Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny słomy 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
499 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 28 luty 2013 - 23:48

Ceny słomy 2013 Są dobre i złe strony tego wszystkiego. Z dobrych to takie że osoby które wynajmowały prase aby sprasować swoje 5 ha słomy , zostana z tym bo nikt im tego nie weźmie, i przestanie się pojawiać co pole stożek. Ja w tym roku na słomie straciłem kilkadziesiąt tysięcy złotych, patrząc na sprzedaż w żniwa i teraz, ale trzeba dostrzec dobre strony tego, rynek się nieco ureguluje i uspokoi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny słomy 2013 Dzisiaj, 04:42
  •  

#82 Share read

read

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 09:15

Ceny słomy 2013 To teraz kilka słów ode mnie, Zebrałem w zeszłym roku i ustawiłem pod dachem. W tym roku nie będę zbierał wcale.
Nie wiadomo tez czy w tym roku przymrozki wiosenne nie zetną znów zbóż.
Poprzednia słomę trzymałem kilka lat. W słomie są nawozy i próchnica - jak mam okradać pole musi coś z tego zostać extra anie tylko na koszta.

#83 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 16:20

Ceny słomy 2013 Więc po co zbierałeś. Z tego co liczyłem żeby uzupełnić nawozy za słomę to słoma powinna kosztować ponad 200 zł z pola.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share radziu123

radziu123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 18:43

Ceny słomy 2013

To teraz kilka słów ode mnie, Zebrałem w zeszłym roku i ustawiłem pod dachem. W tym roku nie będę zbierał wcale.
Poprzednia słomę trzymałem kilka lat. W słomie są nawozy i próchnica - jak mam okradać pole musi coś z tego zostać extra anie tylko na koszta.

To teraz kilka słów ode mnie, Zebrałem w zeszłym roku i ustawiłem pod dachem. W tym roku nie będę zbierał wcale.

kolego to niejest ttak ze ciecie slomy to samo dobre powiem wiecej czeste ciecie slomy to wiecej zlego jak dobrego poczytaj troche madrych książek na ten temat

#85 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 21:05

Ceny słomy 2013 Na Pomorzu za slome z Pola dawali od 60 do 100 zł.Max(tona) wiec sie nie oplaca zostawiac

#86 Share ekozar

ekozar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 21:06

Ceny słomy 2013 brykiet stoi to i ceny na slome niema ludzie naprasowali odgroma bo myśleli że cena niewiadomo jaka będzie . Z pola po 200 hora cena a gdzie zbiór zwózka i stertowanie . Raz byla droga ale raz niezawsze ja kupowalem po 100 dla znajomego i po 250 sprzedalem i kokosow na tym niema liczy się ilość .

#87 Share krecikuryn

krecikuryn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 21:37

Ceny słomy 2013

kolego to niejest ttak ze ciecie slomy to samo dobre powiem wiecej czeste ciecie slomy to wiecej zlego jak dobrego poczytaj troche madrych książek na ten temat

kolego jak nie ma obornika to cięcie słomy jest nie tylko opłacalne ale konieczne... przeliczając składniki które zostawia słoma na polu to cena 200zł z pola to min. a do tego dochodzi nieoceniona próchnica z glebie. Do rozkładu słomy potrzeba tylko troche azotu rzucić na pole i gotowe. Wystarczy aby 70% rolników pocieło słome w tym roku i cena znów będzie ok.

#88 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 21:38

Ceny słomy 2013

podaj przykłady - bo chyba chcesz kupić za grosze i ludziom bajki opowiadasz???

#89 Share krecikuryn

krecikuryn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 21:42

Ceny słomy 2013 też mi się tak wydaje:)

#90 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 21:58

Ceny słomy 2013 żeby tylko słoma rzucili się z sianem i szuwarosianem sierpniowym z ptaszków, ludzie oddawali aby się za prasowanie i koszenie zwrócilo, stronami to było istne szaleństwo to musiało się zapchać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 22:03

Ceny słomy 2013 Znajmomy skupowal slome nakupil okolo 1000 ton złozyl na starte niedaleko domu i jakis madry podjechal z wieczora Motorem rzucil papierosa i spalil mu calosc:P

#92 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 22:08

Ceny słomy 2013 U nas w miejscowosci sloma byla za darmo tylko trzeba bylo z balowac i zabrac z pola po kombajnie . I znalazl sie jeden co jezdzil po polach i zbieral slome bo na brykiet byla mu potrzebna.

Ale jak ludzie sie dowiedzieli to wtedy juz darmo nie oddali tylko kase wolali za slome . A jemu juz wtedy nieoplacalo sie zbierac.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#93 Share RYZYNH

RYZYNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 22:48

Ceny słomy 2013 ktoś wcześniej pisał że to jak się słomę posieka to źle i to prawda.Sam to nawet słyszałem że jak ma się ch**** posiekać to lepiej ją pozbierać . Po wtedy robi się z niej warstwa które nie przepuszcza wody i rośliny mają gorzej

#94 Share mawit06

mawit06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 22:59

Ceny słomy 2013 Nic się nie robi, juz kilka razy orałem całe pokosy i złego wpływu nie zauwazyłem.

#95 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 23:05

Ceny słomy 2013 Bez przesady, słoma to nie drut kolczasty że w ziemi poleży. Ściąć, prysnąć mocznikiem, potem talerzówka/gruber i tyle. Orka zabroniona - do rozkładu potrzeba tlenu.

#96 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 23:10

Ceny słomy 2013

ktoś wcześniej pisał że to jak się słomę posieka to źle i to prawda.Sam to nawet słyszałem że jak ma się ch**** posiekać to lepiej ją pozbierać . Po wtedy robi się z niej warstwa które nie przepuszcza wody i rośliny mają gorzej

znowu jakiś bajkopisarz - kolego słomę siekam od 1996 roku ziemie kl II do VI i jest ok - ale wszysko trzeba wymieszać z glebą. takie objawy o którycz piszesz nastepują jak się to źle robi

Edytowany przez aro1975, 03 marzec 2013 - 20:15.

#97 Share puzon

puzon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 00:43

Ceny słomy 2013

Na dolnym ślasku to samo zero zajnteresowania słomą duza firma robiąca pelet jest tak zasypana słoma że wtym roku prawdopodobnie niebęda skupować ,zresztą jeszcze się nierozliczyli za słomę którą kupili po żniwach ,u nas na wsi nikt już niezostowi słomy ,cena była taka sobie i nadodatek problemy z wypłatą,(płacą do dziś w ratach)

Mowisz kolego o firmie z prochowic .......

#98 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 11:00

Ceny słomy 2013 No tak to musiało sie skonczyć przed żniwami balot w mojej okolicy 100- 120zł/szt więdz w żniwa nikt nie siekał słomy teraz gdzie sie nie obejrzeć stogi stoją ale cena słomy drastycznie spadła balot 20zł/szt

#99 Share Gulczas28

Gulczas28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 11:43

Ceny słomy 2013 Gdzie teraz mozna sprzedac bele slomy w oj.lubelskim ew. w mazowieckim???????? i za ile?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share radziu123

radziu123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 12:46

Ceny słomy 2013

podaj przykłady - bo chyba chcesz kupić za grosze i ludziom bajki opowiadasz???

kolego mi na slomie nie zalezy mieszkam na takim terenie gdzie tego towaru mi nie zabraknie a mam niedaleko 4 sporych gospodarzy razem okolo 1000 ha i oni slomy nie siekaja, wczesniej sami zbierali i kompostowali a jesli chodzi czy to dobrze czy zle to mnie nie przekonasz skonczylem akademię rolnicza z wyróżnieniem, wiec cos o tym wiem slome oczywiscie mozna sciac, ale max raz na 3 lata i wczesniej zrobic badanie gleby przy nadmiarze próchnicy, sloma przestaje sie rozkladac i azot tu nie pomoże a potem placz bo susza jest, susze robi nadmiar slomy

Jak byś skończył akademię, to nie robił byś błędów, chyba, że dzisiaj jest tam taki poziom. +1 punkt ostrzeżeń za błędy ortograficzne

Edytowany przez MAT912, 10 marzec 2013 - 22:09.