Zaloguj się, aby obserwować  
globus512

Ceny słomy 2013

Polecane posty

blizniak1    0

Witam! Czy w ostatnim czasie EKO-BIOMASA (Pacanów,Biechów,Sedziszów, Chmielnik,Przeuszyn) odebrała od kogoś z Was zakontraktowaną słomę?? Piszcie co wiecie bo nie idzie się do nich dodzwonić!


CASE JX60 + TUR 4_________________CLAAS AXOS 330CX
MTZ 82_______________URSUS C330M
SIPMA FARMA II______________________BIZON Z-056
METAL-FACH ''SOKÓŁ''_______________________________UNIA-FAMAROL POZNANIAK 3.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

Witam. Co słychać w sprawie kontraktacji słomy na ten sezon ? Czy ktoś już miał jakieś propozycje, lub coś słyszał ? Mam jeszcze zeszłoroczną słomę a już ponoć będą kontraktować nową. Podrzucajcie coś jak wiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Elektrownie nie biorą biomasy ,brykieciarnie stoja ,sloma leży na polach a rolnicy nie dostali kasy nawet ci od których zdążyli zabrać słome. jak myslicie czy teraz jakis rolnik wpusci prase na pole? tym bardziej ze to nie pierwszy rok kiedy rolnicy byli oszukiwani bo słoma sprasowana zabrana a kaski niet.

Jak nic sie nie zmieni to w tym roku nawet nie uruchmiam prasy. Mam ok 100t słomy do sprzedania . trzymałem slome dla gościa który robi pellet i na wiosne miał zabrać ale skoro biomasa staneła to i on słomy nie odebrał i nie dziwie sie mu bo nieźle załadowali ludzi w husteczke. nabrali kredytów na produkcje biomasy a elektrownie sie wypieły. Rząd może tylko potupac bo elektrocieplownie sa prywatne i to nie Polskie.

Dobrze ze sam mam brykieciarke to moge troche przerobic i jakos to bedzie :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

No ciekawe jak się to rozwinie? ale patrząc po ogłoszeniach są już miejsca gdzie brakuje materiału a lubelskie zapchane i stoi , masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

bliżej żniw to i nawet za 10zł będą sprzedawać, bo kto im kupi starą słomę jak będzie nowa?

 

A kto będzie na tyle głupi że zechce sprzedawać nową słomę za 15zł/rolka? Sieczkarnią ściąć, mocznikiem opryskać, talerzówka i niech użyźnia glebę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

zależy jakie kto ma zmianowanie. Sporo ludzi sieje teraz na przemian ozime zboże i rzepak. Słomy ze zboża muszą się pozbyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

To już lepiej zebrać przyczepą samozbierającą, wywalić na kupe i niech się kompost robi a potem tym pod rzepak nawieźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
Napisano (edytowany)

Ja mówiłem tylko o starej, co do nowej to nie wiem ile będzie kosztować (ew. czy w ogóle znajdzie się ktoś kto będzie chciał ją kupić). A czy ktoś tnie czy będzie sprzedawał po 15 zł to już jego sprawa :P

Cięcie + mocznik to spoko ale robienie kompostu ze słomy z xx ha to jakoś mi się nie widzi. Trochę duża wyszłaby ta kupa

 

A czy ktoś wie co dzieje się w Zamościu? Zabrali słomę od tych co mieli podpisaną umowę?

@ OKEY zastanawiam się tak jak Ty czy warto prasować w tym roku jak nie będzie zbytu..

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Ja sprzedalem jzu wszystkie baloty 120 po 40 zl ;) <łódzkie>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ja mówiłem tylko o starej, co do nowej to nie wiem ile będzie kosztować (ew. czy w ogóle znajdzie się ktoś kto będzie chciał ją kupić). A czy ktoś tnie czy będzie sprzedawał po 15 zł to już jego sprawa :P

Cięcie + mocznik to spoko ale robienie kompostu ze słomy z xx ha to jakoś mi się nie widzi. Trochę duża wyszłaby ta kupa

 

A czy ktoś wie co dzieje się w Zamościu? Zabrali słomę od tych co mieli podpisaną umowę?

@ OKEY zastanawiam się tak jak Ty czy warto prasować w tym roku jak nie będzie zbytu..

 

To się stawia dmuchawę i kupę dużą robi albo stóg układa :D Z 30ha troche duży wyjdzie ale co tam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154
Napisano (edytowany)

Tak jak w mojej okolicy to raczej słomy z nowych zbioeów nikt nie odda bo juz nie pierwszy rok jest problem aby wyciagnac od firm które prasuja kase a w tym roku to szczególnie ,niektórzy to nawet wyrzekli sie słomy i wcale nie odbieraja. Dużo ludzi dzwoni do mnie żebym tylko zabrał im słome z pola bo dzwonia do tych niby firm to nikt nie odbiera telefonów. Gdybym wiedział że uda sie sprzedać a slome to chetnie bym wzioł a tak to co ja znia zrobie bo sam tyle nie przerobie. Sam naprasowałem troche słomy i kupiec sie wypioł ale wiadomo nie jego wina bo i jego elektrownie zrobiły w bambuko. Tak że jesli nie będzie chetnego na starą slome to nowa idzie w glebę.

Podobno w lublinie na Mełgiewskiej maja budowac elektrociepłownie na słome ale to dopiero w 2015r prawdopodobnie ruszy o ile ruszy w ogóle.

 

To się stawia dmuchawę i kupę dużą robi albo stóg układa :D Z 30ha troche duży wyjdzie ale co tam :P

U mnie odpady mokrej slomy ida na pryzme a po roku jest z tego obornik jak sie patrzy :D jednego roku polałem pryzme UG maxem ale i bez tego szybko robi cos ala obornik nawet tak samo śmierdzi :D Ale pasowały by taka pryzme ciagnikiem ujeździć a jak jest malo deszczu to polewac wodą bo inaczej to sie spali a nawet zapalic sie moze

Edytowano przez OKEY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi33    1

mam pytanie.był dziś u mnie znajomy rolnik i dał mi propozycje 2 przyczepy 4,5tonowe za każdy ha słomy .pole mam obsiane żytem,pszenicą oraz jęczmieniem .oczywiscie chodzi o słome z tych zbiorów.on sam sobie spresuje i zwiezie .i jak oceniacie jego ofertę,jak dla mnie to nie warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Te przyczepy to z czyms czy puste? :D sztywne czy wywrotki ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

co myśleliście że co roku będzie biznes na słomie.co mają powiedzieć rolnicy co mają hodowlę bydła.pewnie lepiej sprzedać po 40 zł niż hodować bydło,przy takich cenach.

u mnie w tygodniu schodzi od 4-6 bel,to trochę kasy idzie.

w tym roku to na słomę nie narzekam, jest pod dostatkiem,a gdzie jeszcze do żniw.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

mam pytanie.był dziś u mnie znajomy rolnik i dał mi propozycje 2 przyczepy 4,5tonowe za każdy ha słomy .pole mam obsiane żytem,pszenicą oraz jęczmieniem .oczywiscie chodzi o słome z tych zbiorów.on sam sobie spresuje i zwiezie .i jak oceniacie jego ofertę,jak dla mnie to nie warto

no pewnie ze nie warto

jak dla mnie to 10przyczep to minimum. wszystko jeszcze zalezy od tego jaka Ty masz ta slome tzn ile jej bedzie oraz jaka jest cena slomy w regionie


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam toć pewnie gnój to każdy by chciał za darmo a za słomę to w zeszłe żniwa to nie wiadomo ile już było dawać były okazy co po 700 zł za ha słomy chcieli a później chciał gnój po 50 zł za przyczepę kupić


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

to ile ty tej słomy na hektarze masz że 10 przyczep obornika to minimum. Czy ktoś ma ci przywieźć więcej niż zabrał. Mi jak ktoś proponuje takie wymiany to mówię że lepiej sprzedam mu obornik po 50zł za tonę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13
Napisano (edytowany)

w ostatnie zniwa sprzedawalem slome po 40zł za belke 120/120 a koles sam prasowal i zwozil...

obecnie woże po 30zł za przyczepe a na przyczepie co najmniej 7ton

u nas obornik tani

 

obecnie mam mozliwosc oddania na kurnik 26 bel a odebrania ponad 40przyczep

ja sam prasuje i zawoze a koles laduje parkiet

 

taki rynek ;)

Edytowano przez Pawell18

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowaczek96    3

Znajomy za 4 belki słomy z pod dachu daje rozrzutnik 4-tonowy obornika od gęsi i kaczek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi33    1

a więc mam posiane 6ha żyta 2 ha jęczmienia 2,5 ha pszenicy no jak dla mnie to też mało się wydaje te 2 przyczepy za ha słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

pytając o to ile masz tej słomy chodziło mi bardziej o to jaka może byc u Ciebie wydajność bel z ha, ale tego to do wiesz sie jak prasa skończy robotę, ale możesz tez zasugerować sie poprzednimi żniwami i ilością słomy. najlepiej to jakbyś dogadał sie z nim na zasadzie proporcji, gdzie ilosc bel wyznaczy ilosc przyczep parkietu

 

bo jak mu oddasz 10ha slomy to juz jest wcale nie malo

a jak dostaniesz za to 20przyczep parkietu to na tylu ha nawet nie bedziesz wiedzial gdzie z tym wpasc bo znaku nie bedzie

chyba ze posypiesz na gora 3ha, ale co to za interes oddac slome z 10ha a nawozic na 3ha


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154
Napisano (edytowany)

U mnie w okolicy rolnik za słome na polu dostaje 40zł/t przyjeżdzą firma prasuje i zabiera. Za słome sprasowana z moim załadunkiem dostaje a raczej dostawałem 200-220zł/t. Ale jak słysze że słoma jest po 500zł/t to już lekka przesada.

 

pytając o to ile masz tej słomy chodziło mi bardziej o to jaka może byc u Ciebie wydajność bel z ha, ale tego to do wiesz sie jak prasa skończy robotę, ale możesz tez zasugerować sie poprzednimi żniwami i ilością słomy. najlepiej to jakbyś dogadał sie z nim na zasadzie proporcji, gdzie ilosc bel wyznaczy ilosc przyczep parkietu

 

bo jak mu oddasz 10ha slomy to juz jest wcale nie malo

a jak dostaniesz za to 20przyczep parkietu to na tylu ha nawet nie bedziesz wiedzial gdzie z tym wpasc bo znaku nie bedzie

chyba ze posypiesz na gora 3ha, ale co to za interes oddac slome z 10ha a nawozic na 3ha

A ja chyba zgodzil bym sie na taki układ czyli ktos za słome daje mi obornik na 1/3 pola . tylko z zastrzeżeniem że taki układ obowiuazuje przez kilka lat tak zebym po 3 latach miał obornik na całosci pola i możemy leciec od nowa w ten sposób cyklicznosć nawozenia nie była by zła i chyba duzo lepiej by to wychodziło niz co roczne ciecie slomy

Edytowano przez OKEY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj