Zbysiu

Ceny usług rolnych 2014

Polecane posty

Gość   
Gość

Zależy czy fendt czy co inne.

 

A na serio jaki agregat i ile ci traktor spala z nim na 1 ha paliwa?

Myślę że stawka powinna oscylować w granicach 200 zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile wołać za rozwiezienie obornika z pryzmy po polu , rozrzutnik 3,5 t?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

 

A psują się i nowe i stare. Nowej to nawet sam nie dotkniesz bo gwarancja i czekasz aż serwis z łaski swojej przyjedzie i dojdzie co poszło, ściągnie część z niemiec na termin 3 dniowy bo przesyłka 24h to drogo by wyszła i będą ściemniać że niby samochód z transportem stoi popsuty pod berlinem i muszą nowy transport wysłać, ale ten dopiero następnego dnia w południe wyjeżdża.

Jak nie wierzycie zadzwońcie do byle jakiego dilera i zapytajcie o byle jaką część jakiej raczej nie mają na magazynie. Padnie odpowiedź, cena na jutro taka, na za tydzień 30% mniejsza.

Kolega chyba dzwoni do serwisu NH:) ale potwierdzam to.

 

U nas biorą za rozwiezienie wapna 400zł za łódkę z załadunkiem, za obornik 80zł za rozrzutnik z załadunkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tespis jaki rozrzutnik , ilo tonowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

Panowie jak brać za rozwożenie nawozu rozsiewacz 3 tonowy ,Czy Brać od tony czy od hektara? Nie moge znaleź ile taka usługa jest warta Prosze o Wasze rady .Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molq    6

Biesz za jeden litr spalonego paliwa niech ci odda 4 litry i przelicz na zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

panowie ile kasować za wypożyczenie pługa ? 4 obrotowa kv vario bedzie orał lżejsze ziemie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

20,- śmieszne za tyle niech stoi pod dachem nie tylko lemiesze się zużywają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

a tak na marginesie dla sąsiada uzycza się maszyn za darmo takie jest dobry obyczaj i po katolicku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ty tak wszystkiego użyczasz sąsiadowi ? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Tak, a później odprowadza Ci rozrzutnik z pogiętymi szczeblami albo bez kilku zębów w agregacie... Po to się inwestuje w sprzęt żeby służył i zarabiał a nie zdzierał po sąsiadach. Miałem taką sytuację że sąsiad pożyczał rozrzutnik kilka lat, jak kupił własny to akurat mój się rozwaliła na dobre, zgadnij czy mi pożyczył...  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie - bo co je Twoje , to i Moje , a co Moje to nie ruszaj :P:D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

A ja tam pożyczam j jestem dumny z tego by pomóc bliźniemu który jest biedniejszy i nie stać go kupić a on na pewno gdy ja będę w potrzebie mnie wspomoże choć nie oczekuję żadnej pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Sprawa podobna do czekania na forsę za żniwa - biedny ,biedny, a nowe meble i telewizor kupił albo samochód zmienił, tak samo z maszynami, po co kupować jak sąsiad pożyczy, nasmaruje i elementy robocze zmieni nawet  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

NO tak ale mam takich sąsiadów że jak zwraca to zawsze jakiś fant załaczy np. nowy lemiesz,nową redlicę jak jest coś niesprawnego to naprawi a to dlatego że wie bo pieniędzy nie przyjmę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja tam pożyczam j jestem dumny z tego by pomóc bliźniemu który jest biedniejszy i nie stać go kupić a on na pewno gdy ja będę w potrzebie mnie wspomoże choć nie oczekuję żadnej pomocy

 

Ja również jestem z Ciebie dumny . Jeżeli sąsiad jest OK. to jak najbardziej . Tak na marginesie - Ty icek1 to chłopczyk czy dziewczynka ? , bo piszesz " dumny " , a napisane w nicku że kobieta ?

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żebym to ja miał takich sąsiadów dobrych. Ojciec czy ja byliśmy dobrzy póki pomagaliśmy za darmo a potem źle. Jak coś miałbym pożyczyć a zdarza się to raz na kilka lat a właściwie to już nie to staram się coś poprawić, naprawić jak widzę, że można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

panowie ile kasować za wypożyczenie pługa ? 4 obrotowa kv vario bedzie orał lżejsze ziemie 

 

Za lemiesze  do KV 20"  dałem 2 tyś za 5 skib, zaorze na nich w normalnym  roku 100 ha i do wyrzucenia. To są normalne lemiesze jeden chyba 120-125 zł plus dłuta i śruby, do tego dochodzi zużycie odkładni, piersi i płuz to przynajmniej 5 zł/ha. W tym roku dłuta wytrzymały  by u mnie nie więcej niż 60 ha, powód to susza.

 

Więc koszt użytkowanie mojego KV vario 5 skib  to przynajmniej 25 zł/ha, a w tym roku wyszło by z 35 zł

 

Na lżejszych ziemiach szybciej się wycierają części robocze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakiś czas temu rozmawiałem z człowiekiem, który orał usługowo. Przyznał, że orka na usłudze to marny zarobek. Ziemie to gliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kat
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach z 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
       
       
       
      Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło . Więc zakładam ponownie.
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....
      Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.
    • Przez aadams7
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach w poprzednich latach dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/
       
       
      Czas odnowić temat, nowy rok nowe ceny?? Koledzy proszę o pomoc w wyliczeniu cen usług których nigdy nie świadczyłem za kasę, bo nie miałem odpowiedniego sprzętu by je świadczyć, teraz już sprzęt i chętnymi, tylko nie mam cennika, chodzi o rozsiewanie nawozów i opryski, wszystkie usługi jakie wykonuje zawsze zgadzam się od hektara nigdy na godzinę, tak wiec proszę o pomoc
    • Przez solek01
      Zastanawiam się czy byłby popyt na usługi mini traktorkiem, np. oranie ogródków działkowych, koszenie traw, glebogryzarką itp. Widziałem też do takich traktorków łyżkę do kopania i zastanawiam się czy da się tym kopać np pod fundamenty? Dodam że blisko mam miasto wojewódzkie.
      Ile by można brać za godzinę pracy takim sprzętem?
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
    • Przez KlemensMeyer
      Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj