Polecane posty

michal1993    458

I drugie pytanie, ile można dać za ha słomy z pszenżyta takiej do sprasowania? 200zł do będzie dobra cena?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

dziś sprzedałem 10 bali 140/120 żytniej ubiegłorocznej słomy po 50,-/szt

transport po mojej stronie-500 m w jedną stronę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

U mnie jeden w okolicy za darmo oddaje byle ktoś sprasował i zabrał bo co roku ciąć nie idzie bo za dużo. Wczoraj gadałem z kumplem to z pszenżyta kupił 10h po 150 zł/h z tegorocznych żniw. Prasuje sam. Ja mam na sprzedaż ubiegłoroczną słomę jak ktoś potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziki20    0

I drugie pytanie, ile można dać za ha słomy z pszenżyta takiej do sprasowania? 200zł do będzie dobra cena?

 

Zdecydowaliśmy z ojcem, że po takiej właśnie cenie sprzedajemy u siebie (Warmińsko-mazurskie, pow. nidzicki). Jak na nasze warunki to jest cena odpowiednia, zależy też kto jak się ceni i jakich plonów słomy się spodziewa z ha :) Wg nas cena jest adekwatna przy 2,5 t/ha słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

łosicki powiat 90 zł tona i sam prasuje koleś . Słomy full w tym roku będzie , nie ma co się spieszyć z klientami bo pod koniec żniw za darmo będą oddawać ..


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5533

Od 6 lat zostawiam każdą słomę na polu. Składniki wyprowadzone ze słomą mogą mieć wartośćok 300 Pln/ha. Bilans próchnicy przy pozostawieniu słomy jest ledwie dodatni a jej wywożenie ze słomą to degradacja ziemi. Jedynie mniejsza presja chorób w uprawach następczych może być jakimś racjonalnym powodem.

Ja dosyć często wsiewam jeszcze w ściernie facelię, gorczycę i po zaoraniu z poplonem w następnym roku po słomie nie ma śladu.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Dziś dzwoniłem do skupu koło Przasnysza cena 135zł tona.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mwmw155    0

Posiadam słomę z jęczmienia jarego - 4,5 ha. Może ktoś z Was chciałby kupić lub wie gdzie w moich okolicach mogę ją sprzedać (powiat aleksandrowski, województwo kujawsko-pomorskie). Mogę sprasować w duże bale. Zamiana na obornik też wchodzi w grę. Jeślibyście coś doradzili, gdzie ją sprzedać, będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubki    0

15zł balot 180 dziś zgodziłem.

Edytowano przez bubki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Ja na ten rok i 2015 mam tyle zamówień na słomę że nie wiem czy to ogarnę.

Cena 2zł za balik.Już mam umowy podpisane do stadniny koni na około 10.000 balików.

 

mam też zamówienia na siano.

Jeśli ktoś dysponuje sianem prosze o info.

( okolice Małopolski)

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jeżeli jest tu ktos z podkasia a dokładniej z powiatu sokulskiego to moze mi powiedzec ile moge chcec za bele zytniej slomy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja oddam za darmo spresowana w kostki powiat Tucholski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Ile wziąść rozsądnie za kostkę słomy gościu chce nie dużo spresowałem załadowałem przyczepy jutro mu zawiozę w mojej wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Ile wziąść rozsądnie za kostkę słomy gościu chce nie dużo spresowałem załadowałem przyczepy jutro mu zawiozę w mojej wsi

2zł balik.To cena minimalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Zależy jaki balik, po jakiej prasie i jaka długość, jak kiedyś tata prasował na usługi prasą kostkującą to jedni chcieli np. 50cm inni 70cm a byli też i tacy co chcieli 100cm długości w słomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Mówie ogólnie.

Ja jak woże słomę w kostkach do stadnin koni to 2 właścicielki patrzą tylko na balik , obojetne czy on ma 5 czy 10 kg , płaca za balik i tyle.

W pozostałych kostka ma ważyć + - 10kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

panowie ile zapłacić za ha słomy z pszenżyta która sam muszę sprasować( nająć prasę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

U nas belka jak kupujesz to 10zł + 15zł sprasowanie. Nikt się nie pyta jaką prasą będziesz robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj