Zaloguj się, aby obserwować  
CBMarek

Ceny kombajnowania 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
audia3    0

no to pozazdroscic , w mojej okolicy jest wiele kombajnów i konkurencja . wiec 300 zł za hektar z sieczkarnia czy bez było i roboty niewiele , nie ma teraz kokosów z kombajnu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam ,u mnie w kuj-pomorskim ceny się wachają od 280 - 350 zł/godz., ja pierwszy rok swoim kosiłem, kombajn claas, heder 3,6m i brałem 280zł, u nas jest sporo kombajnów jest duża konkurencja, co niektórzy potrafili z ceną spadać w dół aby wyrywać klijentów, ja choć pierwszy rok swoim kosiłem, to pracy mi nie brakowało jak zobaczyli sąsiedzi jak czysto i szybko się kosi, a żniwa jeszcze nie zakończone głównie mieszanki ze względu pogody,1 ha żyta średnio wykaszam od 50minut do- 1godz10min, u nas trzeba powiedzieć że sypały dość słabo, to wyglądały bardzo dobrze ,słomy jak nigdy dużo, a kłosy w połowie puste choć długie i ziarno grube ,żniwa przy takiej pogodzie to i z tydzień jeszcze potrwają u nas, bo co dzień jakiś deszcz przeleci :rolleyes: Pozdrawiam.edit. powiat Rypin.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Wiesław a jak u Ciebie wygląda sytuacja z kukurydzą na ziarno? Posiali w tym roku? Wiadomo coś za ile będą kosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam ,co pierwsze to musisz zdecydować czy będziesz liczył brać na godzinę, czy od wykoszonego 1 ha, oprócz tego jakie są ceny u innych co świadczą usługi w Twoich stronach aby być w miarę konkuręncyjnym cenowo :rolleyes: Pozdrawiam.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Assasin    502

Poniżej 300 zł za godzinę moim zdaniem się niw opłaca.Bizon trochę pali a paliwo drogie niestety .Powinni nasi rządowcy zrobić tak jak w Norwegii na,każdej stacji osobny dystrybutor z czerwoną ropą.Bez akcyzy bez niczego.I gospodarka się kręci.Ale w Polsce się tak nie da i dlatego my rolnicy musimy liczyć każdy grosz .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znafffca    1

u mnie gosciu nowym NH bierze 300 za hektar, heder podobny do bizona

uwazam ze dla rolnika lepiej opłaca sie najac takiego co bierze od hektara niz za godzine, bo ci przyjedzie bizonem i sciemnia (biorac na godzine) na polu tnac 1ha w 80 minut

Edytowano przez znafffca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol73    0

tak dzisiaj już nie ma ponieważ jest duża konkurencja przynajmniej u mnie ale ja bym wolał kosić u ludzi za hektar

:unsure: było by bardziej opłacalne :P

Edytowano przez karol73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,może i lepsze rozwiązanie za ha brać niż na godziny, ale pod warunkiem że będzie stojące zboże, ale jak będzie wyległe to i ponad dwie godziny na jednym ha trzeba pokukać jak nie dłużej, to właśnie zależy jakie mamy kosić zboże :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12

Dla jednego rolnika lepiej jak będzie kombajnista brał za ha a dla innego jak za h, zależnie jakie mocne ma zborze, po prostu każdy kalkuluje, ja biorę od hektara i każdy dużym kombajnem bierze od hektara bo jak by powiedział że na godzinę bierze powiedzmy 1200zł to by nie chcieli go brać ale już nie pomyślą że w godzinę skosi ok 4hektarów i wyjdzie nawet taniej niż bizonem.

Nikogo nie obrażam po prostu niektórzy nie pomyślą o tym.

 

Po ile kukurydzę na ziarno kosiliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofoto    90

Najnowsze ceny kombajnowania w wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/303-ceny-kombajnowania/page__view__getlastpost'>http://www.agrofoto.pl/forum/topic/303-ceny-kombajnowania/page__view__getlastpost

Archiwalna dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/303-ceny-kombajnowania/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez 18bamber
      Sprzedam kombajn zbożowy Claas protector do naprawy lub na części lub zamienię.

    • Przez PRZEMOxD11
      https://www.olx.pl/oferta/kombajn-bizon-z056-CID757-IDxucAD.html
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj