Zaloguj się, aby obserwować  
globus512

Ceny słomy 2013

Polecane posty

mimcio    2

A u mnie na wsi sie dzisiaj już 3 prasa pojawiła, w tamtym roku tylko ja miałem :P. Coś mi się wydaję że im te prasy już nie długo bokiem wyjdą. Ja przynajmniej mam hodowlę, mi prasa jest potrzebna a reszta to tylko zboża uprawia. Najwyżej będą mieli o czym sąsiadom opowiadać jaka piękna prasa u nich stoi :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Ja bym był spokojny o słomę... teraz jest jej nadmiar a co będzie za rok dwa nie wiadomo. A prasa kolego jeść nie prosi a ciebie nie powinno obchodzić po co sąsiedzi je kupują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimcio    2

Nie chodzi mi o to że kupili, maja pieniądze to kupują, nie moja sprawa. Chodzi mi raczej o to że zamiast pomyśleć czy ktoś to odbierze najpierw kupują sprzęt a potem "jakoś to będzie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Do żniw raczej ciężko będzie sprzedać słomę chyba. Ale mysle, że w przyszłym roku już nie będzie tak źle. Kilka lat temu jak zboża były za grosze nikt by nie uwierzył, że za pszenicę będą płacić 1100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radziu123    0

ta slome co zrobilismy peleciarnie by przerobily bez problemu tylko oni dawno juz czuli co sie swieci i wstrzymali skupy w iekszosci firm w lubelskim ( niewiem jak na zachodzie ) ma slomy na 1gora 2 miesiace dobrej pracy nieliczyc zamoscia ale tam jest inny temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Są dobre i złe strony tego wszystkiego. Z dobrych to takie że osoby które wynajmowały prase aby sprasować swoje 5 ha słomy , zostana z tym bo nikt im tego nie weźmie, i przestanie się pojawiać co pole stożek. Ja w tym roku na słomie straciłem kilkadziesiąt tysięcy złotych, patrząc na sprzedaż w żniwa i teraz, ale trzeba dostrzec dobre strony tego, rynek się nieco ureguluje i uspokoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

To teraz kilka słów ode mnie, Zebrałem w zeszłym roku i ustawiłem pod dachem. W tym roku nie będę zbierał wcale.

Nie wiadomo tez czy w tym roku przymrozki wiosenne nie zetną znów zbóż.

Poprzednia słomę trzymałem kilka lat. W słomie są nawozy i próchnica - jak mam okradać pole musi coś z tego zostać extra anie tylko na koszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Więc po co zbierałeś. Z tego co liczyłem żeby uzupełnić nawozy za słomę to słoma powinna kosztować ponad 200 zł z pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radziu123    0

To teraz kilka słów ode mnie, Zebrałem w zeszłym roku i ustawiłem pod dachem. W tym roku nie będę zbierał wcale.

Nie wiadomo tez czy w tym roku przymrozki wiosenne nie zetną znów zbóż.

Poprzednia słomę trzymałem kilka lat. W słomie są nawozy i próchnica - jak mam okradać pole musi coś z tego zostać extra anie tylko na koszta.

 

To teraz kilka słów ode mnie, Zebrałem w zeszłym roku i ustawiłem pod dachem. W tym roku nie będę zbierał wcale.

Nie wiadomo tez czy w tym roku przymrozki wiosenne nie zetną znów zbóż.

Poprzednia słomę trzymałem kilka lat. W słomie są nawozy i próchnica - jak mam okradać pole musi coś z tego zostać extra anie tylko na koszta.

 

 

 

kolego to niejest ttak ze ciecie slomy to samo dobre powiem wiecej czeste ciecie slomy to wiecej zlego jak dobrego poczytaj troche madrych książek na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekozar    7

brykiet stoi to i ceny na slome niema ludzie naprasowali odgroma bo myśleli że cena niewiadomo jaka będzie . Z pola po 200 hora cena a gdzie zbiór zwózka i stertowanie . Raz byla droga ale raz niezawsze ja kupowalem po 100 dla znajomego i po 250 sprzedalem i kokosow na tym niema liczy się ilość .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

 

 

 

kolego to niejest ttak ze ciecie slomy to samo dobre powiem wiecej czeste ciecie slomy to wiecej zlego jak dobrego poczytaj troche madrych książek na ten temat

 

kolego jak nie ma obornika to cięcie słomy jest nie tylko opłacalne ale konieczne... przeliczając składniki które zostawia słoma na polu to cena 200zł z pola to min. a do tego dochodzi nieoceniona próchnica z glebie. Do rozkładu słomy potrzeba tylko troche azotu rzucić na pole i gotowe. Wystarczy aby 70% rolników pocieło słome w tym roku i cena znów będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

 

 

 

kolego to niejest ttak ze ciecie slomy to samo dobre powiem wiecej czeste ciecie slomy to wiecej zlego jak dobrego poczytaj troche madrych książek na ten temat

 

podaj przykłady - bo chyba chcesz kupić za grosze i ludziom bajki opowiadasz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

żeby tylko słoma rzucili się z sianem i szuwarosianem sierpniowym z ptaszków, ludzie oddawali aby się za prasowanie i koszenie zwrócilo, stronami to było istne szaleństwo to musiało się zapchać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Znajmomy skupowal slome nakupil okolo 1000 ton złozyl na starte niedaleko domu i jakis madry podjechal z wieczora Motorem rzucil papierosa i spalil mu calosc:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

U nas w miejscowosci sloma byla za darmo tylko trzeba bylo z balowac i zabrac z pola po kombajnie . I znalazl sie jeden co jezdzil po polach i zbieral slome bo na brykiet byla mu potrzebna.

 

Ale jak ludzie sie dowiedzieli to wtedy juz darmo nie oddali tylko kase wolali za slome . A jemu juz wtedy nieoplacalo sie zbierac.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

ktoś wcześniej pisał że to jak się słomę posieka to źle i to prawda.Sam to nawet słyszałem że jak ma się ch**** posiekać to lepiej ją pozbierać . Po wtedy robi się z niej warstwa które nie przepuszcza wody i rośliny mają gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

Nic się nie robi, juz kilka razy orałem całe pokosy i złego wpływu nie zauwazyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Bez przesady, słoma to nie drut kolczasty że w ziemi poleży. Ściąć, prysnąć mocznikiem, potem talerzówka/gruber i tyle. Orka zabroniona - do rozkładu potrzeba tlenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ktoś wcześniej pisał że to jak się słomę posieka to źle i to prawda.Sam to nawet słyszałem że jak ma się ch**** posiekać to lepiej ją pozbierać . Po wtedy robi się z niej warstwa które nie przepuszcza wody i rośliny mają gorzej

znowu jakiś bajkopisarz - kolego słomę siekam od 1996 roku ziemie kl II do VI i jest ok - ale wszysko trzeba wymieszać z glebą. takie objawy o którycz piszesz nastepują jak się to źle robi

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puzon    0

Na dolnym ślasku to samo zero zajnteresowania słomą duza firma robiąca pelet jest tak zasypana słoma że wtym roku prawdopodobnie niebęda skupować ,zresztą jeszcze się nierozliczyli za słomę którą kupili po żniwach ,u nas na wsi nikt już niezostowi słomy ,cena była taka sobie i nadodatek problemy z wypłatą,(płacą do dziś w ratach)

Mowisz kolego o firmie z prochowic .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

No tak to musiało sie skonczyć przed żniwami balot w mojej okolicy 100- 120zł/szt więdz w żniwa nikt nie siekał słomy teraz gdzie sie nie obejrzeć stogi stoją ale cena słomy drastycznie spadła balot 20zł/szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radziu123    0

podaj przykłady - bo chyba chcesz kupić za grosze i ludziom bajki opowiadasz???

 

 

 

 

kolego mi na slomie nie zalezy mieszkam na takim terenie gdzie tego towaru mi nie zabraknie a mam niedaleko 4 sporych gospodarzy razem okolo 1000 ha i oni slomy nie siekaja, wczesniej sami zbierali i kompostowali a jesli chodzi czy to dobrze czy zle to mnie nie przekonasz skonczylem akademię rolnicza z wyróżnieniem, wiec cos o tym wiem slome oczywiscie mozna sciac, ale max raz na 3 lata i wczesniej zrobic badanie gleby przy nadmiarze próchnicy, sloma przestaje sie rozkladac i azot tu nie pomoże a potem placz bo susza jest, susze robi nadmiar slomy

 

Jak byś skończył akademię, to nie robił byś błędów, chyba, że dzisiaj jest tam taki poziom. +1 punkt ostrzeżeń za błędy ortograficzne

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj