Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny słomy 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
499 odpowiedzi na ten temat

#261 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 21:31

Ceny słomy 2013 czyli gdzies 15 ton tego obornika bym dostał za ha pola słomy. I tu jest pytanie co zrobić Ciąć czy wymieniać na obornik. Koledzy Proszę o Pomoc w wyborze najlepszego rozwiązania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny słomy 2013 Dzisiaj, 09:38
  •  

#262 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 22:01

Ceny słomy 2013 Nie wiem czy gdzieś znajdziesz wartość tego towaru. Chociaż byś musiał zbadać wilgotność tego specyfiku, bo może się okazać że w przeliczeniu na suchą masę jest to samo co słoma, a wtedy to jedynie pieczarkarze dobry interes zrobią.

#263 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 22:33

Ceny słomy 2013 Właśnie nie wiadomo co to jest i jakie ma własności. A wlasnie kupiłem Nowy rozrzutnik z talerzami wiec bym to równo i w miarę dokaldnie rozwalił i kusi mnie aby zaryzykować,Może ktoś miał już cos podobnego??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 06:32

Ceny słomy 2013 Moze podjedź do nich i przynajmniej zobacz jak to wyglada. http://www.sigma-not...y-2012-7-8.html

http://www.agroconsu...NG/Badania.html chyba nie jest to najlepszy nawóz :unsure:

#265 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 09:18

Ceny słomy 2013 Po tym co przeczytałem to za dopłatą bym tego nie chciał, a co dopiero na słome wymieniać.

#266 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 09:21

Ceny słomy 2013 Kolego jak to wygląda to ja wiem:) bo sąsiadowi sterte nawieźli to jest cos podobnego do obornika kurzego .Tylko nie wiem jakie ma właściwości czy wywołuje tylko choroby czy tez działa efektywnie na użyźnianie gleby.Ale dziękuje za artykuł przeczytam będę cos już wiedział:)Pozdrawiam

#267 Share Rafal150

Rafal150

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 09:56

Ceny słomy 2013 Zgadzam się z case-jxu95 ok 4 t słomy z 1 ha jest chociaz miałem kiedys przypadek ze w pszenicy było 28 bel z 1 ha równiez ok 200kg/szt.ale moze byc i z 10 bel ;-) zalezy wszystko od tego jaką pszenice masz.

A co do słomy koledzy to ostatni rok był w nią obfity lecz w tym roku nie będzie już tak obficie , część ludzi co miała słomę i jej nie sprzedała w tym roku wszystko będą ciąć a druga strona medalu to ciągłe opady deszczu..... wymoknięcia będa baaardzo duże....

Edytowany przez Rafal150, 07 czerwiec 2013 - 09:57.

#268 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 10:29

Ceny słomy 2013 ostatni rok był obfity słomę? ciekawe gdzie? tyle wymarznięć, jare ledwo odrosło od ziemi a juz sie kłosiło a dodatkowo ludzie masowo rzucali sie na qq
z pola koleś zabierał po 40zł za belkę z pokosu

Edytowany przez Pawell18, 07 czerwiec 2013 - 10:29.

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

#269 Share Rafal150

Rafal150

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 11:15

Ceny słomy 2013 No oczywiście ze zależy to od rejonu Polski, w tej chwili w swiętokrzyskim i lubelskich stoii wiele stert ze słoma.

#270 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 11:27

Ceny słomy 2013 Przynajmniej w mojej okolicy słomy nie było jakoś nadzwyczajnie dużo ale za to duzo było chetnych na nią Po wsi jeździły chyba ze trzy firmy chetne do prasowania. Niektórzy zwietrzyli niezły interes na słomie i narobiło sie kupe pośredników którzy prasowali słome za 40zł od rolnika a sprzedawali jak czytam to i grubo ponad 300zł /t a jeszcze lepiej zarabili ci co słome zabrali a rolnik grosza nie zobaczył.
W zeszłym roku pośrednicy dostali po d*pie bo słoma sprasowana leży na polu i chyba juz nikt jej nie zabierze. W tym roku sami rolnicy beda gonic takie firmy z pola i nawet jesli będzie zbyt to słomy od rolnika mogą nie dostać .
Pytałem u jednego brykieciarza to prawdopodobnie po zniwach będzie kupować słome ale zeszłoroczna go nie interesuje no chyba ze spod dachu i sucha ha ha ha . Trzeba zrobić z rok czasu głodówkę to może wszystko wróci do normy B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 07 czerwiec 2013 - 21:17

Ceny słomy 2013 dostałem słomę za darmo,żeby tylko zabrać.
dziś zarobiłem pracą turem dostałem 15ha słomy żytniej (ładowanie pszenicy na tiry).

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#272 Share mariusz040

mariusz040

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 17:53

Ceny słomy 2013 W moich okolicach oferują obecnie 150/t i dowóz po stronie sprzedającego. Ma ktoś namiary na firmy z Mazowsza, które płacą więcej?

#273 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 20:07

Ceny słomy 2013 Koledzy zakładać sieczkarnie i tniemy a za rok słoma wróci do Poziomu cenowego.

#274 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 20:14

Ceny słomy 2013 część się da na kurnik, cześć do wuja a reszta niech idzie w glebę bo za darmo to też nie ma co oddawać. kurzakiem wystarczy posypać i też swoje zrobi

@adrenalina piszesz zeby sieczarnie zakladać i ciąć tylko ze jak ktoregos roku kosił mi bizonem ZO56 to mu sie woda gotowala...
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

#275 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 09 czerwiec 2013 - 20:27

Ceny słomy 2013 Jakby miał czysta chłodnice to by jakoś mu szło. U nas 130 za tone transport sprzedającego
lypa

#276 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 09 czerwiec 2013 - 20:47

Ceny słomy 2013 po tych nie których postach widać że lepiej zarabiać na słomie niż na ziarnie.denerwuje mnie to że przez jeden rok słoma była droga to zawsze tak musi być.
jestem hodowcą bydła na słomie mi zależy,tylko na ziarnku jeszcze bardziej.
niech każdy się zastanowi i wróci trochę wstecz po ile ja sprzedawałem słomę...................trochę przykro do takich cen wrócić.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#277 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 21:01

Ceny słomy 2013 dzisiaj dostałem 6ha słomy z pszenżyta za darmo. Gościowi umowa dzierżawy się kończy i nie będzie cioł. Właściciel sam będzie uprawiał znowu. Chodziłem po polach słomy będzie dużo, pszenżyto skracalem raz modusem ale nie wiem czy dostoi.

#278 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 21:05

Ceny słomy 2013 @ matingus taka kolej rzeczy, gdy ty kupujesz tanio słomę i zarabiasz na hodowli mi się nie opłaca prasować, a jak jest droga słoma ja zarabiam a ty masz większe koszty produkcji,

#279 Share krecikuryn

krecikuryn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 21:22

Ceny słomy 2013 tak tylko, że słomy sprzedawać nie ma przynusu... jak pisał adrenalina można pociąć i zostawić składnik i próchnice na polu a hodowca bez słomy nie wyrobi:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 07:00

Ceny słomy 2013 @matingus tak to juz z tym kapitalizmem jeden chce jak najtaniej kupić a drugi jak najdrożej sprzedać, a ze u mnie w regionie same chlewnie obory a do tego zagłębie drobiarskie to słomy potrzeba dużo, a duzy popyt w przypadku malej podąży i ceny idą ostro w gorę

Edytowany przez Pawell18, 10 czerwiec 2013 - 07:01.