Polecane posty

Gość   
Gość

Świetne argumenty :D , jeszcze dodaj że za kombajn taniej - ale jaja . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

u mnie w okolicy to praktycznie słoma rozebrana od gospodarzy. udało mi się zaklepać 12ha ale aż 30km od domu po 17zl od beli


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

ja kupiłem po 5zł od beli.moje prasowanie.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Był u mnie dziś jakiś typ proponował 30 zł za tonę z jego prasowaniem.Wyśmiałem dziada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arion320    59

jesli ktos nie moze wynajac z roznych powodow kombajnu z sieczkarnia to moze u nas zapomniec ze ktos od niego kupi... jak maja wziac to jeszcze kreca nosami najlepiej to im sprasowac i przywiezc jeszcze.... potem zle pocietej slomy nie da sie zaorac a jak sie dobrze nie rozdrobni i nie wymiesza to sie przyoruje duzo slomy i sie "poduszka" robi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Karol ale kto prasuje, Ty?

 

tak, prasuję ja. W tamtym roku kupowałem z działek pod nosem po 20-25zł/bele także z moim belowaniem, ale przy cenie 25zł to już mi się nie opłaca kupować z pola, bo jak doliczę koszty amortyzacji maszyn, paliwo i siatkę to taniej wychodzi mi kupić gotowe bele po 35-40zł


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3512

U nas prawie każdy kombajn ma szarpacz,ja bym nie sprzedał nawet za 500  zł  hektara słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arion320    59

my tez zbieramy tylko tyle ile potrzeba a reszte tniemy.. ale dwa lata temu mial od nas gosciu brac i zrobil w ciula i potem nikt tego nie chcial za darmo sprzatnac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

W niektórych regionach jest problem by ktoś za darmo wzioł a palic jak to było kiedyś nie możno bo zaraz straż jedzie bo maja zarobek za każdy wyjazd im placą i nawet sami organozują takie podpalenia słomy Tak słyszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Za darmo ,gdzie tacy naiwni i zieloni

 

W mojej okolicy, nie mają co robić e słomą to lepiej komuś dać, kupić nikt bardzo nie chcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

U nas prawie każdy kombajn ma szarpacz,ja bym nie sprzedał nawet za 500  zł  hektara słomy

tak na pewno.tnij tak z 5-6lat pod rząd dobrej słomy,to potem nic ci nie będzie chciało rosnąć.będziesz jeździł jak na gąbce.

u nas też tacy byli,a teraz za darmo chcą dać,aby się pozbyli słomy.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

tak na pewno.tnij tak z 5-6lat pod rząd dobrej słomy,to potem nic ci nie będzie chciało rosnąć.będziesz jeździł jak na gąbce.

u nas też tacy byli,a teraz za darmo chcą dać,aby się pozbyli słomy.

 

No właśnie u nas podobnie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Jak surową słomę przyorze to wiadomo że to nic dobrego bo należy na słomę dać oprysk i wówczas szybko się rozkłada w ziemi ponadto łatwiej orać bo jest bardzo krucha po oprysku ,a przy okazji dużo wilgoci w ziemi utrzymuje no i próchnica jest pierwsza klasa ale jak podałem musi być pryskana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalk13    26

Jeśli ktoś za darmo oddaje słomę albo za niewielkie pieniądze to musi być bardzo bogaty, ogólnie materia organiczna dostarcza nie tylko skladnikow pokarmowych ale powoduje powstanie próchnicy,a jesli komuś słoma nie rozkładana się to moze trzeba zamowic patelnie wapna, jesli gleba jest kwaśna to mineralizacja przebiega bardzo powoli,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3512

Tne słome od 20 kilku lat ,siane przemiennie pszenica - rzepak i plony coraż lepsze ,wiadomo trzeba posiać azot żeby nastąpiła mineralizacja ,ale tylko po pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

a nie masz kłopotu z jej przyoraniem i jakimi pługami je przyorujesz bo maje 2 unii Grudziądz jakoś słabo z nią radzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj