Piwo111

Ceny ciągników 2013

Polecane posty

Doktorek23    0

tak akurat ceny wzrosna. jakies 3 miesiace temu rozmawiałem z dealerem fenda i maseya to twierdził ze szef zaczyna uderzć w sznurki i siatki rolnicze zeby mieć jakiś obrót........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

wydaje mi sie ze głupot Ci nagadał. Bo to tak wyglada jakby jakaś "ksieżniczka" wzieła sie za gotowanie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulkaaa    0

Witam:) A ja czytałam ostatnio w jednym z poradników rolniczych że wcale ceny ciągników rolniczych nie zdrożeją ani w tym ani w przyszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doktorek23    0

,,ksieżniczka" z pewnością do garów nie będzie się spieszyć; ale jak troche popości to będzie zmuszona zabrać sie faktycznie za gotowanie

 

 

co sądzicie o valtrze n103.4 za 208 netto (opony z tyłu600, miekka kabina,fotel z poduszka, skrzynia ht3, zaczep hitch, model z adblue)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec24    37

Kubota M135GX w standarcie za 240 netto, miękka oś +/- 20 tyś i tuz od 8 do 13 w zależności od marki to dobra cena? ewentualnie coś przebąkiwali że tuz w ramach rabatu by dołożyli ale nie powiedział który

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artursz89    454

Taki Zetorek to coś ok.195 tyś. brutto

 

Dealerom zetora to się chyba już w głowie poprzewracało... w kwietniu tamtego roku NH T5060 105 KM skrzynia 24x24 z półbiegami kosztował 166 tyś brutto i to chyba lepszy ciągnik niż Zetora a oni cenę windują... Wychodzi że już przegonili Kubotę teraz czas przegonić John Deera...

Edytowano przez artursz89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magronic    0

vfebeb

 

+1 punkt ostrzeżeń za nabijanie postów

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Spadły chociaż trochę ceny NH czy stoją w miejscu? Zna Ktoś Cenę NH T6 165?

 

 

NH T6.165

Cena 215 tyś. netto. Wyposażenie dodatkowe to: 4 pary hydrauliki, wzmocniona pompa, opony 480/600, tempomat, amortyzowana kabina.

 

NH T6.155

Cena 204 tyś. netto. Wyposażenie dodatkowe to: opony 480/600, tempomat.

 

Oba roczniki 2013 z nowymi kabinami.


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

@kiju221 Od jakiego Dilera te ceny? Ceny wstępne czy po negocjacjach?

Edytowano przez Eryko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
McGregor155    1

Witam czy ktos wie ile kosztują:

Case Puma 130 CVX

Case Puma 130

Case Maxxum 140 Multicontroller

Case Farmall 95A

 

Z góry dzięki za odpowiedź :)

 

Aaa i te ceny mają być cenami za ciągniki w full opcji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Od dilera z Pyrzyc te ceny @Eryko. Ceny są ostateczne i bierzemy 1 z nich.


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skura    11

Tu kolego można dyskutować na temat tego co jest lepsze czy DPF czyli filtr cząstek stałych czy AdBlue jednak z mojej perspektywy (mechanik) mogę bardziej polecić AdBlue niż DPF, DPF pochodzi 4 tyś mth i do wymiany przy częstym gaszeniu i odpalniu ciągnika do tego jest EGR czyli silnik oddych nie świeżym powietrzem tylko spalinami zaś AdBlue nie posiada EGR czyli zaworu recyrkulacji spalin a ciągnik zasysa czyste powietrze z zewnątrz czyli tak jak w starych ciągnikach np w C-360 przez co jego praca jest lepsza mieszanka paliwowa się lepiej spala i można odłączyć AdBlue, wiadomo nie zadarmo tak samo nie za darmo można wyżucić DPF-a.

 

dokładnie można dyskutować o superlatywnych i negatywnych stronach i filtra cząstek stałych, łatwiej to nazwać katalizatorem, czy AdBlue, czyli dodawanie wodnego roztworu mocznika.

1. Co do AdBlue, mówiąc profesjonalnie iniekcja amoniaku do komory spalania, następują dwie reakcje chemiczne, których ostatecznym produktem jest azot (taki jaki mamy w powietrzu) oraz woda (jak produkt spalenia wodoru).

2. Co do filtra cząstek stałych, proszę o przeczytanie artykułu profesjonalnego http://filtrdpf.blox.pl/html (zbyt dużo pisania w tym miejscu).

 

 

Prawidłowe korzystanie zarówno z systemu AdBlue oraz filtra cząstek stałych gwarantuje bezawaryjne działanie i powyższy argument 4 tyś mth jest nieuzasadniony! Powiem dalej, współczesne maszyny potrzebują profesjonalnej obsługi, owszem może coś się popsuć tak po prostu, jednak większość psuja sami ludzie. Jeżeli ktoś potrzebuje więcej info na ten temat proszę pisać.

Edytowano przez Skura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil9607    9

NH t4.75 zamówiony za 125 tyś netto z pneumatyką, skrzynią biegów 20x20 z pełzakami, klimatyzacją, szyberdachem, dodatkowym oświetleniem roboczym i fotelem skrętnym pneumatycznym :)

Edytowano przez kamil9607

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Od dilera z Pyrzyc te ceny @Eryko. Ceny są ostateczne i bierzemy 1 z nich.

 

Ok,dzięki.W T6 wszystko ładnie,pięknie,tylko ta wyjąca skrzynia mnie zniechęca i na 99% przerzucam się na T7 170 bo tam praktycznie przy tej samej skrzyni tego wycia nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Ok,dzięki.W T6 wszystko ładnie,pięknie,tylko ta wyjąca skrzynia mnie zniechęca i na 99% przerzucam się na T7 170 bo tam praktycznie przy tej samej skrzyni tego wycia nie ma.

 

i dobrze robisz.

JA kupiłem traktor z tą jęczącą skrzynią (a miałem wybór miedzy nim, a najsłabszą T7/Pumą) i teraz, z perspektywy czasu żałuję decyzji. To wycie jest tak irytujące, że przy dłuższej pracy wierci dosłownie dziurę w mózgu. W kabinie skrzynię słychac głośniej niż silnik:/ (przy pozamykanych wszystkich oknach oczywiście. Jak sie otwiera tylną szybę natomiast, to już jest dosłownie tragedia.) Nie mam pojęcia dlaczego CNH przez tyle lat jak wkłada tę skrzynie do traktorów nie potrafi jej udoskonalic i choć trochę wyciszyć.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Znamy ten problem gdyż posiadamy też Case'a Maxxum 140 właśnie z tą skrzynią. Tylko że był kupowany w 2009 roku i ma teraz już 2000 godzin i powiem wam, że na pewno ta skrzynia nie wyje (i wydaję mi się, że na początku też tak nie wyła) tak głośno jak ma to miejsce w NH, ale to wina może odpowiedniego dotarcia maszyny. Do tego te skrzynie mają to w sobie, że przy zmianie biegu z 14 na 15 słychać zgrzyt, którego na innych biegach nie ma. Nasz dealer mówił, że też zauważyli ten problem (jako pierwsi w PL) i interweniowali w Płocku. Finał był taki, że przy obecności mechaników z Płocka rozebrali skrzynie jednego z egzemplarzy T6 i okazało się że wszystko jest w jak najlepszym porządku.

 

Dodam, że w Case'a jest ten sam zgrzyt na tych samych biegach choć jest on o wiele "przyjemniejszy" dla ucha.

 

Sory za offtopic ale to ważna kwestia.

 

To ile @Eryko Ci powiedzieli za T7?


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danioq202    14

Ja jeździłem i Maxxumem i New Hollandem i szczerze mi ta wyjąca skrzynia nie przeszkadza .. Dźwięk na początku jest irytujący lecz później staje się nawet przyjemny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danioq202    14

New Hollandem ok 6h a maxxumem 3h ..

Może gdy bym pracował w tym ciągniku sam ok 10 godzin to dźwięk by mnie zaczął denerwować ..

Ale w MF praca jest przyjemniejsza :) żadnych dźwięków z skrzyni i silnika moc jest większa niż w NH :)

Edytowano przez Danioq202

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

"New Hollandem ok 6h a maxxumem 3h"

 

Tyle to jest pikuś

Pojeździj kilka dni pod rząd po 10 godzin, to będziesz miał serdecznie dość tych jęków.

 

TAkże jak ktoś rozważa zakup tego traktora to radzę przetestować go w robocie. Bo bez obciżenia, na placu jest w miarę ok, ale po zaczepieniu jakiejś maszyny stwarzającej duże obciażenie (płyg, kultywator) hałas się wzmaga wyraźnie.

 

Szczerze, gdybym wiedział, ze bedzie tak głośno, nie zdecydowałbym się na ten traktor. Wolałbym w tej cenie jakiegoś claasa, czy mf golasa.

 

EOT z mojej strony, bo troszkę offtop robimy w temacie o cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Sam myślałem że ta skrzynia aż tak nie wyje ale będąc u dilera NH,przejechałem się T6 165 i była tragedia,straszne wycie.

Za T7- tyle że 2012r. 230netto nic nie chcą zejść z tej ceny.a T6 165-2013r. 225netto. 5tys róznicy ale klasa ciągnika T7 trochę wyższa.O rocznik mi nie chodzi bo nim robił nie będe,a tak czy tak ciągnik nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Za T6 155 z przednim TUZem, amortyzowaną kabiną, skrzynią Electro Command, radiem i automatycznym WOMem ( nie wiem do końca co jest w standardzie ) wołają 217 tyś. zł netto bez większych negocjacji, spróbuję wyrwać jeszcze balast 1000kg, albo go co najwyżej nie oddam bo jak na razie ciągnik stoi u mnie :D . Uważacie, że to dobra cena, ile najlepiej mogę zejść z ceny, żeby nie przesadzić?

Jakiegoś niepokojącego szarpania i zgrzytania skrzyni nie zauważyłem ale wycie faktycznie trochę dziwne.Jaka będzie różnica cenowa pomiędzy najmniejszym T7 i T6 155 ? Z dealerem będę się widział dopiero jutro albo we wtorek, więc przekaże wszelkie zmiany cenowe i zapytam o T7.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

No to w Case'a wcale nie jest to wycie takie głośne. Jak mówiłem 2000 godzin już nim zrobiłem i niejednokrotnie orze się po 12 godzin i wychodzę z niego jeszcze "do życia" heh. Może to kwestia dotarcia. Po Niedzieli będziemy mieli NH to zweryfikuje to wycie w polu!

 

@ Raczo, który rok tej T6 i jakie opony? Parę postów wcześniej pisałem jaką nam cenę zaproponowali.

Edytowano przez kiju221

Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj