Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny słomy 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
499 odpowiedzi na ten temat

#201 Share blizniak1

blizniak1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa, majsterkowanie, muzyka, sport.

Napisany 19 maj 2013 - 09:24

Ceny słomy 2013 Witam! Czy w ostatnim czasie EKO-BIOMASA (Pacanów,Biechów,Sedziszów, Chmielnik,Przeuszyn) odebrała od kogoś z Was zakontraktowaną słomę?? Piszcie co wiecie bo nie idzie się do nich dodzwonić!

CASE JX60 + TUR 4_________________CLAAS AXOS 330CX
MTZ 82_______________URSUS C330M
SIPMA FARMA II______________________BIZON Z-056
METAL-FACH ''SOKÓŁ''_______________________________UNIA-FAMAROL POZNANIAK 3.0

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny słomy 2013 Dzisiaj, 19:43
  •  

#202 Share tktomek74

tktomek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 25 maj 2013 - 07:42

Ceny słomy 2013 Witam. Co słychać w sprawie kontraktacji słomy na ten sezon ? Czy ktoś już miał jakieś propozycje, lub coś słyszał ? Mam jeszcze zeszłoroczną słomę a już ponoć będą kontraktować nową. Podrzucajcie coś jak wiecie.

#203 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 25 maj 2013 - 08:09

Ceny słomy 2013 Elektrownie nie biorą biomasy ,brykieciarnie stoja ,sloma leży na polach a rolnicy nie dostali kasy nawet ci od których zdążyli zabrać słome. jak myslicie czy teraz jakis rolnik wpusci prase na pole? tym bardziej ze to nie pierwszy rok kiedy rolnicy byli oszukiwani bo słoma sprasowana zabrana a kaski niet.
Jak nic sie nie zmieni to w tym roku nawet nie uruchmiam prasy. Mam ok 100t słomy do sprzedania . trzymałem slome dla gościa który robi pellet i na wiosne miał zabrać ale skoro biomasa staneła to i on słomy nie odebrał i nie dziwie sie mu bo nieźle załadowali ludzi w husteczke. nabrali kredytów na produkcje biomasy a elektrownie sie wypieły. Rząd może tylko potupac bo elektrocieplownie sa prywatne i to nie Polskie.
Dobrze ze sam mam brykieciarke to moge troche przerobic i jakos to bedzie :unsure:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share tktomek74

tktomek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 25 maj 2013 - 08:23

Ceny słomy 2013 No ciekawe jak się to rozwinie? ale patrząc po ogłoszeniach są już miejsca gdzie brakuje materiału a lubelskie zapchane i stoi , masakra...

#205 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 25 maj 2013 - 09:24

Ceny słomy 2013

bliżej żniw to i nawet za 10zł będą sprzedawać, bo kto im kupi starą słomę jak będzie nowa?

A kto będzie na tyle głupi że zechce sprzedawać nową słomę za 15zł/rolka? Sieczkarnią ściąć, mocznikiem opryskać, talerzówka i niech użyźnia glebę...

#206 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 25 maj 2013 - 09:30

Ceny słomy 2013 zależy jakie kto ma zmianowanie. Sporo ludzi sieje teraz na przemian ozime zboże i rzepak. Słomy ze zboża muszą się pozbyć.

#207 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 25 maj 2013 - 09:58

Ceny słomy 2013 To już lepiej zebrać przyczepą samozbierającą, wywalić na kupe i niech się kompost robi a potem tym pod rzepak nawieźć.

#208 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 25 maj 2013 - 11:44

Ceny słomy 2013 Ja mówiłem tylko o starej, co do nowej to nie wiem ile będzie kosztować (ew. czy w ogóle znajdzie się ktoś kto będzie chciał ją kupić). A czy ktoś tnie czy będzie sprzedawał po 15 zł to już jego sprawa :P
Cięcie + mocznik to spoko ale robienie kompostu ze słomy z xx ha to jakoś mi się nie widzi. Trochę duża wyszłaby ta kupa

A czy ktoś wie co dzieje się w Zamościu? Zabrali słomę od tych co mieli podpisaną umowę?
@ OKEY zastanawiam się tak jak Ty czy warto prasować w tym roku jak nie będzie zbytu..

Edytowany przez melon10641, 25 maj 2013 - 11:52.

#209 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 25 maj 2013 - 12:30

Ceny słomy 2013 Ja sprzedalem jzu wszystkie baloty 120 po 40 zl ;) <łódzkie>

#210 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 25 maj 2013 - 13:02

Ceny słomy 2013

Ja mówiłem tylko o starej, co do nowej to nie wiem ile będzie kosztować (ew. czy w ogóle znajdzie się ktoś kto będzie chciał ją kupić). A czy ktoś tnie czy będzie sprzedawał po 15 zł to już jego sprawa :P
Cięcie + mocznik to spoko ale robienie kompostu ze słomy z xx ha to jakoś mi się nie widzi. Trochę duża wyszłaby ta kupa

A czy ktoś wie co dzieje się w Zamościu? Zabrali słomę od tych co mieli podpisaną umowę?
@ OKEY zastanawiam się tak jak Ty czy warto prasować w tym roku jak nie będzie zbytu..

To się stawia dmuchawę i kupę dużą robi albo stóg układa :D Z 30ha troche duży wyjdzie ale co tam :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 25 maj 2013 - 13:20

Ceny słomy 2013 Tak jak w mojej okolicy to raczej słomy z nowych zbioeów nikt nie odda bo juz nie pierwszy rok jest problem aby wyciagnac od firm które prasuja kase a w tym roku to szczególnie ,niektórzy to nawet wyrzekli sie słomy i wcale nie odbieraja. Dużo ludzi dzwoni do mnie żebym tylko zabrał im słome z pola bo dzwonia do tych niby firm to nikt nie odbiera telefonów. Gdybym wiedział że uda sie sprzedać a slome to chetnie bym wzioł a tak to co ja znia zrobie bo sam tyle nie przerobie. Sam naprasowałem troche słomy i kupiec sie wypioł ale wiadomo nie jego wina bo i jego elektrownie zrobiły w bambuko. Tak że jesli nie będzie chetnego na starą slome to nowa idzie w glebę.
Podobno w lublinie na Mełgiewskiej maja budowac elektrociepłownie na słome ale to dopiero w 2015r prawdopodobnie ruszy o ile ruszy w ogóle.

To się stawia dmuchawę i kupę dużą robi albo stóg układa :D Z 30ha troche duży wyjdzie ale co tam :P

U mnie odpady mokrej slomy ida na pryzme a po roku jest z tego obornik jak sie patrzy :D jednego roku polałem pryzme UG maxem ale i bez tego szybko robi cos ala obornik nawet tak samo śmierdzi :D Ale pasowały by taka pryzme ciagnikiem ujeździć a jak jest malo deszczu to polewac wodą bo inaczej to sie spali a nawet zapalic sie moze

Edytowany przez OKEY, 25 maj 2013 - 13:22.

#212 Share waldi33

waldi33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 25 maj 2013 - 13:24

Ceny słomy 2013 mam pytanie.był dziś u mnie znajomy rolnik i dał mi propozycje 2 przyczepy 4,5tonowe za każdy ha słomy .pole mam obsiane żytem,pszenicą oraz jęczmieniem .oczywiscie chodzi o słome z tych zbiorów.on sam sobie spresuje i zwiezie .i jak oceniacie jego ofertę,jak dla mnie to nie warto

#213 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 25 maj 2013 - 13:30

Ceny słomy 2013 Te przyczepy to z czyms czy puste? :D sztywne czy wywrotki ???

#214 Share waldi33

waldi33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 25 maj 2013 - 14:48

Ceny słomy 2013 wywrotki bez nadkładek oczywiście z obornikem

#215 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 25 maj 2013 - 16:24

Ceny słomy 2013 ale przyczepy zostają ? :D

#216 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 25 maj 2013 - 20:07

Ceny słomy 2013 co myśleliście że co roku będzie biznes na słomie.co mają powiedzieć rolnicy co mają hodowlę bydła.pewnie lepiej sprzedać po 40 zł niż hodować bydło,przy takich cenach.
u mnie w tygodniu schodzi od 4-6 bel,to trochę kasy idzie.
w tym roku to na słomę nie narzekam, jest pod dostatkiem,a gdzie jeszcze do żniw.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#217 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 25 maj 2013 - 20:48

Ceny słomy 2013

mam pytanie.był dziś u mnie znajomy rolnik i dał mi propozycje 2 przyczepy 4,5tonowe za każdy ha słomy .pole mam obsiane żytem,pszenicą oraz jęczmieniem .oczywiscie chodzi o słome z tych zbiorów.on sam sobie spresuje i zwiezie .i jak oceniacie jego ofertę,jak dla mnie to nie warto

no pewnie ze nie warto
jak dla mnie to 10przyczep to minimum. wszystko jeszcze zalezy od tego jaka Ty masz ta slome tzn ile jej bedzie oraz jaka jest cena slomy w regionie
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

#218 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 25 maj 2013 - 20:58

Ceny słomy 2013 Witam toć pewnie gnój to każdy by chciał za darmo a za słomę to w zeszłe żniwa to nie wiadomo ile już było dawać były okazy co po 700 zł za ha słomy chcieli a później chciał gnój po 50 zł za przyczepę kupić
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#219 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 25 maj 2013 - 21:05

Ceny słomy 2013 to ile ty tej słomy na hektarze masz że 10 przyczep obornika to minimum. Czy ktoś ma ci przywieźć więcej niż zabrał. Mi jak ktoś proponuje takie wymiany to mówię że lepiej sprzedam mu obornik po 50zł za tonę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 25 maj 2013 - 21:32

Ceny słomy 2013 w ostatnie zniwa sprzedawalem slome po 40zł za belke 120/120 a koles sam prasowal i zwozil...
obecnie woże po 30zł za przyczepe a na przyczepie co najmniej 7ton
u nas obornik tani

obecnie mam mozliwosc oddania na kurnik 26 bel a odebrania ponad 40przyczep
ja sam prasuje i zawoze a koles laduje parkiet

taki rynek ;)

Edytowany przez Pawell18, 25 maj 2013 - 21:42.

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.