Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny usług rolnych 2014

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
698 odpowiedzi na ten temat

#421 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 30 wrzesień 2014 - 12:35

Ceny usług rolnych 2014 Nowoczesny sprzęt? Już grudy rozbijają laserem czy ultradźwiękami?

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny usług rolnych 2014 Dzisiaj, 19:57
  •  

#422 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 30 wrzesień 2014 - 14:05

Ceny usług rolnych 2014

Jak nie masz pojęcia co to nowoczesny sprzęt to się nie udzielaj, a różnica jest ogromna.

#423 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 30 wrzesień 2014 - 14:46

Ceny usług rolnych 2014 No właśnie się pytam czy już są agregaty które ultradźwiękami doprawiają glebę. Bo jeżeli agregat z siewnikiem jest dla was szczytem nowoczesności to trochę zacofani jesteście.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#424 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 30 wrzesień 2014 - 19:19

Ceny usług rolnych 2014

100/hektar i nikt nie powinien być stratny

Tym ciągnikiem spokojnie zrobisz 4-5 ha/h to za godzinę wyjdzie z 400-500 zł, chyba lekka przesada co?

Ja biorę za takie roboty z 100-120 zł/h spali z 7 litrów max. Koparki biorą u nas  100 zł.

Wczoraj znajomy powiedział mi że u nich na wiosce za orkę Renią 75km pługiem 3 skibowym bierze 50 plus paliwo, za 1 ha, a ja no to, to za części do pługa,  a gdzie zarobek jakiś.

#425 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 30 wrzesień 2014 - 19:26

Ceny usług rolnych 2014

A jaka jest minimalna kwota jaka można zapłacić za usługę   siewu siewnik+ agregat bierny kawałki po około 5 ha kilka zatoczek łącznie do zasiania 20-25 ha  gleby mozaika od gliny do pustyni.

#426 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 30 wrzesień 2014 - 19:47

Ceny usług rolnych 2014

Ja Focusem T Drive po 150 biorę od znajomego i mówi że tanio, od sąsiada 130

#427 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów

Napisany 30 wrzesień 2014 - 20:02

Ceny usług rolnych 2014

No to jak wezmę za tę robotę po 140 za ha to będzie w miarę dla każdego.

#428 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 30 wrzesień 2014 - 20:56

Ceny usług rolnych 2014 Czy nie możecie sobie policzyć ile was kosztuje zrobienie takiej usługi i dodać do tego marżę? Łatwiej wam będzie niż pytać się na forum ludzi którzy mają różny sprzęt, różne areały robią to i koszty mogą mieć mniejsze albo większe od was.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#429 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3443 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 01 październik 2014 - 07:54

Ceny usług rolnych 2014 Krassus

Po  to  jet  forum  żeby  pytać ,  a  jak  nie  masz nic  do powiedzenia na  temat -  to  po  co  się produkujesz? 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#430 Share TOME11

TOME11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 01 październik 2014 - 09:47

Ceny usług rolnych 2014

Tym ciągnikiem spokojnie zrobisz 4-5 ha/h to za godzinę wyjdzie z 400-500 zł, chyba lekka przesada co?

Ja biorę za takie roboty z 100-120 zł/h spali z 7 litrów max. Koparki biorą u nas  100 zł.

Wczoraj znajomy powiedział mi że u nich na wiosce za orkę Renią 75km pługiem 3 skibowym bierze 50 plus paliwo, za 1 ha, a ja no to, to za części do pługa,  a gdzie zarobek jakiś.

nie istnieje coś takiego jak przesada(albo ktoś się godzi na podaną stawkę albo nie) ale za to niektórzy nie wiedzą co to amortyzacja, koszt sprzętu, jego utrzymania; nie obchodzi mnie ile wyjdzie za godzinę, znam stawkę 100zł/ha i robi tak wiele osób i stratne nie są; trzeba umieć zgodzić się adekwatnie do robionej usługi np. ładowanie torfu popieczarkowego, a chłop mi podjeżdża 1 rozrzutnikiem i 2h trwa wtedy wywiezienie 10 polskich małych rozrzutniczków na pole przez drogę to jasną sprawą jest, że nie będę brał od rozrzutnika tylko na godzinę bo drugie tyle czasu muszę stać więc 2h*100zł, a nie 10*10zł, a w tym czasie mógłbym robić sobie coś innego po to kupuje się większy sprzęt żeby zarobić więcej, żeby zrobić więcej w krótszym czasie, analogicznie sprzęt wydajny jest adekwatnie drogi do tego co zrobi, równie dobrze mogę powiedzieć temu koleszce co chce żeby mu zwałować 1ha niech kupi sobie moje dalbo 6,30, sprzedam mu je za jakieś 17k opłaci mu się? na 1ha? raczej nie; wielu ludzi w usługach się kompletnie nie szanuje(sprzętu, amortyzacji, czasu, czasu w którym obrobiliby np hektar dzierżawy przez rok i o wiele lepiej by na tym wyszli niż na pseudo usługach)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 01 październik 2014 - 11:40

Ceny usług rolnych 2014

Krassus

Po to jet forum żeby pytać , a jak nie masz nic do powiedzenia na temat - to po co się produkujesz?

Właśnie podaję sposób na policzenie sobie samemu ceny usługi. Do tego potrzeba tylko umiejętności liczenia na poziomie podstawówki, prosty kalkulator i kawałek kartki z długopisem. Zajmuje to parę minut więc szybciej niż ktoś tu odpisze i z tą dokładnością, że wiesz ile zarobisz ile musisz wziąć minimalnie żeby opłacało się wyjeżdżać z garażu ciągnikiem. Jeżeli dla wielu to jest tak trudne, to nie dziwię się, dlaczego rolnika tak łatwo oszukać skoro o wszystko musi się innych pytać.

Edytowany przez Krassus, 01 październik 2014 - 11:41.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#432 Share Pieceofmind

Pieceofmind

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 01 październik 2014 - 13:58

Ceny usług rolnych 2014 To może nie pytanie wynikające z braku wiedzy, a chęć porównania z innymi usługodawcami.

#433 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów

Napisany 01 październik 2014 - 20:06

Ceny usług rolnych 2014

Ot i cała filozofia Piecefomind,

Zawsze jest lepiej wiedzieć co gdzie i za ile robią inni usługodawcy, w każdej prasie rolniczej jest rubryka z cenami, tyle że one są dość często ogólnikowe. 

Więc Krassus wsadź  sobie w buty swoje jak to już zauważono nic nie wnoszące i drętwe uwagi.

#434 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 01 październik 2014 - 20:16

Ceny usług rolnych 2014 Od razu się przyznajcie, że nie potraficie liczyć i nie udawajcie, że wszystko wiecie tylko tak chcecie poroównać ceny z innymi zadając pytania ile wziąć za zaoranie czy kopanie.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#435 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 02 październik 2014 - 16:01

Ceny usług rolnych 2014

Wątek istnieje kilak lat a Ty się nagle budzisz i stwierdzasz, że jest niepotrzebny. Ten temat służy także mnie i innym usługobiorcom. Mam pewne porównanie czy jakiś usługodawca bierze odpowiednią stawkę czy ceni się za mocno. Skąd mam wiedzieć jakie ktoś ma koszty amortyzacji, zużycie paliwa itp. Dla jednego koszty utrzymania sprzętu + 100 marży na ha to wystarczający zysk a dla innego nie warto w pole ruszać. Ceny wymyślone, bo nie świadczę usług.

#436 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 02 październik 2014 - 16:44

Ceny usług rolnych 2014 Przyznać się, który tak skrupulatnie policzył koszt wykonania usług i wie ile zarobi na czysto? 3/4 osób stąd wystawia rachunek za usługę na podstawie cen z tego tematu albo bierze tyle co sąsiad.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#437 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów

Napisany 02 październik 2014 - 19:25

Ceny usług rolnych 2014

Weź się zlituj  i przedstaw nam te tajemne wyliczenia, Bo nikt inny nie wie jak je zrobić.

#438 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2720 postów

Napisany 02 październik 2014 - 20:44

Ceny usług rolnych 2014

Krassus to pewnie pszenice sprzedaje po 700zl za 7 ton bo zasiał tylko 180kg za 250zł  :P

#439 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 04 październik 2014 - 20:49

Ceny usług rolnych 2014

Koledzy mam takie pytanie,z innej beczki.

Gościu chce mnie zatrudnić na kombajn ROPA jako operator.Jak wycenić tą usługę.

Dodam że będzie nas trzech,do tego jeszcze ciągnik JD z przyczepą.System zmianowy,kombajn będzie pracował cały czas.

Edytowany przez matingus, 04 październik 2014 - 20:53.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 04 październik 2014 - 21:23

Ceny usług rolnych 2014

Przyznać się, który tak skrupulatnie policzył koszt wykonania usług i wie ile zarobi na czysto? 3/4 osób stąd wystawia rachunek za usługę na podstawie cen z tego tematu albo bierze tyle co sąsiad.

Bądz spokojny każdy szanujący się usługodawca liczy koszty, myślisz że skąd mają na sprzęty, ludzie nie umiejący liczyć i kalkulować najczęściej nie mają nic bo wszystko roztrwonią.

W moim przypadku (prasowanie) wiem ile wychodzi paliwa i siatki na 1 bele, do tego założyłem że prasa ma się zamortyzować po 10 tyś szt. mój czas jest wliczony w zysk, coś jeszcze?