Zaloguj się, aby obserwować  
globus512

Ceny słomy 2013

Polecane posty

marian2011    113

Zozol dokładnie poprzednik pyta ty kupujesz czy sprzedajesz kto presuje właściciel czy kupujacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amix    0

łódzkie, pow. bełchatowski ok. 200 bel 120 cm sprasowanych po 5 zł za sztukę :D zeszłoroczna słoma po 110 zł za tonę :(

Edytowano przez amix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zozol    0

Zozol dokładnie poprzednik pyta ty kupujesz czy sprzedajesz kto presuje właściciel czy kupujacy

ja sprzedaję i prasuję. Słoma żytnia, przenżytnia, owsiana razem ok 500-700 bel

rewelacji w tym roku nie ma, ale po prostu słomy nie potrzebuję a obornika mam dużo.

Edytowano przez Zozol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Tak jak pisze likaczmarek u nas słoma po 35-40zł sprasowana. Jęczmiennej trochę sprzedałem ale teraz brak chętnych i pewnie ze 20ha puszcze przez sieczkarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

słomę ludzie oddają za darmo w moich stronach więc skończyły się czasy cięcia za słomę ,orkie,gruberowanie itp.(pn. mazowsze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Dawno nie widziałem takich połaci ściętej słomy. Tną wszyscy: od tych co mają hodowlę do tych co produkują jedynie zboża. Słomy jest do oporu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

pewnie że słomy jest do oporu.dziś kupione 100bel po 6zł.

dodam że kupujący sam taką cenę wystawił.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Powiedzcie czy wart taki układ słoma z mieszanki jarej duża kostka 10ha dla mnie 10 ha dla prasującego za prasowanie. Ogólnie słomy mam dość a w małą kostkę nie chce już się bawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Paweł, po ile u Was słoma?

 

Dobre pytanie. Nikt ze znajomych nie sprzedawał. 0 zainteresowania. Jest jeden koleś który 25ha ściął - produkcja roślinna bez obornika (słomę tnie jak tania). W moich stronach nikt nie ma "nadmiaru" gnoju i słomy za darmo nie oddaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ja dzisiaj miałem propozycje zebrania słomy za darmo. Odmówiłem bo słomy w tym roku mnóstwo. Już mam sprasowane na pół roku a żniwa ledwo zaczęte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Daniel: jak region mleczny to i dużo kukurydzy sieją a z tego słomy nie ma i temu niedobory. U mnie gospodarstwa różne stąd nadmiar słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

jaro30 może u Ciebie czasy cięcia słomy się skończyły u mnie z cała słoma pod gruber jak co roku, wyjątkiem był zeszły rok dobre ceny więc słoma poszła na sprzedaż

 

nie stać mnie by oddawać za darmo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Tylko frajer sprzeda po 5zł, nawet po 15zł lepiej zostawić ją na ściernisku - większy zysk :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

Tylko frajer sprzeda po 5zł, nawet po 15zł lepiej zostawić ją na ściernisku - większy zysk :).

 

A frajerów nie brak (nie tylko na tym forum)...

Widocznie nawozy kupują za free, więc słomę za darmo dają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

ale was boli że nie można wydrzeć po 60zł za balot, nie martwcie się być może przyszły rok będzie lepszy dla was,a dla tych co kupują gorszy. Raz pod wozem, raz na wozie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

W zaszłym roku przed żniwami sprzedawali u nas słomę nawet po 80 za belkę ,a dziś oddają za darmo i nikt nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj