Zaloguj się, aby obserwować  
globus512

Ceny słomy 2013

Polecane posty

Junkers    44

Poczytaj wczesniejsze posty to sie dowiesz...


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

)

Nie każdy chce się męczyć ze słomą, przyjedzie stary bizon co przetnie ją na 3 części i tnie hektar 10-15min dłużej- już koszt ok50zł. Potem męczarnia żeby to podorać jak ma się tylko np ursusa c330 albo t25 . Pasuje posiać mocznik - dodatkowy koszt. Więc jak rolnik dostanie 5zł za belkę 120 i się nie dotyka to krzywdy nie ma

 

 

Miałem bizona z sieczkarnią i ciął lepiej niż claas którego obecnie posiadam wieć nie wiem skąd taka opinia?? a co do czasu to przy gęstym zbożu maksymalnie 5 min dłużej ha leci... ( kosiłem Bizonem 14 lat więc coś wiem na ten temat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

a peleciarnie w waszych okolicach biorą słomę ??? w mojej okolicy przerzucili się na łupiny orzecha włoskiego i słoma po polach pozostawała w tamtym roku ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Ja sprzedałem po 15 zł za bele 120x120-i on sam sprasował,a w moim regionie pozostało dużo stert z tamtego roku i nikt jej nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

U mnie handel słomą w tym roku nie istnieje. Wcześniej to kilka firm jeździło i prasowało . kto ma hodowlę to wiadomo ze prasuje ale u mnie jeszcze jest era małych kostek i tylko kilku osobom po pare ha zbelowałem. Kilka osób chciało oddać mi słome za darmo ale co ja z tym zrobie skoro brykieciarnie padły i jak piszecie słoma leży na polach jeszcze z zeszłego roku.

Co do sensu oddawania słomy czy sprzedawania za mniejsze czy większe pieniadze to jest tak że co roczne zabieranie słomy z pola jest złe tak samo jak co roczne jej zostawianie(choroby i te sprawy) tak że trzeba znaleźć kompromis ale to u każdego bedzie inaczej w zależności jaki ma płodozmian i czy ma hodowlę . Kiedys z pola sprzatane było każde źdźbełko ale każdy prowadził 4albo i 6polówkę no i nie było rolnika który nie miał by hodowli . a teraz zmianowania brak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Okey jakie choroby. Przecież co roku nie siejesz zboża. No chyba że jest tak u Ciebie. Przyjedź do północnej wlkp. zobaczysz jak wygląda co roczne zostawianie słomy od 15 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Dlatego napisałem ze u każdego wyglada to inaczej. w mojej okolicy hodowla padła , buraki również wiec pozostaja zboża i rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

niby w lubelskim brykieciarnie/peleciarnie popadały, ale jakoś o dziwo jadąc dziś trasą Zamość-Tomaszów Lubelski (35km) mijałem ok 10 -15 samochodów pod słomą. Co ciekawe peleciarnia w Zamościu rzekomo nie chce brać a samochody chyba dokądś jeżdżą B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Zamość to szkoda słów... Jest ktoś jeszcze komu nie zabrali słomy z sezonu 2012? Niech napisze na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janci0    0

W polsce nigdy nic normalnie raz góra i ceny z kosmosu a raz za darmo i zainteresowania niema . Ale polak z polakie nigdy się nie dogada! zawsze jeden musi być zrobiony w balona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Okey jakie choroby. Przecież co roku nie siejesz zboża. No chyba że jest tak u Ciebie. Przyjedź do północnej wlkp. zobaczysz jak wygląda co roczne zostawianie słomy od 15 lat.

Może rozwiniesz trochę i napiszesz jak to wygląda?


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paw86    6

gogerr33 z jakiego rejonu lubelskiego jesteś?

 

przepraszam za pomyłke, oczywiście rogerr33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

Wiecie gdzie można spredać słomę bez umowy ok. 100 ton. Bo Kania kupuje ale po 70+Vat a za zeszłoroczną w czerwcu dawał 80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

mam słomę idealną w belach 120x120 z pod dachu powiat czarnkowsko-trzcianecki mozliwość dowozu jednorazowo do 55 szt w rozsądym obszarze 30-32zł/ szt lub odbiór z podwórka

Edytowano przez read

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj