Zaloguj się, aby obserwować  
CBMarek

Ceny kombajnowania 2013

Polecane posty

PeterG14    115

W tym roku 270/280 czyli podobnie jak w zeszłym roku. Pewnie trochę jęczmienia ozimego na usługach trzasnę a potem tylko sąsiada i kilku gości po parę hektarów i tyle z usług będzie więc tak czy siak interesu nie ma :(

Edytowano przez PeterG14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gomez01    1

Wielkopolska powiat Chodzieski Cena na chwile obecną pozostaje zeszłoroczna czyli 260na godzine john deerem 970 heder 3.6 przeliczajac na hektar wydajnosci 4-5ton zboza który kosze około 50 min wychodzi 220zł . ale przewaznie cena liczona jest na godzine . Paliwo to głowny koszt kombajnowania jezeli sie nie najmuje kombajnisty na maszyne wiec skoro cena paliwa jest przyblizona do zeszłoroczne to nie widze sensu w zmienianiu ceny koszenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15353

Właśnie stare jd się nie psują bo to tak prosty kombajn że tam nie ma co się popsuć. Paliwo, olej i smar i hektary kłaść. Jak paliwo nie zdrożeje do 5.8 to moi klienci nie dostaną podwyżek i będzie 270 godzina , jak gorsze zboże to w 0.50 a w lepszym do 1.10 h-ha

 

Właśnie stare jd się nie psują bo to tak prosty kombajn że tam nie ma co się popsuć. Paliwo, olej i smar i hektary kłaść. Jak paliwo nie zdrożeje do 5.8 to moi klienci nie dostaną podwyżek i będzie 270 godzina , jak gorsze zboże to w 0.50 a w lepszym do 1.10 h-ha

 

Właśnie stare jd się nie psują bo to tak prosty kombajn że tam nie ma co się popsuć. Paliwo, olej i smar i hektary kłaść. Jak paliwo nie zdrożeje do 5.8 to moi klienci nie dostaną podwyżek i będzie 270 godzina , jak gorsze zboże to w 0.50 a w lepszym do 1.10 h-ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

w Polsce panuje przekonanie że jak coś ma mniejszy heder od bizona to musi taniej brać za godzinę cięcia :) ja mam fahra 3.6 i pierwszy sezon musiałem brać 20zł mniej niż bizon bo nikt by mnie nie wziął na usługę. Potem się przekonali że bizon ma mniejszą wydajność i jak jest mokry rok ( chwasty ) to biorę 20zł więcej niż bizonami i każdy zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gomez01    1

heder jak heder ale bizon to nic tylko kupa obudowy i blachów z tąd tez przekonanie że wyglada na wiekszy i ma wieksza wydajnośc tak jak kolega powiedział kiedy klijenci przychodzą to panuje wielkie zdziwienie ze jak ty mozesz brać tyle samo co bizon skoro twój kombajn jest mniejszy i ma mniejszy heder . Ale uwielbiam tą spuszczoną koparke do ziemi ze zdziwienia jak kosze u kogos na usługach a obok mnie na równoległym polu 360 wykonuje podorywke i nie moze mnie na trójce dogonić :-)

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15353

A z drugiej strony gdyby hektar wychodził 350-400zł to większość niemających kombajnu pokupiłaby swoje i wtedy nawet złotówki by nie zarobił i na swoje żeby wykosić trzebaby sprzedać świniaki na ropę, a tak kombajn zarobi na swoje koszenie, zostanie sporo dla domu i świniaki w chlewie. A nie opłaca to się iść z widłami do gnoju za 100zł dniówka.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

@Rolnik1973 kto ma łeb na karku już dawno ma swój kombajn, w mojej okolicy jest kilka kombajnów ale dużo osób nawet nie myśli o kupnie z prostego powodu - nie znają się na mechanice, obsłudze itp. Wolą zapłacić te 3-5tys i mieć spokój. W kosiarce łapka się urwie od nożyka i już problem nie do ogarnięcia samemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Nie wiem jak na Lubelszczyźnie, ale na sąsiednim Podkarpaciu w tamtym roku brałem 250 za godz bez sieczkarni i 270 z sieczkanią Bizonem Super. Hektar wychodził mi dłużej niż godzine, ale trzebna bylo pisać mniej więcej 55-60 minut bo inaczej nikt by nie wziął. Sąsiad szaleniec hektar bizonem kosi 45-50 minut. Obojętnie jak duze zboże. Kombajn, aż mruczy z przeciązenia, ziarno leci z tyłu, a ludzie ciaszą się bo nie nabije godzin...

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali86ta    0

A ja Class Mercator 75 w zeszłym roku 250zł za h z sieczkarnią 30 zeta więcej jak plon z 3tony z hektara to w godzinę robię hektar a jak ktoś ma zboże jak należy 6ton/ha to półtorej godziny zejdzie. W tym roku tak samo będę brał. Powiem wam tylko tyle że za darmo nie ma co robić jak komuś nie pasuje to niech sobie sam kombajn kupi i kosi, bo jak się policzy amortyzację sprzętu to nie ma na tym kokosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

heder jak heder ale bizon to nic tylko kupa obudowy i blachów z tąd tez przekonanie że wyglada na wiekszy i ma wieksza wydajnośc tak jak kolega powiedział kiedy klijenci przychodzą to panuje wielkie zdziwienie ze jak ty mozesz brać tyle samo co bizon skoro twój kombajn jest mniejszy i ma mniejszy heder . Ale uwielbiam tą spuszczoną koparke do ziemi ze zdziwienia jak kosze u kogos na usługach a obok mnie na równoległym polu 360 wykonuje podorywke i nie moze mnie na trójce dogonić :-)

 

Jaki plon taka prędkość przy koszeniu, niema z czego się śmiać niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Nie chodzi o plon, po prostu bizon ma za małą przepustowość i moc silnika żeby jakoś sprawnie kosić tym "wielkim" hedrem , wsiewka czegoś zielonego w zbożu i już amen ( spece dają max obr bębna, rozkładają klepisko i wiatr na opór i idzie, ale wszystko ze słomą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

magik to kup kombajn i wykoś sobie za darmo... chyba nie masz pojęcia o kosztach amortyzacji i obsługi kombajnu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Był taki czas kilka lat do tyłu że trzeba było oddać prawie 2 tony żyta za godzinę cięcia. <_< Narzekacie że drogo - weźcie fachowca do położenia płytek - weźmie tyle ile dało się za płytki, za postawienie 1 cegły biorą podobnie . Lekarz weterynarii za byle usługę ładnie kasuje , ksiądz za ślub 1500 , geodeta za dzień roboty też ładnie skasuje to czemu my rolnicy mamy robić po kosztach ? Na naszych produktach nas kantują ze wszystkich stron to chociaż na usługach ma się dodatkowy grosz.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

pawel885 dobrze gadasz, tylko czemu kurna akurat swojemu kumplowi po fachu chcesz tak dowalić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Dowalić? Cenę ustala gminny "skr" i tak wszyscy biorą. Kumple po fachu mają swoje kombajny już dawno, a tnę głównie u znajomych :D Jak Ci zabraknie zboża czy siana to myślisz że jakiś rolnik sprzeda Ci poniżej ceny rynkowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

U mnie koszt samego koszenia to przekraczam 200 zł za 1 ha, a jeszcze trzeba kombajn spłacać co kwartał, a odsetki co miesiąc.

To już nie Bizon że tani za 30 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15353

To czym on kosi kosą ze złota. Za darmo bym go niechciał na podwurku by zawadzał. 200zł to jest czystego zysku z 270 za godź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak Ci zabraknie zboża czy siana to myślisz że jakiś rolnik sprzeda Ci poniżej ceny rynkowej?

Jak w zeszłym roku, tylko cwaniaczki wyczuli, że brakuje materiału siewnego, to poślad pszenicy jarej po 2 tyś. SPRZEDAWALI i jakoś nikt nie mówił że to sprzedaje z zyskiem. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez 18bamber
      Sprzedam kombajn zbożowy Claas protector do naprawy lub na części lub zamienię.

    • Przez PRZEMOxD11
      https://www.olx.pl/oferta/kombajn-bizon-z056-CID757-IDxucAD.html
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj