Zaloguj się, aby obserwować  
globus512

Ceny słomy 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aro1975    324

Radziu również skończyłem z wynikiem bdb akademię rolniczą więc się nie przechwalaj - skończenie studiów o niczym nie świadczy :) W moim przypadku to zdaje egzamin i nie zaobserwowałem niekorzystnych skutków - zdadzam się że mozna przesuszyć glebę jak przyorasz nie wymieszaną z ziemią słomę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Teoria swoją drogą a praktyka swoją drogą od 25 lat w gospodarstwie jest zcinanna słoma i plony na poziomie chodź by to że od 4 lat plon buraków kształtuję sie na 80 t/ha i wyżej .

 

oczywiście nie stosuję obornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Słomę zawsze lepiej przyorać, w niej są składniki. W zbożowej jest słaby stosunek azotu do węgla i powinno się na ściernisko rzucić trochę azotu. warunki wilgotnościowe tez nie mogą być an za suche, ani za mokre.

U nas słomę ludzie sprzedają i popyt jest ale cena w żniwa była lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

 

 

 

 

kolego mi na slomie nie zalezy mieszkam na takim terenie gdzie tego towaru mi nie zabraknie a mam niedaleko 4 sporuch gospodazy razem okolo 1000 ha i oni slomy nie siekaja wczesniej sami zbierali i kompostowali a jesli chodzi czy to dobrze czy zle to mnie nie przekonaz skonczylem akademie rolnicza z wyróżnieniem wiec cos o tym wiem slome oczywiscie mozna sciac ale max raz na 3 lata i wczesniej zrobic badanie gleby przy nadmiarze pruchnicy sloma przestaje sie rozkladac i azot tu nie pomoze a potem placz bo susza jest susze robi nadmiar slomy

Skończyłeś akademię rolniczą z wyróżnieniem?? :lol:

Ciekawe - bo błędy robisz jak w moja córka w 1 klasie podstawówki :P:D

Z samej słomy to nadmiaru próchnicy nigdy nie będzie .


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Jak nasz quasi rząd będzie się dalej zajmować tylko związkami partnerskimi i innymi tematami zastępczymi, to tak własnie będzie się działo coraz częściej, a nic nie jest lepsza opozycja która zamiast pilnować poważnych spraw zajmuje się tym co mówią satyrycy.

Polska ,,elita polityczna" to dno śmierdzącego bajora.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikBS    10

Wuja się wypowiadał w agrobiznesie podczas tego protestu no ciężko będzie ciężko u nas ludzie pokupowali kombajny bez rozdrabniaczy,ponieważ słomę oddawali peleciarni,a teraz nagle musimy zakupić rozdrabniacze może i to wydatek rzędu 5-6 tyś.,ale te parę tyś. na ulicy nikt nie znalazł.Trzeba walczyć o ten kraj,bo ludzie poglądu Tuska,Komorka i Wałęsy go zniszczą !!!!


Rolnik BS = Mercedes190ful1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Rozdrabniacz to żaden wydatek - najwyżej rozrzucisz słomę bąkiem do siana i potem talerzówką.. Peleciarnia za milion złotych - to sa koszty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

żeby tylko milion najblirzej mnie jest taka co sama hala kosztowała 500tyś wyposażenie 1,5miliona zakupili 4 ciagniki. 20 ludzi praca na stałe i wreszcie zaczeło się coś kręcic każda łąka była skoszona okoliczne firmy transportowe zaczeły sie rozwijać a tu zonk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

U mnie w okolicy słoma była po min. 50zł za belkę a różne te belki bywały i stoją u niektórych jeszcze pod chmurka stogi i gniją w taką pogodę (nie chcieli sprzedać po 40zł). W lokalnym portalu widzę coraz częściej ogłoszenia sprzedaży, ale juz cena spadła 35-40zł i ogłoszenia wiszą po kilka tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

W lokalnej gazecie pojawiają się już ogłoszenia ze słomą po 25zł/belę- jeszcze trochę i po 20 będzie. Ludzie się przeliczyli, kto sprzedał po żniwach to zarobił jeszcze coś a teraz to tylko na obornik przerobić pozostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Nie ma produkcji zwierzęcej - słoma za bezcen, zboże w dół. Ot nastał koniec na samym początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekozar    7

Bo zalatwili nietylko ludzi od biomasy ale i biodizla powoli wykończom .Tak jak pisał kolega przy takich firmach powstają inne współpracujące z nimi a tak wszyscy mamy wielkie G...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimcio    2

Nie tylko diesel straci. Jakiś czas temu komisja KE obniżyła obowiązkową domieszkę do biopaliw z 5,7% do 5%, więc i gorzelnie też będą miały problemy ze sprzedażą bioetanolu. A z tego wszystkiego najbardziej oberwie się rolnikom bo będzie mały popyt, czyli niska cena.

 

Coś widzę że to nie będzie ciekawy rok dla prod. roślinnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekozar    7

Dawniej wszyscy mieli produkcje roślinnom i zwierzencom wiadomo to nie wróci ale musi się uzupelniac . Sam miałem małą brykieciarnie w 2011 zawiesiłem i słome sprzedaje bo zamała ilość miesiencznie a i brak rąk do pracy. Znajomi poinwestowali kupe kasy zatrudnili ludzi a teraz co ? Brykiet i pelet za bezcen ,pieczarkarze korzystają . Kilku chłopaków z okolicy pokupowało prasy isprzent do zwózki a państwo robi im niespodzianke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Ale po co wy sprzedajecie słomee??? Dla tych paru groszy?? A nie lepiej sieczkarnie zalaczyc w kombajnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekozar    7

W moim regionie niema wielkich gospodarstw Większość to 20-30 hektarów czasem 50 a 100 to na palcach policzysz a ziemi niema jak jest to cena zaporowa . Karzdy grosz się liczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Karzdy grosz się liczy

No właśnie... a później wydasz 2x tyle na nawóz.. ludzie najpierw kalkulujcie czy opłaca wam się sprzedawać tą słomę.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Tylko że nawozami nie nadrobisz w pełni tego co stracisz, sprzedać słomę to strzelić sobie w kolano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj