co będzie z płatnościami, ja tam wolałem nie ryzykować pomimo trochę lepszej stawki. Rozumiem kolego że miałeś z nimi umowę ?

Dzięki @Bartek72511 za odpowiedż na moje pytanie. :)

Tak, miałem z nimi umowę na odbiór słomy, faktury za słomę również dostałem, tylko kasy nie mam. W sumie nie tak dużo, bo 2 tys. z haczykiem, ale nie podaruję, bo nie jestem fundacją charytatywną. Ostatni kontakt z nimi miałem w listopadzie, gdy dzwoniła jakaś babka i mówiła, że wkrótce będą wypłacać zaległe pieniądze w ratach, niestety od tamtej pory nie mam z nimi kontaktu. Ja rozumiem, że można mieć problemy z płynnością finansową, ale towar odemnie zabrali rok temu i nie zapłacili, a skoro działają dalej i mają się dobrze to wypadałoby podjąć jakieś bardziej zdecydowane kroki w celu wyegzekwowania należności.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1576 postów

Napisany 23 luty 2014 - 01:34

Ceny słomy no o swoje trzeba walczyć. Chyba nawet na stronie mają , że budują linie wartą 33 miliony złotych . Dziwne podejście do klienta mają, chyba zapominają o tym że istnieje internet i opinii o firmie można się dowiedzieć, może przez to dają trochę lepszą cenę niż konkurencja :)

#12 Share mawit06

mawit06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 28 luty 2014 - 22:53

Ceny słomy jakiś naiwny się znajdzie i odstawi słomę, przy tych cenach nie warto słomy zbierać z pola. 2 zł za kostkę długą na ok 1 m cięzko dostać.

#13 Share tomek2626

tomek2626

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 11:34

Ceny słomy Witam mam pytanie brakujemi zawsze siana i dogadalem sie z takim rolnikiem ze bedzie siano mi dawac a ja mu słome i mam zamiar kupywac od rolników na pokosie czyli ja presuje sam to ile tak srednio bede musiał zaplacic rolnikówi za belke 120 n a120

#14 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1031 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 16 marzec 2014 - 21:05

Ceny słomy w tamtym roku kupowałem słomę od 8zł do 11zł.
owszem sami taką cenę wystawili.
w tym roku jeszcze nie wiadomo jakie będą ceny.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#15 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów
  • Zainteresowania:Boks, uprawa ziemi, tenis ziemny i stołowy.

Napisany 17 marzec 2014 - 07:41

Ceny słomy Koło 10 zł za belkę Ja tak płaciłem w ubiegłym roku ale to zależy właśnie od urodzaju.

#16 Share wirfarm

wirfarm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 17:29

Ceny słomy Dzisiaj 70 bel 120x120 poszło po 20 zł.

#17 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3477 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 31 marzec 2014 - 22:15

Ceny słomy propozycja 35,-/szt 140/120 po prasie pasowej słoma z pod dachu

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#18 Share maciekmaciek30

maciekmaciek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 21:21

Ceny słomy Panowi, ja nigdy słomą nie handlowałem, wziąłem w dzierzawę 12ha tylko do września tego roku... na połowie trawa,z 6ha chcę sprasowac słome i czy to jest opłacalne wynajmowac kogos do sprasowania? bo chyba tu w grę wchodza te duze bele okrągłe

i czy w przypadku trawy na sianokiszonkę też da radę kupca znaleść?? prosze o odpowiedz i z góry za nie dziekuje

pozdrawiam

#19 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3206 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 22:20

Ceny słomy bez problemu znajdziesz kupca na sianokiszonke. Tylko musi być dobrze zrobiona.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 09:38

Ceny słomy a może ktos z okolic Chełmna - Lisewa chce kupic słome w balotach spod dachu albo spod chmurki jęczmiennej? Za dużo narobiliśmy w zeszłym roku i będzie problem później tylko z nią. cena 20zł balot