Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny kombajnowania 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
294 odpowiedzi na ten temat

#121 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 14:39

Ceny kombajnowania 2013 Wspaniały komfort pracy na Bizonie. Cały dzień na nogach bo za długi pomost a za krótka gardziel i nie widać co na kosie. Do tego potężna budowa, złe rozwiązania techniczne (choćby targaniec) i marna jakość części. Przy wymianie też często problemy bo dostęp kiepski. W zachodnim kupujesz daną część, zakładasz i 10 lat spokoju.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny kombajnowania 2013 Dzisiaj, 03:53
  •  

#122 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 04 lipiec 2013 - 15:12

Ceny kombajnowania 2013 Filtr kabinowy to wydatek pokroju 300zł
Prosty przegląd, bez wymiany części to ok 1200 - 1500zł (olej w silniku, filtry paliwa, filtr oleju, filtr kabinowy)
W przyszłym roku trzeba będzie zmienić inne oleje to już będzie koło 3 tys. a później ktoś ci powie koś za 200 zl :)

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#123 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 10:49

Ceny kombajnowania 2013 I tutaj macie porownanie prosty przeglad zagraniczna maszyna 1500 zl
Prosty przeglad w moim rekordzie 500 zl.

ktos sie moze orientuje jak w proszowickim ceny sie maja ?
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#124 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 13:21

Ceny kombajnowania 2013 Ja tam swój kabinowy filtr czyszczę i nie muszę płacić 300zł. Olej, filtry, co 2 lata taki łańcuszek wyrzucam bo dobrej jakości nie mogę nigdzie dostać, 4 pudełka ŁT 43, pudełko grafitowego. Ot cały wydatek. Przez 7 lat wymieniłem w kombajnie: kosa - oryginał szumachera 750zł z uchwytem, 4 raki - chyba po 40zł sztuka, łożysko od napędu hedera - wahliwe - niech będzie 30zł, 4 małe łożyska na jakichś napinaczach - 50zł, pas od sieczkarni - jeszcze nie używałem - 400zł, pas napędowy - 500zł, filtr powietrza - 100zł, łańcuszek x 2 - 100zł, łańcuch w gardzieli - 700zł ale oryginał z niemiec (w tym roku zmieniłem), nowy akumulator - nie pamiętam ceny ale gdzieś z 500zł, pas od napędu kosy - 300zł. Cała impreza przez 7 sezonów to jakieś 3,5tys zł (bez uwzględniana tego co normalnie co rok trzeba wymieniać). Kombajn DF 2385. Kupiony z przebiegiem 1430h z tym że godzina na zegarze upływa szybciej niż godzina zegarowa. Zrobiłem nim jakieś 500h. Odrobiłem go 2 sezony wcześniej. Można? Można.

Wspomnę jeszcze że nie leję do silnika ścierwa a dobry olej - Mobil mineralny.

Edytowany przez pawelol111, 06 lipiec 2013 - 13:24.

#125 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 15:40

Ceny kombajnowania 2013 No ciekawe czy będziesz się tak cieszył jak w jednym sezonie polecą Ci przednie opony a w następnym silnik - czego oczywiście Ci nie życzę.... Kupiłeś kombajn w super stanie tak jak ja kiedyś, tylko się lało paliwo, smarowało , przedmuchiwało silnik i w pole, ale po 10 sezonach na polskim paliwie i polskich smarach/łożyskach/paskach już nie jest tak kolorowo...

#126 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 18:54

Ceny kombajnowania 2013 No cóż .... koledzy w rolniczym biznesie i pocie czoła.
17 lat temu kupując MF 206 trafiłem "złoty strzał". Gospodarstwa jakie były - to były. Małe, maluśkie - ale a to i króka była w stajence, bywały i dwie, a nawet i trzy. Koni był dostatek, traktorów kilka, kombajnów na całą okolicę jeno 3, i mój czwarty. Cóż... taki urok Galicji.
Stawki godzinowej nie pamiętam, ale kombajn odrobiłem w dwa sezony. Kosiło się przez 5-6 lat od obeschnięcia rosy, az do bólu. Czyli 1-3 w nocy. i tak 14-18 dni roboczych.
Teraz... gospodarze odeszli albo do Pana, albo porzucili ziemię. Gospodarze w wieku dojrzałym jakoś tam utrzymują po 3-4 hektary. Z pomocą potomstwa "po godzinach", sąsiadów, albo i samodzielnie jeśli im zdrowie dopisuje. Młodzież? Ba - młodzi? NIKOGO. Na 8 wiosek w gminie, gospodarstw z prawdziwego zdarzenia - sztuk 2.
A na terenie 2 wiosek(w tym mojej) teraz krów 8, koni (po co komu?) - może 5, traktorów wszelkiej maści, chociaż drobnica - Bóg wie. Ma każdy kto hoduje nawet króliki i gołębie. Co prawda bardziej to skansen i muzeum, niż technika, no ale... A kombajnów 12. Żniwa - 5-6 dni. O ile nie ma przerwy między pszenicą a owsem.
Gadacie o stawkach godzinowych... Jezu.. jak przyjemnie się czyta te Wasze stawki... Tutaj 280 za Bizona ZO56 z sieczkarnią, a 180 za mojego Fergusonika to absolutna najwyższa stawka graniczna. No ale jak się trafi hektarowy kawałek - to już są mecyje.
Chciałbym takich stawek, nawet tych skromnych. No ale gdyby ktoś tutaj tyle krzyknął, to nawet nie wyjechałby z garażu. A te pola które sa obsiane - za rok porastałyby chwasty. A za 10 lat - dziki las.
Abstrah*jąc - chodzi mi po głowie patent następujący - elektryczne, bądż elektroniczne ustrojstwo, do którego wprowadza się stawkę godzinową, a elektronika - powiedzmy co 5 minut nalicza należność. Start ręczny wraz z wjazdem w łan - koniec wraz z końcem wysypywania urobku. I DUŻY wyświetlacz, żeby klient miał przed oczami złotówki które ma oddać.

#127 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2885 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 06 lipiec 2013 - 20:14

Ceny kombajnowania 2013 Ja mam taki stoper na pulpicie, wjeżdżam start, jak ktoś na pogawędkę stop klatka, ruszam dalej start, koniec roboty stop. Ilość minut x 4.50pln i wypłata. Proste i wygodne.

#128 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 20:25

Ceny kombajnowania 2013 Mnożyć to ja potrafię. Nawet w pamięci.
Zgrzyt bywa wtedy, gdy klient zaczyna kręcić. A że dużo.. że było krócej, a że jemu inaczej wychodzi... no i takie tam drobiazgi. Krótko - licznik nie dla mnie, tylko dla klienta żeby mu świeciło po oczach

#129 Share radzio445

radzio445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 20:46

Ceny kombajnowania 2013 Ile brać za godzinę z hedrem 3,60 ?

#130 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 21:22

Ceny kombajnowania 2013 Ja mam 3.6 i biorę tyle co bizony ZO56 bo zetnę hektar nawet szybciej ale każdy patrzy na heder...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 22:43

Ceny kombajnowania 2013

No ciekawe czy będziesz się tak cieszył jak w jednym sezonie polecą Ci przednie opony a w następnym silnik - czego oczywiście Ci nie życzę.... Kupiłeś kombajn w super stanie tak jak ja kiedyś, tylko się lało paliwo, smarowało , przedmuchiwało silnik i w pole, ale po 10 sezonach na polskim paliwie i polskich smarach/łożyskach/paskach już nie jest tak kolorowo...

Pasy mam sprowadzane z Niemiec. Polskie paliwo - tankuję w sprawdzonym CPN. Smar jak smar. Co do przednich opon - to nie traktor że do wyrzucenia po 5tys mth - zanim tyle kombajnem zrobię to się jeszcze zejdzie ho ho ho. Silnik mówisz... pali na dotyk, przy pracy 0 dymu. Musiałbym zapomnieć o wlaniu oleju żeby go załatwić. 7 sezonów minęło, po 3 kolejnych powinienem mieć kolejne 50% jego wartości do przodu. Jeśli za 7 lat przyjdzie mi zrobić remont silnika (w co wątpię) wcale płakał nie będę bo wiem że warto.

#132 Share krecikuryn

krecikuryn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 06:22

Ceny kombajnowania 2013 Naprawy poza sezonem nie są aż takim problemem .... gorzej jak jest długi przestój w żniwa przy ładnej pogodzie...

#133 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 12:21

Ceny kombajnowania 2013 To lepiej latać za kombajnem i prosić żeby skosili? Pierwsze 3-4 dni każdy kosi u siebie a kto nie ma ten dopiero ma problem. Normalne że naprawy w sezonie się zdarzają jednak jak kto dba, ma zapasowe pasy czy kosę to i przestoju się nie boi. Silnik, skrzynia czy sprzęgło nie pada z dnia na dzień. Już przed sezonem słychać że coś nie tak a jak kto chce ryzykować i przeciąga naprawy to ma potem w plecy.

Znam przypadek - koleś znalazł opiłki po sezonie w oleju silnikowym ale pomyślał że przeciągnie jeszcze sezon - no i nie dokosił... Inny znajomy zbiornik paliwowy spawał bo przeciekał a szkoda było kupić nowy. Finał był taki że przez noc 70l paliwa uciekło, dzień przestoju - pierwsze spawanie, drugie spawanie i wymiana bo zanim przywiózł zbiornik, zamontował itp.

#134 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 12:33

Ceny kombajnowania 2013 dobra dobra odchodzimy od tematu

Ile w waszych rejonach biorą za kombajnowanie Z056/E-512 (o ile takie jeszcze u Was jeżdzą)?

KS Falubaz

#135 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 18:39

Ceny kombajnowania 2013 Witam czemu mamy trzymać się bizona niech każdy napisze za ile i jakim kombajnem kosi [lub bierze za usługę] z jakim hederem i będzie jasne pozdrawiam.

#136 Share krecikuryn

krecikuryn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 20:07

Ceny kombajnowania 2013 a co ma heder do ceny za koszenie?? to zależy od wydajności kombajnu.

#137 Share slavik80

slavik80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport polityka ekonomia

Napisany 07 lipiec 2013 - 20:16

Ceny kombajnowania 2013 usługowo u nas john deear 350 zł za hektar.
operator mówi ze jest w stanie omłócić 18 ton w ciągu godziny
wydajność jest wazniejsza od szerokośći hedra, u nas SKR-y poupadały i raczej się preferuje stawke za hektar (byłe zamojskie)

#138 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 21:04

Ceny kombajnowania 2013 Fahr M1300 300zł/h

#139 Share tomas1

tomas1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 20:48

Ceny kombajnowania 2013 witam E 514 ,280 zł na godz,Dominator208 ,300zł od 1ha okolice Kalisza,,,,,,,,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 10 lipiec 2013 - 08:34

Ceny kombajnowania 2013 ile brać za godziny pracy nh tc5040 ?? z sieczkarnią to ok 340 zł za godzinę trzeba chyba brać ??